Статьи

Як правильно вибрати сорти огірків

Опубликовано: 03.09.2018

видео Як правильно вибрати сорти огірків

Як правильно вибрати огірки для консервування

Однією з найпопулярніших овочевих культур є огірок. Ця культура досить скоростигла: приблизно через місяць-півтора починається цвітіння, а ще десь через пару тижнів з`являються перші зеленці. Тоді як у томата, наприклад, перші плоди дозрівають місяці через 3. У зв`язку з цим, багато дачники саджають огірки на своїх грядках. Існує велика кількість різних сортів цієї культури. Сьогодні ми і поговоримо про те, як же не помилитися з вибором сорту огірків для вирощування. Отже, тема нашої сьогоднішньої статті - «Як правильно вибрати сорти огірків».


Обираємо насіння огірка: гібрид чи сорт? Ми провели експеримент!

Сорти огірка і його гібриди розрізняють не тільки за розміром і формою. Зараз і у професіоналів, і у любителів величезний вибір, який обчислюється не десятками, а сотнями видів. Чим же слід керуватися при виборі того чи іншого сорту? По-перше, з цього різноманіття сортів вам слід вибрати ті, які найбільш оптимально підходять для вашого регіону проживання і клімату. Якщо ви підберете сорт правильно, тоді огірок буде найбільш стійкий до хвороб рослин, поширеним в вашому регіоні, і до погодних умов. Відокремлюйте салатні сорти від сортів для консервування. Знайте також, що ранні сорти дають урожай швидко, пізні стійкі до хвороб і довго плодоносять. Значення має також те, як запилюється огірок - комахами або самозапиленням.


Як правильно збирати насіння томатів

Як правильно вибрати сорти огруцов? В цілому, сорти огірків можна розділити на консервні, салатові та універсальні. При виборі сорту, ви повинні визначитися з метою, для якої вирощуєте огірки, і вибирати сорт, відштовхуючись від вашої мети.

Кілька прикладів популярних консервних сортів і гібридів: Авангард, Астерікс, Бригантина, Вірні друзі, Водолій, Вязниковский 37, Засолочний, Конкурент, Мить, Надійний, Родничок, Фаворит.

Кілька прикладів популярних салатних сортів і гібридів: Адам, Владивостоцький 155, Парад, Ржавський місцевий, Синтез.

Кілька прикладів популярних універсальних сортів і гібридів: Лелека, Благодатний, Голубчик, Дружина, Єдність, Кіт, Левіна, Марінда, Пасамонте, Сіверський, Соловей, Уссурійський 3, Фотон, Епілог.

За часом дозрівання і за призначенням огірки можна розділити на групи:

1. Ранньостиглі - сорти, які вирощуються на відкритому ґрунті та швидко достигають - від сходів до перших плодів проходить до 45 днів. У більшості випадків це салатні огірки.

2. Середньостиглі - до перших плодів-зеленцов проходить до 50 днів. Це огірки універсальних і консервних сортів.

3. Пізньостиглі - більше 50 днів. Це також огірки універсальних і консервних сортів.

Самі тіньовитривалі - ранньостиглі огірки. Їх краще висівати з середини грудня в кімнаті, підсвічуючи лампою. А без підсвічування - з середини лютого. Найсмачніші з ранньостиглих огірків гібриди F1: Тайга, Марафон, Мануїл.

Різні сорти і гібриди будь-який з груп відрізняються також по своїй «сорочці» і зовнішнім виглядом в залежності від того, звідки цей сорт. Наприклад, в Середній Азії популярні гладкі огірки, їх довжина 15-20 см, колір - темно-зелений. У Китаї і Японії дуже люблять довгі огірки розміром 60-80 см, які покриті глибокими борознами і горбиками. А в Західній Європі віддають перевагу маленьким огірки завдовжки 7-10 см з маленькими частими шипами й горбками. Також популярні невеликі огірки з «голландської сорочкою», на якій розташовані рідкісні середні горбки з шипами. У Східній Європі і в Росії дуже відомі огірки з «російської сорочкою» - світліші плоди середньої довжини з рідкісними горбами і світло-зеленими або білими смужками на кінці (Устюг, Циган, Мурашка, Валдай, Слобідської). Ці огірки дуже добре солити, тому що завдяки рідкісним бугоркам розсіл надходить в плоди більш рівномірно.

Шипуваті плода - також важливий критерій відбирання. Розрізняють шипи бурі, чорні, білі.

Плоди з білими шипами - салатного типу і вони не підійдуть для засолювання. З тепличних господарств до нас на прилавки надходять найчастіше саме такі огірки, в незалежності від сезону. Рідкісні білі шипи можна розгледіти навіть на довгих гладких огірках.

Бурі і чорні шипи вказують на плоди універсального типу. В основному це сорти і гібриди, призначені для парників і відкритого грунту. Такі огірки добре їсти свіжими, маринувати і солити. Єдиний їхній недолік в тому, що вони набагато швидше перестигають, стають грубими і жовтіють, ніж огірки з білими шипами.

Ще один критерій при виборі сорту огірків - пучкові зав`язі. Коли огірки дозрівають в гронах, вони не переростають. Такі плоди хороші для маринування та засолювання (Аріна, Вірні друзі, Капітан, Підмосковні вечори та ін.).

Сьогодні все більш і більш популярними стають гібриди F1. Вони виходять шляхом схрещування двох ліній. Багато з цих гібридів - високоврожайні і ранні рослини, переважна більшість їх квіток або самозапильних, або жіночі (тобто без пустоцвітів). Гібриди дають більш якісний урожай. Навіть коли плоди цього гібрида перестигають, вони позбавлені гіркого присмаку. Далі будуть наведені деякі гібриди ряду F1, які добре себе зарекомендували при вирощуванні не тільки професіоналами на фермах, але і на приватних ділянках, дачах і городах:

Вірні друзі (універсального типу), Мисливський ряд (універсального типу), Бобрик (салатного типу), Углич (салатного типу), Устюг (універсального типу), Щедрик (салатного типу), Мурашка (універсального типу), Тітус (універсального типу), Джуліан (салатного типу), Владко (універсального типу), Анулька (салатного типу), Андрус (універсального типу), Сандер (салатного типу).

Якщо ви вибираєте партенокарпический сорт огірків (з жіночим типом цвітіння), підсаджують до нього сорт-запильник, інакше цвітіння буде рясним, але плодів буде мало. До того ж, партенокарпические сорти найчастіше вирощують в плівкових укриттях і теплицях. Якщо вони будуть запилювати бджолами, плоди можуть бути викривленими. Так що не варто вирощувати такі сорти у відкритому грунті, а то й зазначено, що вони придатні для цього.

І пам`ятайте, що огірки теплолюбні, і висаджувати їх у відкритий грунт можна тільки тоді, коли не буде загрози заморозків.

Новости

Где купить автомобильный держатель для телефона

Аксессуары сейчас делают практически для всего. Человеку всегда были интересны вещи, которые доставляют ему удобство, а когда в придачу этот аксессуар дает безопасность, то эти вещи становятся хитами

Широкоформатная печать в Киеве и Днепре
В настоящее время все стараются сделать своим близким уникальный подарок, а не останавливаться на банальных подарках, которые многие потом просто убирают в полку, ни разу ими не пользуясь. Для создания

Федеральное агентство по техническому регулированию
РОССИЙСКАЯ НАЦИОНАЛЬНАЯ СИСТЕМА Метрологию, стандартизацию и сертификацию следует рассмотривать и как инструменты технического регулирования. Техническое регулирование в России обусловлено ее желанием

Великие актеры не получившие оскар
С приходом осени на горизонте появляются первые номинанты нового сезона премии Оскар. Сейчас много шума вокруг фильмов "Дикий", "Судья", "Исчезнувшая" и ряда других фильмов, которые будут выпущены в

Обращение депутата к избирателям
4 декабря нам предстоит сделать выбор, от которого во многом будет зависеть судьба России, республики, района и каждого из нас. Либо мы продолжим поступательное развитие промышленности, сельского хозяйства

Где покупать качественную фотобумагу
На современном отечественном рынке представлено широкое разнообразие фотобумаги. Даже несмотря на то, что сегодня для хранения фотографических изображений, по понятным причинам, все чаще используются

Голосование на твц право голоса сегодня
Учитывая нынешнюю ситуацию, которая складывается в стране и в мире, создана современная программа "Право голоса". В ней будут принимать участие политические деятели и всевозможные представители власти.

Великие актеры у которых нет оскара
В этой публикации мы подробно поговорим об исполнителях, не обласканных признанием профессионалов. Перед вами предстанут актеры, у которых нет «Оскара». У эпатажного любимца женщин, обладателя

Голосование на твц право голоса
Российское ток-шоу «Право голоса» сняли с эфира из-за драки с политологом Томашем Мацейчуком из Польши, который во время записи передачи заявил, что жители России, в отличие, например, от

Простор агентство недвижимости
Агентство недвижимости "Простор" было создано летом 2000-го года. Основой компании стал опытный коллектив сотрудников, работавших вместе на рынке недвижимости Москвы с 1998 года. Базовым направлением

 
rss