Статьи

Як формується характер дитини

Опубликовано: 29.09.2018

видео Як формується характер дитини

Мудре виховання. Вікторія Гладких (3)!

Психотерапевти стверджують, що особистість людини формується ще до народження і триває до 12 років. Стереотипи поведінки, закладені в цей період, будуть визначати характер людини все його подальше життя.Постава, жестикуляція, міміка, хода можуть дуже точно вказати, в якому саме віці і в якій сфері трапилася подія, що спричинило аномальні тілесні прояви. І закладаються такі передумови в самому ранньому дитинстві, коли починають формуватися структури характеру.

Структура існування (2й триместр вагітності - 3 місяці)


Мудре виховання. Вікторія Гладких (4)!

Перебіг пологів має дуже важливе значення. При головному передлежанні дитина отримує навик відштовхування п'ятами, куприком, прокладає шлях собі верхівкою - це самий нормальний спосіб народження.

Діти, що з'явилися в результаті кесаревого розтину або при іншому передлежанні, не отримують навички прокладання шляху головою, ніжками. У майбутньому вони можуть бути інертними, пасивними.


Формування особистості.

Структура потреб (1,5 місяця - 1,5 року)

На психологічну травму в цьому віці вказує бажання людини все робити лежачи. Існує думка, що не можна привчати дитину до рук і дуже часто мами залишають маля надовго одного, лежачим в ліжечку.

Або так буває в Будинках малятка - персонал не встигає просто доглядати за дітьми, а не те щоб брати їх на руки і спілкуватися з ними. Важливо, щоб дитина вивчала свої потреби, заявляв про свої бажання. Кожен рух його душі, тіла має знаходити відгук у оточуючих. Дитина не повинна звикати до байдужості, до нехтування його потребами.

У малюка має формуватися відчуття своєї значущості, а не безпорадності, непотрібності, коли кричи-не кричи, ніхто не прийде на допомогу. Він підросте, і батьки почнуть ламати голову, в кого-ж він такий інертний, байдужий.

Структура автономії (8 місяців - 2,5 року)

Дитина все хоче зробити сам - помацати ручками, зубками. Важливо не обмежувати його свободу, а просто створити всі умови для його безпеки і нехай собі вивчає світ. У цьому віці треба якомога менше застосовувати силу проти дитини, щоб не виростити «силовика» - негнучкого, жорсткого, переважної.

Структура волі (2 - 4 роки)

Якщо в цьому віці дуже придушувати, карати дитину, з нього може вирости диктатор. Дитина - дослідник, випробувач, а ви - його асистент. На кожну заборону - обгрунтування, на застереження - пояснення.

«Не можна чіпати праска - він гарячий, буде боляче» - і дайте спробувати злегка нагрітий праска.

«Не можна чіпати чайник» - і дати зрозуміти, чому.

Тільки таким чином дитина звикає довіряти дорослим і ставитися серйозно до їх заборонам. В іншому випадку дитина постійно спокушається бажанням обійти заборону, зробити щось нишком, а це загрожує тими нещастями, від яких ми хочемо вберегти дітей заборонами.

Помічено, що при дефектах виховання в цьому віці хлопчики ходять голосно тупаючи ногами, а дівчатка воліють туфлі з голосно стукають каблуками. Це їхня манера самостверджуватися.

Структура любові і сексуальності (3 - 6 років)

У цьому віці дівчатка починають відчувати в собі жіноче - тягу до прикрас, інтерес до маминої косметиці, до красивих нарядам.

Хлопчики цікавляться чоловічими іграшками - машинками, зброєю, військовою технікою, роботами і іншим.

І дівчатка, і хлопчики виявляють інтерес до перших проявів сексуальності. Вони можуть задавати "незручні" питання, на які треба відповідати без емоцій і зайвих подробиць, які не драматизуючи.

Структура думок (5 - 9 років)

У цьому віці діти намагаються заперечувати думку батьків. І дуже важливо, як ви до цього поставитеся. Терпляче роз'ясніть хибність його думки, а можливо, погодьтеся з ним, головне не вимагати закрити рот.

Діти з травмованою структурою думок, подорослішавши, будуть завжди боятися висловити свою думку, вступати в суперечки і нижня частина обличчя у них буде затиснутою. Почуття любові і поваги до маленької дитини допоможуть вам не допустити помилок в подоланні труднощів цього періоду.

Структура солідарності (7 - 12 років)

Школа - дуже важливий період у житті дитини. Перший клас - це час, коли дитина вперше може опинитися наданим самому собі в тому випадку, якщо батьки працюють або виховує його тільки мама.

Не втомлюйтеся вивчати свою дитину, розпитуйте його про однокласників, про взаємини з ними. Пам'ятайте, що виховують як хороші, так і погані приклади. Щоб не накоїв дитина - він повинен знати, що його батьки завжди з ним, готові зрозуміти, пробачити, захистити.

Люблячі батьки відсунутий на другий план друзів, захоплення, високі заробітки, щоб виховати люблячого дитини. Проявляйте свої почуття, обіймайте, торкайтеся до дитини. Якщо малюк боязкий, невпевнений - частіше гладьте йому спинку - саме там знаходиться місце підтримки, найширший м'яз спини, яку ми зазвичай неусвідомлено гладимо, коли хочемо когось заспокоїти, підтримати.

Повзання дитини в ранньому віці активує групу м'язів, що впливають на психіку. Якщо дитина любить своїх батьків, дорожить їх думкою, ставленням, він задумається, перш ніж зробити щось погане і засмутити маму і тата.

Але навіть якщо відбулися якісь упущення в якийсь період, завжди можна звернутися до психолога і спробувати виправити проблему, не запускаючи і не дозволяючи їй травмувати психіку маленької людини.

Новости

Где купить автомобильный держатель для телефона

Аксессуары сейчас делают практически для всего. Человеку всегда были интересны вещи, которые доставляют ему удобство, а когда в придачу этот аксессуар дает безопасность, то эти вещи становятся хитами

Широкоформатная печать в Киеве и Днепре
В настоящее время все стараются сделать своим близким уникальный подарок, а не останавливаться на банальных подарках, которые многие потом просто убирают в полку, ни разу ими не пользуясь. Для создания

Федеральное агентство по техническому регулированию
РОССИЙСКАЯ НАЦИОНАЛЬНАЯ СИСТЕМА Метрологию, стандартизацию и сертификацию следует рассмотривать и как инструменты технического регулирования. Техническое регулирование в России обусловлено ее желанием

Великие актеры не получившие оскар
С приходом осени на горизонте появляются первые номинанты нового сезона премии Оскар. Сейчас много шума вокруг фильмов "Дикий", "Судья", "Исчезнувшая" и ряда других фильмов, которые будут выпущены в

Обращение депутата к избирателям
4 декабря нам предстоит сделать выбор, от которого во многом будет зависеть судьба России, республики, района и каждого из нас. Либо мы продолжим поступательное развитие промышленности, сельского хозяйства

Где покупать качественную фотобумагу
На современном отечественном рынке представлено широкое разнообразие фотобумаги. Даже несмотря на то, что сегодня для хранения фотографических изображений, по понятным причинам, все чаще используются

Голосование на твц право голоса сегодня
Учитывая нынешнюю ситуацию, которая складывается в стране и в мире, создана современная программа "Право голоса". В ней будут принимать участие политические деятели и всевозможные представители власти.

Великие актеры у которых нет оскара
В этой публикации мы подробно поговорим об исполнителях, не обласканных признанием профессионалов. Перед вами предстанут актеры, у которых нет «Оскара». У эпатажного любимца женщин, обладателя

Голосование на твц право голоса
Российское ток-шоу «Право голоса» сняли с эфира из-за драки с политологом Томашем Мацейчуком из Польши, который во время записи передачи заявил, что жители России, в отличие, например, от

Простор агентство недвижимости
Агентство недвижимости "Простор" было создано летом 2000-го года. Основой компании стал опытный коллектив сотрудников, работавших вместе на рынке недвижимости Москвы с 1998 года. Базовым направлением

 
rss