Статьи

Догляд за шкірою дитини

Опубликовано: 29.09.2018

видео Догляд за шкірою дитини

Догляд за новонародженим

Напевно багатьом відома фраза «шкіра як у немовляти». Кожна дівчина, почувши на свою адресу такий комплімент, буде дуже рада і задоволена. Тому що ця фраза асоціюється з чимось ніжним, м’яким, оксамитовим, ніжно-рожевим кольором.Так воно і повинно бути у немовляти, але буває і протилежне, коли шкіра малюка залишає бажати кращого і насторожує батьків.

В першу чергу молодих батьків хвилюють питання, пов’язані з правильним доглядом дитини і станом його здоров’я і шкіри. Наприклад, догляд за шкірою дитини, якою вона має бути, чого застерігатися і чому слідувати. Ці питання вимагають довгого і докладного пояснення. Про це ми зараз і поговоримо.


Догляд за новонародженим після купання. Марку 22 дні. Догляд за шкірою новонародженого після купання

Функції шкіри та її будову.

Шкіра людини складається з 2 шарів (епідерміс і дерма). Епідерміс — зовнішній покрив шкіри, що складається з рогового і базального шарів. Дерма — знаходиться під епідермісом і являє собою сполучні тканини, в яких у свою чергу знаходяться волосяні цибулини. А так же сальні і потові залози.


Догляд за шкірою в морози

Шкіра виконує ряд життєво важливих функцій:

· Захисну

· Видільну

· Терморегулювальних

· Дихальну

· Чутливу

· Синтетичну

Шкіра новонародженого.

Ті особливості, про які ми говорили трохи вище, притаманні як дорослій людині, так і новонародженому маляті. Зараз ми поговоримо про особливості догляду за шкірою дитини. Шкіра малюків найбільш чутлива, у неї маса особливостей, які роблять дитину вразливим і беззахисним. Про ці особливості необхідно знати всім молодим батькам, що б надати новонародженому хороший догляд.

· У тільки народженого малюка шкіра дуже тонка (3-4 ряди клітин). Так як цей шар виконує захисну функцію, через її тонкощі дитини дуже легко поранити. Такий тонкий шар шкіри не виконує повною мірою терморегулірующую функцію, тому малюк швидко замерзає і перегрівається.

· У новонароджених дуже пухкий шар, де пов’язані епідерміс і дерма. Тому дитина більше ніж дорослі схильний проникненню в організм інфекції.

· Так само проникненню інфекції в кров сприяє розвинена мережа капілярів. Але крім цього вона сприяє хорошому газообміну шкіри. Іншими словами захисна функція шкіри малюка багато в чому поступається шкірі дорослої людини.

· Ще одна особливість шкіри новонародженого, в тому, що в ній міститься 80-90% води, в відрізняє від дорослого, у якого вміст води становить 65-70%. Це вміст води в організмі малюка має постійно підтримуватися, оскільки через тонкого шару шкіри вода швидко випаровується при підвищенні температури навколишнього середовища і шкіра починає сохнути.

· Шкіра у маленьких дітей слабо захищена від проникнення ультра фіолетових променів через низького вмісту меланіну.

Поради по догляду за шкірою дитини.

· Забезпечте оптимальну температуру навколишнього середовища. Цей фактор, поряд з процедурами гігієни, відіграє важливу роль в правильному догляді за шкірою дитини. Це необхідно робити для того, що б шкіра дитини зберігала постійну температуру і не втрачала потрібну йому кількість води в організмі, так як шкіра новонародженого сама не може впоратися з терморегулюючої функцією. У приміщенні, в якому знаходиться немовля, потрібно підтримувати постійну температуру, приблизно 20 градусів, уберігати від перегрівання, в іншому випадку у малюка може розвинутися пітниця.

· Ретельно купайте новонародженого. При відсутності протипоказань, дитину потрібно купати кожен день. Для цього вам знадобиться вода з під крана. Температура води повинна бути 36-37 градусів. У воду потрібно додати слабкий розчин марганцівки. Два рази на тиждень купайте дитини дитячим милом, 1-2 рази на тиждень мийте голову малюкові так само дитячим милом або спеціальним дитячим шампунем. Не забувайте про те, що ні в якому разі новонародженому можна мочити пуповину водою містить марганцевий розчин.

· Зволожуйте шкіру. Кожен день оглядайте шкіру вашого малюка. Якщо помітите сухі ділянки, зволожите їх. Для цього підійдуть домашні засоби (оливкова або соняшникова олії), попередньо простерилізувавши їх. Так само для зволоження можна використовувати вазелін, але він не такий ефективний.

· Обробляйте природні складки шкіри. Після того, як ви зволожити шкіру новонародженого, обробіть складки в паховій області, в області колін, шиї та інші складки. Застосувати для цього можна спеціальні дитячі крему. Обробляти кремом все тіло не можна. Так як це закупорить пори, і шкіра перестане дихати. Це може викликати гіпоксію або недолік кисню в крові.

· Обробляйте пупкову ранку. Пупкову ранку потрібно обробляти до тих пір, поки вона повністю не закриється і при обробці не буде виділений. Для цієї процедури вам знадобиться 3% розчин перекису водню. При обробці раздвигайте краю пупкової ранки. Кірочки, які знаходяться на дні ранки потрібно видаляти. Після проведення цієї процедури обробіть пуповину 1-2% розчином зеленки (зеленки) або 5% перманганату калію. Більш докладно і наочно цьому вас навчить патронажна сестра.

· Забезпечте новонародженому повітряні і сонячні ванни. Батьки думають, що цим вони гартують свого малюка. Але крім цього ці процедури дуже важливі для гігієни шкіри, так як допомагають дитині позбутися пітниці і попрілостей. При прийнятті такої ванни дитина не повинна перебувати під прямими сонячними променями, оскільки шкіра дитини слабо захищена від ультра фіолетових променів. Він може полежати в саду під деревом або на веранді, природно, якщо температура повітря дозволяє. Ця процедура допомагає новонародженому провітритися і при отриманні мінімальної дози ультра фіолетових променів, виробляти вітамін D. Взимку, звичайно, доведеться обмежити немовляти в сонячних ваннах, але можна забезпечить його повітряними ваннами. При пеленании достатньо залишити дитину на кілька хвилин голеньким. Малюк у віці 3 місяців може приймати повітряні ванни протягом 15-20 хвилин на добу, на пів року 30 хвилин, а до року до 40 хвилин на добу.

Якщо ви будете ретельно займатися доглядом за шкірою дитини, ваш малюк буде вас радувати своїм здоров’ям і не доставляти переживань і незручностей.

 

Зайцева Катерина Андріївна

Новости

Где купить автомобильный держатель для телефона

Аксессуары сейчас делают практически для всего. Человеку всегда были интересны вещи, которые доставляют ему удобство, а когда в придачу этот аксессуар дает безопасность, то эти вещи становятся хитами

Подарки
Отправляясь за покупкой, помните, что суть подарка – это удовольствие, которое вы  получите, когда увидите радостное лицо вашего супруга, который, получив сюрприз, подумает: «Как она меня понимает и умеет

Федеральное агентство по техническому регулированию
РОССИЙСКАЯ НАЦИОНАЛЬНАЯ СИСТЕМА Метрологию, стандартизацию и сертификацию следует рассмотривать и как инструменты технического регулирования. Техническое регулирование в России обусловлено ее желанием

Великие актеры не получившие оскар
С приходом осени на горизонте появляются первые номинанты нового сезона премии Оскар. Сейчас много шума вокруг фильмов "Дикий", "Судья", "Исчезнувшая" и ряда других фильмов, которые будут выпущены в

Обращение депутата к избирателям
4 декабря нам предстоит сделать выбор, от которого во многом будет зависеть судьба России, республики, района и каждого из нас. Либо мы продолжим поступательное развитие промышленности, сельского хозяйства

Голосование на твц право голоса сегодня
Учитывая нынешнюю ситуацию, которая складывается в стране и в мире, создана современная программа "Право голоса". В ней будут принимать участие политические деятели и всевозможные представители власти.

Великие актеры у которых нет оскара
В этой публикации мы подробно поговорим об исполнителях, не обласканных признанием профессионалов. Перед вами предстанут актеры, у которых нет «Оскара». У эпатажного любимца женщин, обладателя

Простор агентство недвижимости
Агентство недвижимости "Простор" было создано летом 2000-го года. Основой компании стал опытный коллектив сотрудников, работавших вместе на рынке недвижимости Москвы с 1998 года. Базовым направлением

День молодого избирателя
Все материалы, размещенные на сайте, созданы авторами сайта либо размещены пользователями сайта и представлены на сайте исключительно для ознакомления.

Голосование на твц право голоса
Российское ток-шоу «Право голоса» сняли с эфира из-за драки с политологом Томашем Мацейчуком из Польши, который во время записи передачи заявил, что жители России, в отличие, например, от

 
rss