Статьи

Як стати щасливим? Відмовтеся від того, що робить вас нещасним

Опубликовано: 29.09.2018

видео Як стати щасливим? Відмовтеся від того, що робить вас нещасним

ЯК БУТИ ЩАСЛИВИМ ЗА БУДЬ-ЯКИХ ЖИТТЄВИХ ОБСТАВИН 1

Останнім часом все частіше доводиться чути, бачити і читати висловлювання на кшталт: «Головне - поставити мету, і в тебе все вийде »,« Ти можеш стати успішним, багатим, відомим. Все це вже є в тобі самому »,« Ти доб'єшся всього, чого захочеш в цьому світі, а якщо конкретніше - багатства, успіху, популярності »- і подібні словосполучення. І ось люди все це читають, слухають і вбирають мало не кожен день, а потім ... потім вони ставлять собі захмарні цілі, встановлюють терміни і починають вимагати від себе і від життя те, що запланували. А ще через час у багатьох настає депресія, або в кращому випадку стан стресу.


Як стати щасливим? Результати найдовшого дослідження щастя

Так чому ж так відбувається? Здавалося б, хіба погано, коли людина прагне до більшого і ставить собі великі, красиві мети? Хіба погано, коли людина хоче стати багатим, успішним, відомим і т.д.? Хіба погано, якщо людина думає про те, як стати щасливим?


Як бути щасливою? | Рожеві Окуляри

Ні, це не погано, і не добре, так є. Але справа вся в тому, що часто багатьом з нас не потрібні ті цілі, про які пишуть, що декларуються рекламою в ЗМІ і на телебаченні.

Але кожен з нас - індивідуальний, у кожного з нас СВОЇ потреби, свої мрії і свої цілі. І коли ми ставимо собі ЧУЖІ мети, вони часом настільки для нас непідйомні і непосильні, що не дивно, що у багатьох настає депресія або стан затяжного стресу.

Це важко - рухатися туди, куди ти насправді не хочеш, і де тобі зовсім не подобається. Як стати щасливим там, де вам не подобається?

Це складно - робити те, що роблять навколо тебе інші, і відчувати, що ти лише розмножена на принтері копія, при цьому не найкращої якості.

Якщо прагнути до цілей, з боку цілком «красивим і правильним», але таким чужорідним і відразливим, часто настає стрес, а іноді й затяжна депресія . Стрес настає, коли людина десь всередині себе розуміє, що він «не тягне», не здатний цього в принципі домогтися, або домогтися може, але просто НЕ ХОЧЕ, а все навколо від нього щось чекають і вимагають, але в першу чергу він вимагає цього від себе сам. Про який щастя і про те, як стати щасливим, тут говорити?

Почуття в цих випадках неприємні, важкі і, якщо людина вчасно не відмовляється від чужих цілей, не перестає від себе вимагати надмірних результатів, то Всесвіт тим або іншим способом намагається такому ось упертого товаришеві нагадати про те, що прийшов він на цю планету Земля зовсім не для того, щоб уподібнитися погано зробленої копії. Всесвіт всіляко починає йому говорити про те, що у нього є ЙОГО потреби, її бажання, його таланти та його життєвий шлях. І цей шлях, ці таланти, потреби і бажання ні в якій мірі не краще і не гірше, ніж у інших, вони просто його - і все. І не треба їх розмазувати загальноприйнятими стандартами.

Але якщо серед нас знаходяться особливо вперті товариші і продовжують доводити вже самого Всесвіту: «Та ні, ти нічого не розумієш! Зараз можна їздити на марці цього Джипа, одягатися від ..., відпочивати он там, а дітей навчати ось тут. А ще мені потрібно стати тим-то і тим-то, ось тоді я доб'юся своїх цілей, буду відповідати стандарту, стану нарешті супербагатим, успішним і шанованим і знайду відповідь на питання «Як стати щасливим».

І як я вже писала в книзі "Не літайте зі слонами, або Принципи щастя", якщо такий от упертий чоловічок не прислуховується до своїх потреб, і продовжує вимагати від себе реалізації загальноприйнятих, стандартних цілей, навіть якщо вже розуміє, що мета явно не його, рано чи пізно життя його зупиняє. Інструментів зупинки у житті предостатньо, це можуть бути хвороби, нещасні випадки, звільнення з роботи або серйозні сварки з близькими. Або все той же горезвісний стрес і депресія, коли у людини немає енергії не те що на реалізацію цілей і щастя, а навіть на те, щоб взагалі хотіти жити.

Що ж робити? Перестати мріяти? Перестати ставити цілі й рухатися до ним? Перестати шукати відповідь на питання про те, як стати щасливим? Зовсім ні, стаття не про те, що не потрібно мріяти, ставити і реалізовувати цілі. Стаття якраз про протилежне. Мрійте, ставте цілі, але ставте СВОЇ цілі і стаєте щасливим. Не думайте, що слово «мета» означає щось величезне, громіздке, для всіх значуще і загальноприйняте. Слово «мета» має на увазі всього лише ваше бажання і тільки, і не важливо, яке воно.

Це може бути бажання навчитися в'язати гачком або виготовляти власне мило красивої форми і дарувати його в подарунок друзям, родичам і знайомим, або навчитися готувати.

Це може бути бажання, а, відповідно, і мета, вивчити якусь нову програму, нехай навіть зі складання фотоколажів. А що, може ви давно про це мріяли, але все якось руки не доходили, адже у вас були «більш глобальні цілі»?

Або це може бути бажання освоїти програмування, вивчити латинь або купити будиночок у селі, а не котедж 700 метрів, який насправді вам не потрібен унаслідок того, що тільки його зміст вийде вам в досить круглу суму, а два верхніх поверхи будуть благополучно простоювати через відсутність певної кількості народу у вашій сім'ї.

Або це може бути бажання навчитися друкувати «наосліп», переїхати в іншу квартиру, поміняти роботу, купити собі ролики, зайнятися розведенням рибок, навчитися співати, малювати, вивчити всього "Євгенія Онєгіна" напам'ять, вирощувати вдома помідори і т.д., і всі ці бажання зовсім не схожі на те, що зараз так посилено рекламують. Але про свої бажання ви можете думати нескінченно, ви можете вишукувати потрібну вам інформацію годинами і при цьому не відчувати втоми, втрати часу і енергії . Навпаки, ви будете почувати лише силу, впевненість, у вас буде гарний настрій , і вже ні про яку депресії ви і не пригадаєте. А коли вам згадувати, якщо потрібно придумати, де б знайти грошей або час, щоб з'їздити в сусіднє місто, адже там відкрився новий магазин, в який, за чутками, завезли якихось незвичайних рибок.

Ні про яке стресі і депресії ви не дізнаєтеся або благополучно забудете, якщо скинете з себе тягар чужих бажань і навіяних ззовні цілей. І тільки тоді ви знайдете відповідь на питання про те, як стати щасливим.

І буде краще, якщо ви зробите це якомога швидше, і в час, що звільнився займетеся реалізацією своїх істинних потреб. До того ж це позбавить вас ще й від того, що навіть якщо ви досягнете чужих цілей, то на момент їх досягнення ви зрозумієте, що ці цілі - не ваші, а ви не відчуваєте щастя від їх реалізації. Як вийшло в однієї моєї знайомої, яка кілька років витратила на те, щоб зробити успішну кар'єру, купити хорошу машину, квартиру прямо в центрі міста, а потім сісти і зрозуміти, як сильно вона тяготиться своєю посадою, успіхом і шумом машин за вікном її новенької , красиво відремонтованої і обставленій квартири. В тому числі, як вона мені тоді говорила, її сильно напружують і цінами на одяг, яку вона змушена купувати у відповідності зі своєю посадою.

Правда, всі родичі, коли я приходила до них у гості, дуже їй пишалися і були сильно розчаровані, коли Рита вирішила кардинально змінити своє життя. Якщо коротко, то вона продала квартиру і машину, купила квартиру в 30 хвилинах їзди на електричці від міста, але зате в сосновому бору поруч з морем. Купила дачу, де окрім грядки з ягодою тільки дерева, квіти, красиві галявини, будиночок і альтанка, де збираються друзі. Вийшла заміж за звичайного хлопця (правда, з часом у нього з'явилася своя фірма, але це було вже потім, а на момент їхнього весілля я чула чимало висловлювань на тему «ех, а адже за нею ТАКІ чоловіки доглядали»), і, до речі, саме з цим «звичайним хлопцем» Рита стала по-справжньому щасливою. Так, ще вона пішла зі своєю крутою посади і після того, як облаштувала територію своєї дачі, зайнялася ландшафтним дизайном. Чим з успіхом продовжує займатися досі у вільний час.

А головне, якщо раніше при зустрічах з Ритою у мене виникало відчуття хаосу і цейтноту (ми не могли толком поговорити, їй постійно хтось дзвонив, періодично вона розповідала про якісь проблеми, терміни і т.д.), то зараз же , при зустрічах з нею у мене завжди з'являється відчуття: «Ця людина знає, що таке щастя».

Часто вона розповідає, як сильно її напружувало те, що потрібно було відповідати чужим для неї стандартам, реалізовувати цілі, які з дитинства ставили перед нею батьки, витрачати своє життя на те, що не робило її щасливою.

Зараз же, з її слів, вона нарешті щаслива. Нарешті вона стала жити так, як завжди мріяла глибоко в душі. Якось Рита мене здивувала тим, що сказала, що подарувала весь свій гардероб одній своїй родичці. Ми якраз гостювали у неї на дачі, наші чоловіки робили шашлик і щось активно обговорювали, ми ж розмістилися в шезлонгах, їли полуницю з єдиною грядки на їх дачі і повільно перекидалися словами. Я сказала, що мені сподобалися її нові штани, легкі, вільні і дуже зручні (мені дуже подобається такий одяг).

- Знаєш, кожен день, коли я ходила в офіс і одягалася «як треба», я відчувала себе глибоко нещасною людиною. Хоча ти ж пам'ятаєш, як наші дівчата мені заздрили. Тільки я сама собі не заздрила. І ось тепер нарешті я перестала витрачати купу грошей і часу на те, щоб відповідати кимось придуманим стандартам. Я не думаю про те, яке враження вчиню на партнерів, і не зірву я угоду, якщо прийду не в діловому костюмі від ..., а в звичайних джинсах. Я взагалі перестала особливо замислюватися про це. Мені подобається красивий одяг, але більше спортивного стилю і при цьому не дуже дорога. Добре, що і мій Олег підтримує мене в цьому. Ти б бачила його кислий вираз обличчя, коли я переміряла свій колишній гардероб перед тим, як віддати одяг своєї родички.

І Рітін приклад далеко не єдиний. У своєму житті я зустрічала кілька людей, чиї вчинки і рішення не викликали схвалення з боку родичів або знайомих, але в результаті принесли щастя їм та їхнім родині. Адже коли людина щаслива, він ділиться своїм щастям і зі своєю половинкою (чоловіком або дружиною) і може іншим допомогти знайти відповідь на питання про те, як стати щасливим.

Часто людина в молодості, коли у нього купа енергії, часу і сил, прагне до чужих цілям, розтрачує свою енергію на досягнення непотрібних йому цілей, розчаровується в житті, а потім навіть якщо розуміє, чого він хоче, не завжди може цього досягнути з- за відсутності цієї самої енергії.

Тому чим раніше людина зрозуміє, чого він хоче насправді, тим простіше йому поміняти свій шлях і змінити цілі з чужих на свої. І тим простіше йому зрозуміти і знайти відповідь на питання про те, як стати щасливим.

Головне зрозуміти, що те, що добре і подобається іншим, може зовсім не підходити вам. Думаю, у багатьох з вас знайдуться такі приклади, коли хтось вам про щось з ентузіазмом розповідає, пропонує вам щось, і ви, навіть не давши собі час проаналізувати ситуацію і прислухатися до себе і своїх потреб, починаєте прагнути до чужим цілям. А через час замислюєтеся, чому у вас все частіше поганий настрій, витік енергії і небажання що-небудь взагалі робити. У цьому випадку постарайтеся проаналізувати своє життя і ті цілі, до яких ви рухаєтеся, можливо, знайдеться парочка, від яких ви з радістю відмовитеся й відразу ж відчуєте прилив сил, енергії і відчуєте, як у вас покращився настрій.

Якщо навести приклади з особистого життя, відразу ж спливає дві недавно

сталися ситуації. Перша

- це захоплення фотографією. Мені завжди, з самого дитинства, подобалося

фотографувати. Якщо хто пам'ятає, то раніше, давно-давно, були такі аналогові (плівкові) фотокамери, як

"Зміна". Мені купили її батьки, коли я вчилася в молодших класах. І я з захватом фотографувала однокласників, ходила на фотогурток і з якимось неймовірним задоволенням робила фотографії. Раніше даний процес був хоча і складним, але дуже цікавим. Мені завжди подобалося спостерігати, як на фотопапері починає проявлятися зображення.

Потім дарувала фотографії друзям, і все починалося по новій. Я купувала плівку, фотографувала, робила знімки і дарувала друзям.

Уже в дорослому віці, вийшовши заміж, я продовжила фотографувати. До того ж у чоловіка виявився досить хороший фотоапарат, який «плавно» перейшов до мене. Багатьом подобалося, як я фотографую, і я, у вільний час, із захватом фотографувала сім'ю, друзів, якісь заходи, робила фотографії собі та друзям і отримувала від цього справжнє задоволення. Знаєте, це такий стан безтурботного щастя від того, чим ти займаєшся. У ці моменти я ні про що не думала, мене нічого не турбувало, я просто віддавалася самому процесу. І це були незабутні

і незрівнянні ні з чим почуття, переживання та емоції.

Але настав момент, і наш фотоапарат поламався. І якщо до цього чоловік все хотів подарувати мені хорошу цифрову камеру, але в мене була «відмовка», мовляв, навіщо гроші витрачати, мене цілком влаштовує і аналогова (плівкова) камера, то тепер відмовок не залишилося. Подарунок був вручений, і я пішла на курси, щоб згадати те, що вчила раніше і освоїти нове обладнання. З кожним разом знімки ставали все краще, і ось вже близькі та рідні стали чекати від мене, що я стану професійним фотографом. З часом я й сама почала прагнути до цієї мети. Пригледіла і оцінила професійне обладнання (це виявилася задоволена значна сума), влаштувалася асистентом до весільного фотографа, стала набагато частіше і більше фотографувати і роздруковувати вдалі фотографії.

З часом з'явилися перші замовники, які вже не просто просили зробити кілька знімків, але і готові були платити гроші за цю роботу.

Але от невдача: чому ж саме в цей момент в мені з'явилося відчуття, яке словами відображалося приблизно так: «Як же щаслива я була раніше! Чому я розучилася бути щасливою? Що мене не влаштовує? Звідки в мені ця апатія і розчарованість? Адже моя мета з успіхом і без проблем

практично досягнута, ще пару років і я стану досить затребуваним фотографом ». Приблизно так я міркувала в той час. І вже тоді десь глибоко всередині мене промайнула думка про те, що я зовсім не хочу ставати професійним фотографом і все життя присвятити цьому заняттю. Але очікування близьких і друзів, очікування і вимоги мої до самої себе, якесь почуття провини не давали мені зупинитися і подумати, а чи туди я взагалі рухаюся? А наскільки ця мета моя справжня? Адже виходять, дуже добре виходять фотографії, людям подобаються, мені теж подобається фотографувати, так в чому ж проблема? Можливо, я лінуюся або недостатньо прикладаю зусиль, чи це страх успіху і т.д.? Тоді я багато про це міркувала ... і продовжувала рухатися до мети.

А потім настала осінь і холоду, у мене з'явився перерву в роботі, яким я скористалася для того, щоб зрозуміти, а куди, власне, я рухаюся останнім часом?

Кілька днів відпочинку і відсутності бігу по колу дали мені чітку відповідь - я хочу, щоб все було, як раніше. Я була щаслива, я не робила зі свого захоплення супермету, і мені це подобалося. І хоча у мене пройшла виставка і мої фотографії багатьом сподобалися, хоча у мене з'явилися перші замовники, я зрозуміла, що не хочу брати участь у цій гонці, не хочу ставати професійним фотографом, а хочу залишити все, як було раніше.

З того моменту пройшла вже пара років, і я розумію, як же добре, що я відмовилася від тієї мети. Мені й зараз подобається фотографувати. Я із задоволенням роблю знімки друзям, рідним і знайомим, але роблю це тоді, коли у мене є настрій, бажання і вільний час. Загалом, коли душа просить, а не коли мною керує мету.

Якщо прикладу з фотографією вже кілька років, то друга ситуація, про яку я хочу вам розповісти, сталася зовсім недавно.

Ми відпочивали з чоловіком на турбазі, насолоджувалися природою, поїздкою на конях і пішими прогулянками і під кінець відпочинку стали мріяти про те, як в наступний відпустку знову поїдемо в ці ж місця. Адже нам все тут сподобалося, і клімат, і природа, і маленька кількість людей, і сама база, і взагалі все. Плюс, ми ще стільки всього тут не бачили, мало де побували і, можна сказати, ще не наситилися цими місцями.

За два дні до від'їзду ми познайомилися з жінкою, і вона нам розповіла, що до цього три рази відпочивала на досить відомому курорті, розташованому від наших місць в 200 кілометрах. Їй там дуже сподобалося, і вона з ентузіазмом розповідала і про саме містечко і про зони відпочинку, і про проведення часу.

До розмови з нею ми з чоловіком вже неодноразово чули про цей курорт і перед відпусткою дивилися в Інтернеті в тому числі і ті місця. Тоді нам не сподобався ні той містечко, ні природний ландшафт.

І ось, послухавши ту жінку, ми стали з таким же ентузіазмом мріяти вже в наступний відпочинок поїхати саме на той курорт, при цьому ніби забувши про тих перших відчуттях, які у нас були ще до відпустки, коли ми переглядали фотографії того курорту і читали про ньому інформацію.

З нашої бази ми їхали вранці, а поїзд у нас був пізнім вечором, і тоді я запропонувала чоловікові, раз вже у нас стільки часу, може бути заїхати на той курорт і подивитися, а раптом нам все-таки не сподобається, а ми купимо путівки і будемо змушені там провести свій наступний відпустку?

Чоловік з ентузіазмом підхопив мою ідею, і ось з ранку ми доїхали до вузлового міста, взяли там машину і попрямували в ті місця, про які з таким захопленням розповідала нам наша нова знайома.

Знаєте, чим закінчилося наше маленьке подорож? Ми приїхали в той містечко, вийшли з машини, трохи постояли і озирнулися. Потім перейшли через вулицю, зайшли в кафе пообідати і відпочити. Після обіду ми пішли на автовокзал і купили квитки на найближчий автобус назад до вузлового міста, звідки відправлявся наш потяг.

Вже на зворотній дорозі, коли ми нарешті виїхали з тих місць, ми стали обговорювати свої перші враження. Виявилося, що і в чоловіка, і в мене єдиним бажанням було, коли ми стали під'їжджати до того хваленому курорту, це попросити водія розгорнути машину і відвезти нас назад. Нам настільки не сподобалося там, що ми не хотіли залишатися в тих місцях жодної зайвої хвилини.

І ми навіть уявити собі не могли, як були б сильно розчаровані, купи ми в майбутньому путівку на той курорт. Напевно, ми б не змогли там знаходитися і повернулися б додому.

При цьому я не кажу про те, що там було погано або добре, я говорю про те, що ті місця виявилися не нашими. Нам з чоловіком не сподобався місцевий клімат і ландшафт, не виникло бажання «Так, ми хочемо тут відпочити». При цьому, коли вже після поїздки ми ділилися своїми враженнями з друзями і родичами, виявляється, три людини з нами повністю згодні, їм так само не сподобалося в тих місцях, а двоє наших знайомих нас щиро не зрозуміли, вони відпочивали там кілька разів і залишилися дуже задоволені.

Так що, перш ніж приймати рішення і ставити собі нові цілі, не забувайте порадитися з найважливішим для вас людиною у вашому житті - з самим собою. Згадайте свої найперші, внутрішні відчуття, а якщо таких не було, то просто уявіть мета, яку ви хочете досягти, як ніби вона вже відбулася. Як ви себе при цьому почуваєте? Є у вас відчуття радості, спокою і безтурботного щастя? Є у вас відчуття, немов ви купаєтеся в вашої мети як в промінцях сонячного світла і любові? Є у вас всередині пісня і звуки, які вібрують в унісон цієї мети і наспівують вам: «Як же ми щасливі, це наше, наше, наше, це наше істінноеее» - то вперед і з піснею, досягайте свою мету і насолоджуйтеся плодами праці свого .

Якщо ж у вас все всередині заперечує нове бажання, ви відчуваєте дискомфорт і тільки розумом намагаєтеся переконати себе, що нова мета «ваша», то скажіть їй «Ні».

Головне, не бійтеся сказати «Ні» і відмовитися від того, що подобається іншим, але що робить нещасним вас. Пам'ятайте, що ви - індивідуальні, і це ваше природний стан. Ви не зобов'язані бути схожим на когось і прагнути до того, до чого прагнуть оточуючі вас люди. Якщо вас не гріє думка про те, щоб відпочити десь на островах, або навіть в місцевому будинку відпочинку, але при цьому ви з захопленням думаєте про дачу або будиночку в селі у бабусі, робіть те, що просить ваша душа. І прокидайтеся щоранку зі сходом сонця і співом птахів, а іноді криками півнів за вікном.

Якщо ви хочете танцювати і у вас це прекрасно виходить, але ви хочете танцювати для себе, то і танцюйте собі на здоров'я.

Якщо вам щось подобається, і ви абсолютно щасливі, роблячи це, не варто відмовлятися від свого щастя і все переводити на комерційну основу, слідуючи гаслу «Успіх, популярність, багатство». Будьте щасливі, адже щастя так само, як і здоров'я, не купиш ні за які гроші. І реалізовуйте тільки свої, справжні цілі.

Новости

Где купить автомобильный держатель для телефона

Аксессуары сейчас делают практически для всего. Человеку всегда были интересны вещи, которые доставляют ему удобство, а когда в придачу этот аксессуар дает безопасность, то эти вещи становятся хитами

Лидер бъюти-индустрии
Наличие большого предложения разного рода материалов для швейного производства позволяет расширить предложение на рынке одежды. Конечно, для того чтобы предложить потребителю качественную одежду и прочие

Сайт о казино онлайн
Разговор не про деятельность, которая может развиваться в одном направлении, не про игру, которая из развлечения превратилась в серьезный вид спорта, при этом долгие годы испытывая преобразования и уступая

Женская обувь
Ежегодно мода на обувь диктует новые тенденции: то шпилька актуально, то длинный нос, то круглый, то батильоны, то ботфорты. И все пытаются угнаться за новыми веяниями. Но нельзя забывать, что, самое

Цветы с доставкой
Любители комнатных растений чаще руководствуются внешней красотой того или иного цветка, выбирая растения для дома. Безусловно, красивый цветок способен радовать глаз, одним своим видом улучшая настроение

Отдых трускавец
1. ОБЩИЕ СВЕДЕНИЯ О КУРОРТЕ ТРУСКАВЕЦ 2. МИНЕРАЛЬНАЯ ВОДЫ И СОЛЬ «БАРБАРА 3. ПОКАЗАНИЯ ДЛЯ ЛЕЧЕНИЯ В ТРУСКАВЦЕ 4. Лечебные МЕТОДИКИ, применяемые на курорте 5. САНАТОРИИ и лечебницы ТРУСКАВЦА

Термозвукоизол
Не каждый человек может похвастаться глубокими знаниями в области акустики, а ведь без них трудно разобраться в некоторых звуковых явлениях. Противоречия и странности так и остаются непонятыми простыми

Комплектующие к мебели
В наше удивительное время все мы сегодня получили прекрасную возможность обустраивать интерьеры своих помещений удобно и со вкусом. Но все же, иногда возникают вопросы, которые осложняют данный созидательный

Шуманет
В наше время проблема проникновения шумов в многоквартирные дома стала еще более актуальной. И хотя в строительстве все больше используются новые материалы, этот вопрос все равно остается открытым. Поэтому

Стопзвук
Разного рода вопросы звукоизоляции, особенно в жилых домах, хозяева жилья решают уже после окончания основных работ. Технология возведения не предусматривает специального решения данного вопроса, поскольку

 
rss