Статьи

Камбоджа: визначні місця, культура та відпочинок

Опубликовано: 29.09.2018

Краса і Здоров'я Туризм

Камбоджа - стародавнє королівство, розташована на півострові Індокитай , в Південно-Східній Азії, поруч з Лаосом, В'єтнамом і Таїландом. Територія країни невелика - трохи більше 180 тис. кв. км, але перспективи її розвитку досить багатообіцяючі. Туризм тут тільки починає розвиватися, але клімат для нього просто ідеальний, а історичні пам'ятки, хоча і постраждалі від численних воєн, «накопичувалися» з 1-ї половини I тисячоліття. Досить сказати, що саме в Камбоджі знаходиться знаменитий храмовий комплекс Ангкор - одна з найбільш загадкових і популярних пам'яток всій Азії.

Пам'ятки міст Камбоджі

Столицею країни є Пномпень - найбільший місто, вважався в минулому, за часів французької колонізації, найкрасивішим, але зараз безліч його історичних і культурних цінностей зникло - війни не пощадили і їх. Сучасний Пномпень називають мегаполісом, політичним, науковим, культурним і промисловим центром, в якому поряд з технологічними хмарочосами прекрасно уживаються королівські палаци і буддійські храми, а для туристів - особливо європейських, він малопривабливий - в тому сенсі, що розваг тут небагато, відпочинок не дуже організований, так і бідності теж вистачає - іноді вона просто шокує. Нерідко на вулицях зустрічаються купи сміття, а спека і пил взагалі вважаються звичайним явищем; вуличний рух можна назвати екстремальним, а тротуари часто переповнені; до того ж на вулицях зустрічається чимало калік і жебраків - населення міста складає більше 1 млн. 325 тисяч осіб.

Щоправда, туристи все ж заїжджають в Пномпень на кілька днів, по дорозі на Сіануквіль - пляжний курорт з добре розвиненою інфраструктурою, теплим морем і зручними пляжами. Досить тут і паломників, які бажають відвідати буддійські храми.

У столиці варто відвідати всього кілька місць, і почати можна з королівського палацу. Хоча вхід в сам палац закритий, можна оглянути найближчі будівлі, Королівські сади і статуя Золотого Будди. Для любителів історії відкрито Національний музей, в якому зібрані багатющі колекції експонатів - починаючи з VI століття.

У містах зосереджено багато пам'ятки країни - мабуть, навіть їх більша частина.

Другим великим містом після столиці, є Баттамбанг , розташований в північній частині Камбоджі, і в ньому теж багато чого збереглося ще з колоніальних часів - наприклад, старий французський квартал. В околицях розташувалися та інші визначні пам'ятки: в основному це храми і храмові комплекси, але є також штучне озеро і родовища сапфірів - вони теж цікавлять туристів.

Крім того, в місті чимало ресторанів, ресторанчиків і кафе, де можна спробувати кухню багатьох азіатських країн - не тільки камбоджійську, але і тайський, китайський і китайсько-кхмерській, японську, європейську і навіть російську - в країнах Азії, де розвивається туризм, сервіс теж постійно розвивається і росте.

Про кліматі Камбоджі

Тепер трохи про прекрасне кліматі, так привертала любителів пляжного відпочинку. Клімат в Камбоджі тропічний мусонний: влітку, з травня до жовтня, повітря прогрівається до 26-32°C, а взимку температура нижче, до 22°C - для росіян цілком комфортно і те, і інше. Вологість взимку теж знижується, так що туроператори радять вирушати в Камбоджу з вересня по березень, але на пляжах і влітку можна відчувати себе чудово - дощі є, але вони не дуже турбують відпочиваючих.

Взагалі пляжний відпочинок в Камбоджі відрізняється від відпочинку в інших країнах: море тут дуже чисте, а підводний світ незайманий - дайвери поки ще рідко відвідують ці місця.

Історія, культура та природа Камбоджі

Культурну спадщину країни збереглося не повністю - особливо руйнівним був період «червоних кхмерів», але до наших днів все одно «дійшло» багато цінностей.

Ангкор важко було зруйнувати цей величезний храмовий комплекс в IX столітті був столицею кхмерської держави, а сьогодні його відвідує практично кожен приїхав в Камбоджу турист. Ангкор-Бат відомий більше, ніж інші споруди - всього їх близько сотні, і всі вони занесені ЮНЕСКО в список Всесвітньої спадщини. Саме храми є у Камбоджі основними визначними пам'ятками, але і в місцевій природі є дивовижні місця, вельми гідні уваги.

У Західній Камбоджі є озеро Тонлесап - найбільше прісне озеро Південно-Східної Азії. Воно досить розмите, і знамените тим, що дуже різко міняти свою площу, розливаючись на 16 тис. кв. км в сезон дощів, і зменшуючись до 2,5 тис. кв. км під час сухого сезону. Ця природна пам'ятка приваблює туристів своєю незвичністю: тут в біосферних заповідниках живе безліч видів болотних птахів і звірів. Біосферними називають ті заповідники, в яких тварини не тільки охороняються, але і досліджуються, і постійно проводиться моніторинг природного середовища.

В озері Тонлесап і сьогодні багато риби, а в колишні часи воно просто кишіло нею, і багато місцеві жителі досі заробляють на життя рибною ловлею. Люди тут майже все життя проводять на воді, і з дитинства вміють тримати весла: тут все плавуче - кафе і бари, ресторани і магазини, школи, лікарні, станції автозаправки і поліція.

Королівський балет - це те, без чого не обходиться відпочинок в Камбоджі. Цей балет незвичайний тим, що в ньому використовуються традиції середньовічного танцю, що відноситься до періоду ангкорской культури - раніше він називався сіамським балетом. Подання засновані на стародавніх індійських, тайських і яванських танцях; це мистецтво нерідко знаходилося на межі зникнення, але його зуміли зберегти, і зараз поряд з традиційними сюжетами в танець стали вносити сучасні елементи.

Відпочинок на курортах Камбоджі

Курорти Камбоджі не так розвинені, як в інших південно-азіатських країнах , але вони розвиваються, і до того ж відрізняються дивовижною природною чистотою. Наприклад, в Сиануквиле, крім чистої води, багатої рослинності і золотих пляжів, є сучасні комфортабельні готелі - з трьома, чотирма і п'ятьма зірками», а при бажанні можна зняти зручне бунгало.

Курорт Кеп був дуже популярний в 1-й половині минулого століття - тут відпочивали заможні французи і камбоджійці, але при кхмерах тут дуже багато було зруйновано і занедбане. Зараз можна бачити багато занедбаних і напівзруйнованих французьких вілл - джунглі наполовину поглинули їх, але деякі будівлі відмінно збереглися і використовуються.

Пляжі в Кепе не такі, як у Сиануквиле - на них багато чорних скель, але є і піщані - переважно на островах, до яких важко дістатися на невеликому катері. Там, на мілководді, можна знайти багато дивовижних тварин, рослин і коралів можна навіть самостійно полювання на крабів, а потім попросити їх приготувати прямо на березі.

Туристів тут поки не так багато, але Кеп відроджується, і незабаром знову стане відомим і процвітаючим курортом.

В даний час Камбоджу не можна назвати раєм для туристів, але вона дуже цікава і приваблива, а розповідати про неї можна довго - багато, хто там побував, кажуть, що ця країна «заворожує» мандрівника.

Автор: Гатауліна Галина

Стаття захищена законом про авторські та суміжний права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на женский сайт www.inmoment.com.ua обов'язкова.

Повернутися на початок розділу Туризм і відпочинок

Повернутися до початку розділу Краса і Здоров'я

Новости

Где купить автомобильный держатель для телефона

Аксессуары сейчас делают практически для всего. Человеку всегда были интересны вещи, которые доставляют ему удобство, а когда в придачу этот аксессуар дает безопасность, то эти вещи становятся хитами

Отрезные круги и диски оптом
Все типы описаны в ГОСТе 24747-90. Тип и размеры круга выбираются, исходя из вида и конфигурации шлифуемых поверхностей, а также характеристики используемого оборудования или инструмента. Выбор диаметра

Купить страховку онлайн
Самая частая ошибка, из-за которой получаются проблемы с поиском профессии по душе – это неправильный выбор образования. Многие молодые люди отправляются в то или иное учебное заведение только потому,

Ternopil.one
Информационная составляющая в жизни современного человека важна. От того, насколько правильно мы умеем оценить достоверность предоставляемой информации и как умеем ее использовать, зависит успех в работе,

Купить яхту до 20 метров новую
Зайдя по трапику “на борт” вы стразу же попадаете в кокпит яхты. Кокпит нужен для размещения экипажа. Он бывает открытым, когда он не отгорожен от подпалубного пространства, и закрытым, изолированным

Сайты Житомира
В наше время очень важно пристально следить за событиями в стране и в мире. Мы живем в непростое время стремительных перемен, что требует от каждого готовности быстро и адекватно реагировать на события

Брак с инострацем в киеве юст групп
Ситуация такова, что на сегодняшний день они живут вместе, и вроде бы все устраивает. Однако, девушка, со своей стороны мечтает о свадьбе. А молодой человек не уверен, что настало время для официального

Купить подшипники в Украине
ABEC (Annular Bearing Engineering Committee) — аббревиатура, расшифровка которой очень прозаична: “Комитет по разработке подшипников”. Этот комитет является частью Американской ассоциации производителей

Сайты Тернополя
Исходя из этих критериев, можно легко преподнести себя в том или ином деле. Хороший доход может быть на любой работе. Но хороших друзей на рабочем месте выбрать сложно. В такой ситуации больше побеждает

Frankivsk.one
Когда как не накануне Нового года хочется изменить свою жизнь к лучшему? Ведь так хочется наконец-то похудеть, начать хорошо зарабатывать, больше проводить времени с родными, заниматься тем, к чему лежит

 
rss