Статьи

Як формується характер дитини

Опубликовано: 29.09.2018

видео Як формується характер дитини

Мудре виховання. Вікторія Гладких (3)!

Психотерапевти стверджують, що особистість людини формується ще до народження і триває до 12 років. Стереотипи поведінки, закладені в цей період, будуть визначати характер людини все його подальше життя.Постава, жестикуляція, міміка, хода можуть дуже точно вказати, в якому саме віці і в якій сфері трапилася подія, що спричинило аномальні тілесні прояви. І закладаються такі передумови в самому ранньому дитинстві, коли починають формуватися структури характеру.

Структура існування (2й триместр вагітності - 3 місяці)


Мудре виховання. Вікторія Гладких (4)!

Перебіг пологів має дуже важливе значення. При головному передлежанні дитина отримує навик відштовхування п'ятами, куприком, прокладає шлях собі верхівкою - це самий нормальний спосіб народження.

Діти, що з'явилися в результаті кесаревого розтину або при іншому передлежанні, не отримують навички прокладання шляху головою, ніжками. У майбутньому вони можуть бути інертними, пасивними.


Формування особистості.

Структура потреб (1,5 місяця - 1,5 року)

На психологічну травму в цьому віці вказує бажання людини все робити лежачи. Існує думка, що не можна привчати дитину до рук і дуже часто мами залишають маля надовго одного, лежачим в ліжечку.

Або так буває в Будинках малятка - персонал не встигає просто доглядати за дітьми, а не те щоб брати їх на руки і спілкуватися з ними. Важливо, щоб дитина вивчала свої потреби, заявляв про свої бажання. Кожен рух його душі, тіла має знаходити відгук у оточуючих. Дитина не повинна звикати до байдужості, до нехтування його потребами.

У малюка має формуватися відчуття своєї значущості, а не безпорадності, непотрібності, коли кричи-не кричи, ніхто не прийде на допомогу. Він підросте, і батьки почнуть ламати голову, в кого-ж він такий інертний, байдужий.

Структура автономії (8 місяців - 2,5 року)

Дитина все хоче зробити сам - помацати ручками, зубками. Важливо не обмежувати його свободу, а просто створити всі умови для його безпеки і нехай собі вивчає світ. У цьому віці треба якомога менше застосовувати силу проти дитини, щоб не виростити «силовика» - негнучкого, жорсткого, переважної.

Структура волі (2 - 4 роки)

Якщо в цьому віці дуже придушувати, карати дитину, з нього може вирости диктатор. Дитина - дослідник, випробувач, а ви - його асистент. На кожну заборону - обгрунтування, на застереження - пояснення.

«Не можна чіпати праска - він гарячий, буде боляче» - і дайте спробувати злегка нагрітий праска.

«Не можна чіпати чайник» - і дати зрозуміти, чому.

Тільки таким чином дитина звикає довіряти дорослим і ставитися серйозно до їх заборонам. В іншому випадку дитина постійно спокушається бажанням обійти заборону, зробити щось нишком, а це загрожує тими нещастями, від яких ми хочемо вберегти дітей заборонами.

Помічено, що при дефектах виховання в цьому віці хлопчики ходять голосно тупаючи ногами, а дівчатка воліють туфлі з голосно стукають каблуками. Це їхня манера самостверджуватися.

Структура любові і сексуальності (3 - 6 років)

У цьому віці дівчатка починають відчувати в собі жіноче - тягу до прикрас, інтерес до маминої косметиці, до красивих нарядам.

Хлопчики цікавляться чоловічими іграшками - машинками, зброєю, військовою технікою, роботами і іншим.

І дівчатка, і хлопчики виявляють інтерес до перших проявів сексуальності. Вони можуть задавати "незручні" питання, на які треба відповідати без емоцій і зайвих подробиць, які не драматизуючи.

Структура думок (5 - 9 років)

У цьому віці діти намагаються заперечувати думку батьків. І дуже важливо, як ви до цього поставитеся. Терпляче роз'ясніть хибність його думки, а можливо, погодьтеся з ним, головне не вимагати закрити рот.

Діти з травмованою структурою думок, подорослішавши, будуть завжди боятися висловити свою думку, вступати в суперечки і нижня частина обличчя у них буде затиснутою. Почуття любові і поваги до маленької дитини допоможуть вам не допустити помилок в подоланні труднощів цього періоду.

Структура солідарності (7 - 12 років)

Школа - дуже важливий період у житті дитини. Перший клас - це час, коли дитина вперше може опинитися наданим самому собі в тому випадку, якщо батьки працюють або виховує його тільки мама.

Не втомлюйтеся вивчати свою дитину, розпитуйте його про однокласників, про взаємини з ними. Пам'ятайте, що виховують як хороші, так і погані приклади. Щоб не накоїв дитина - він повинен знати, що його батьки завжди з ним, готові зрозуміти, пробачити, захистити.

Люблячі батьки відсунутий на другий план друзів, захоплення, високі заробітки, щоб виховати люблячого дитини. Проявляйте свої почуття, обіймайте, торкайтеся до дитини. Якщо малюк боязкий, невпевнений - частіше гладьте йому спинку - саме там знаходиться місце підтримки, найширший м'яз спини, яку ми зазвичай неусвідомлено гладимо, коли хочемо когось заспокоїти, підтримати.

Повзання дитини в ранньому віці активує групу м'язів, що впливають на психіку. Якщо дитина любить своїх батьків, дорожить їх думкою, ставленням, він задумається, перш ніж зробити щось погане і засмутити маму і тата.

Але навіть якщо відбулися якісь упущення в якийсь період, завжди можна звернутися до психолога і спробувати виправити проблему, не запускаючи і не дозволяючи їй травмувати психіку маленької людини.

Новости

Где купить автомобильный держатель для телефона

Аксессуары сейчас делают практически для всего. Человеку всегда были интересны вещи, которые доставляют ему удобство, а когда в придачу этот аксессуар дает безопасность, то эти вещи становятся хитами

Великие актеры не получившие оскар
С приходом осени на горизонте появляются первые номинанты нового сезона премии Оскар. Сейчас много шума вокруг фильмов "Дикий", "Судья", "Исчезнувшая" и ряда других фильмов, которые будут выпущены в

Федеральное агентство по техническому регулированию
РОССИЙСКАЯ НАЦИОНАЛЬНАЯ СИСТЕМА Метрологию, стандартизацию и сертификацию следует рассмотривать и как инструменты технического регулирования. Техническое регулирование в России обусловлено ее желанием

В Волгограде на выборах в гордуму на 10.00 проголосовали чуть больше 3% избирателей
Явка на выборах депутатов Волгоградской городской думы по состоянию на 10.00 составила 3,16%. Как сообщает ИА «Высота 102», такие данные опубликовала ТИК Дзержинского района, которая выполняет полномочия

Бюллетени для голосования
Основной принцип голосования на общих собраниях акционеров (ОСА) закреплен в Федеральном законе от 26 декабря 1995 г. № 208-ФЗ «Об акционерных обществах» (далее – Закон об АО) и звучит, как «одна голосующая

Великие актеры у которых нет оскара
В этой публикации мы подробно поговорим об исполнителях, не обласканных признанием профессионалов. Перед вами предстанут актеры, у которых нет «Оскара». У эпатажного любимца женщин, обладателя

Обращение депутата к избирателям
4 декабря нам предстоит сделать выбор, от которого во многом будет зависеть судьба России, республики, района и каждого из нас. Либо мы продолжим поступательное развитие промышленности, сельского хозяйства

Голосование на твц право голоса сегодня
Учитывая нынешнюю ситуацию, которая складывается в стране и в мире, создана современная программа "Право голоса". В ней будут принимать участие политические деятели и всевозможные представители власти.

Простор агентство недвижимости
Агентство недвижимости "Простор" было создано летом 2000-го года. Основой компании стал опытный коллектив сотрудников, работавших вместе на рынке недвижимости Москвы с 1998 года. Базовым направлением

Голосование на твц право голоса
Российское ток-шоу «Право голоса» сняли с эфира из-за драки с политологом Томашем Мацейчуком из Польши, который во время записи передачи заявил, что жители России, в отличие, например, от

 
rss