Статьи

Як правильно вибрати сорти огірків

Опубликовано: 03.09.2018

видео Як правильно вибрати сорти огірків

Як правильно вибрати огірки для консервування

Однією з найпопулярніших овочевих культур є огірок. Ця культура досить скоростигла: приблизно через місяць-півтора починається цвітіння, а ще десь через пару тижнів з`являються перші зеленці. Тоді як у томата, наприклад, перші плоди дозрівають місяці через 3. У зв`язку з цим, багато дачники саджають огірки на своїх грядках. Існує велика кількість різних сортів цієї культури. Сьогодні ми і поговоримо про те, як же не помилитися з вибором сорту огірків для вирощування. Отже, тема нашої сьогоднішньої статті - «Як правильно вибрати сорти огірків».


Обираємо насіння огірка: гібрид чи сорт? Ми провели експеримент!

Сорти огірка і його гібриди розрізняють не тільки за розміром і формою. Зараз і у професіоналів, і у любителів величезний вибір, який обчислюється не десятками, а сотнями видів. Чим же слід керуватися при виборі того чи іншого сорту? По-перше, з цього різноманіття сортів вам слід вибрати ті, які найбільш оптимально підходять для вашого регіону проживання і клімату. Якщо ви підберете сорт правильно, тоді огірок буде найбільш стійкий до хвороб рослин, поширеним в вашому регіоні, і до погодних умов. Відокремлюйте салатні сорти від сортів для консервування. Знайте також, що ранні сорти дають урожай швидко, пізні стійкі до хвороб і довго плодоносять. Значення має також те, як запилюється огірок - комахами або самозапиленням.


Як правильно збирати насіння томатів

Як правильно вибрати сорти огруцов? В цілому, сорти огірків можна розділити на консервні, салатові та універсальні. При виборі сорту, ви повинні визначитися з метою, для якої вирощуєте огірки, і вибирати сорт, відштовхуючись від вашої мети.

Кілька прикладів популярних консервних сортів і гібридів: Авангард, Астерікс, Бригантина, Вірні друзі, Водолій, Вязниковский 37, Засолочний, Конкурент, Мить, Надійний, Родничок, Фаворит.

Кілька прикладів популярних салатних сортів і гібридів: Адам, Владивостоцький 155, Парад, Ржавський місцевий, Синтез.

Кілька прикладів популярних універсальних сортів і гібридів: Лелека, Благодатний, Голубчик, Дружина, Єдність, Кіт, Левіна, Марінда, Пасамонте, Сіверський, Соловей, Уссурійський 3, Фотон, Епілог.

За часом дозрівання і за призначенням огірки можна розділити на групи:

1. Ранньостиглі - сорти, які вирощуються на відкритому ґрунті та швидко достигають - від сходів до перших плодів проходить до 45 днів. У більшості випадків це салатні огірки.

2. Середньостиглі - до перших плодів-зеленцов проходить до 50 днів. Це огірки універсальних і консервних сортів.

3. Пізньостиглі - більше 50 днів. Це також огірки універсальних і консервних сортів.

Самі тіньовитривалі - ранньостиглі огірки. Їх краще висівати з середини грудня в кімнаті, підсвічуючи лампою. А без підсвічування - з середини лютого. Найсмачніші з ранньостиглих огірків гібриди F1: Тайга, Марафон, Мануїл.

Різні сорти і гібриди будь-який з груп відрізняються також по своїй «сорочці» і зовнішнім виглядом в залежності від того, звідки цей сорт. Наприклад, в Середній Азії популярні гладкі огірки, їх довжина 15-20 см, колір - темно-зелений. У Китаї і Японії дуже люблять довгі огірки розміром 60-80 см, які покриті глибокими борознами і горбиками. А в Західній Європі віддають перевагу маленьким огірки завдовжки 7-10 см з маленькими частими шипами й горбками. Також популярні невеликі огірки з «голландської сорочкою», на якій розташовані рідкісні середні горбки з шипами. У Східній Європі і в Росії дуже відомі огірки з «російської сорочкою» - світліші плоди середньої довжини з рідкісними горбами і світло-зеленими або білими смужками на кінці (Устюг, Циган, Мурашка, Валдай, Слобідської). Ці огірки дуже добре солити, тому що завдяки рідкісним бугоркам розсіл надходить в плоди більш рівномірно.

Шипуваті плода - також важливий критерій відбирання. Розрізняють шипи бурі, чорні, білі.

Плоди з білими шипами - салатного типу і вони не підійдуть для засолювання. З тепличних господарств до нас на прилавки надходять найчастіше саме такі огірки, в незалежності від сезону. Рідкісні білі шипи можна розгледіти навіть на довгих гладких огірках.

Бурі і чорні шипи вказують на плоди універсального типу. В основному це сорти і гібриди, призначені для парників і відкритого грунту. Такі огірки добре їсти свіжими, маринувати і солити. Єдиний їхній недолік в тому, що вони набагато швидше перестигають, стають грубими і жовтіють, ніж огірки з білими шипами.

Ще один критерій при виборі сорту огірків - пучкові зав`язі. Коли огірки дозрівають в гронах, вони не переростають. Такі плоди хороші для маринування та засолювання (Аріна, Вірні друзі, Капітан, Підмосковні вечори та ін.).

Сьогодні все більш і більш популярними стають гібриди F1. Вони виходять шляхом схрещування двох ліній. Багато з цих гібридів - високоврожайні і ранні рослини, переважна більшість їх квіток або самозапильних, або жіночі (тобто без пустоцвітів). Гібриди дають більш якісний урожай. Навіть коли плоди цього гібрида перестигають, вони позбавлені гіркого присмаку. Далі будуть наведені деякі гібриди ряду F1, які добре себе зарекомендували при вирощуванні не тільки професіоналами на фермах, але і на приватних ділянках, дачах і городах:

Вірні друзі (універсального типу), Мисливський ряд (універсального типу), Бобрик (салатного типу), Углич (салатного типу), Устюг (універсального типу), Щедрик (салатного типу), Мурашка (універсального типу), Тітус (універсального типу), Джуліан (салатного типу), Владко (універсального типу), Анулька (салатного типу), Андрус (універсального типу), Сандер (салатного типу).

Якщо ви вибираєте партенокарпический сорт огірків (з жіночим типом цвітіння), підсаджують до нього сорт-запильник, інакше цвітіння буде рясним, але плодів буде мало. До того ж, партенокарпические сорти найчастіше вирощують в плівкових укриттях і теплицях. Якщо вони будуть запилювати бджолами, плоди можуть бути викривленими. Так що не варто вирощувати такі сорти у відкритому грунті, а то й зазначено, що вони придатні для цього.

І пам`ятайте, що огірки теплолюбні, і висаджувати їх у відкритий грунт можна тільки тоді, коли не буде загрози заморозків.

Новости

Где купить автомобильный держатель для телефона

Аксессуары сейчас делают практически для всего. Человеку всегда были интересны вещи, которые доставляют ему удобство, а когда в придачу этот аксессуар дает безопасность, то эти вещи становятся хитами

Отрезные круги и диски оптом
Все типы описаны в ГОСТе 24747-90. Тип и размеры круга выбираются, исходя из вида и конфигурации шлифуемых поверхностей, а также характеристики используемого оборудования или инструмента. Выбор диаметра

Купить страховку онлайн
Самая частая ошибка, из-за которой получаются проблемы с поиском профессии по душе – это неправильный выбор образования. Многие молодые люди отправляются в то или иное учебное заведение только потому,

Ternopil.one
Информационная составляющая в жизни современного человека важна. От того, насколько правильно мы умеем оценить достоверность предоставляемой информации и как умеем ее использовать, зависит успех в работе,

Купить яхту до 20 метров новую
Зайдя по трапику “на борт” вы стразу же попадаете в кокпит яхты. Кокпит нужен для размещения экипажа. Он бывает открытым, когда он не отгорожен от подпалубного пространства, и закрытым, изолированным

Сайты Житомира
В наше время очень важно пристально следить за событиями в стране и в мире. Мы живем в непростое время стремительных перемен, что требует от каждого готовности быстро и адекватно реагировать на события

Брак с инострацем в киеве юст групп
Ситуация такова, что на сегодняшний день они живут вместе, и вроде бы все устраивает. Однако, девушка, со своей стороны мечтает о свадьбе. А молодой человек не уверен, что настало время для официального

Купить подшипники в Украине
ABEC (Annular Bearing Engineering Committee) — аббревиатура, расшифровка которой очень прозаична: “Комитет по разработке подшипников”. Этот комитет является частью Американской ассоциации производителей

Сайты Тернополя
Исходя из этих критериев, можно легко преподнести себя в том или ином деле. Хороший доход может быть на любой работе. Но хороших друзей на рабочем месте выбрать сложно. В такой ситуации больше побеждает

Frankivsk.one
Когда как не накануне Нового года хочется изменить свою жизнь к лучшему? Ведь так хочется наконец-то похудеть, начать хорошо зарабатывать, больше проводить времени с родными, заниматься тем, к чему лежит

 
rss