Статьи

Камбоджа: визначні місця, культура та відпочинок

Опубликовано: 29.09.2018

Краса і Здоров'я Туризм

Камбоджа - стародавнє королівство, розташована на півострові Індокитай , в Південно-Східній Азії, поруч з Лаосом, В'єтнамом і Таїландом. Територія країни невелика - трохи більше 180 тис. кв. км, але перспективи її розвитку досить багатообіцяючі. Туризм тут тільки починає розвиватися, але клімат для нього просто ідеальний, а історичні пам'ятки, хоча і постраждалі від численних воєн, «накопичувалися» з 1-ї половини I тисячоліття. Досить сказати, що саме в Камбоджі знаходиться знаменитий храмовий комплекс Ангкор - одна з найбільш загадкових і популярних пам'яток всій Азії.

Пам'ятки міст Камбоджі

Столицею країни є Пномпень - найбільший місто, вважався в минулому, за часів французької колонізації, найкрасивішим, але зараз безліч його історичних і культурних цінностей зникло - війни не пощадили і їх. Сучасний Пномпень називають мегаполісом, політичним, науковим, культурним і промисловим центром, в якому поряд з технологічними хмарочосами прекрасно уживаються королівські палаци і буддійські храми, а для туристів - особливо європейських, він малопривабливий - в тому сенсі, що розваг тут небагато, відпочинок не дуже організований, так і бідності теж вистачає - іноді вона просто шокує. Нерідко на вулицях зустрічаються купи сміття, а спека і пил взагалі вважаються звичайним явищем; вуличний рух можна назвати екстремальним, а тротуари часто переповнені; до того ж на вулицях зустрічається чимало калік і жебраків - населення міста складає більше 1 млн. 325 тисяч осіб.

Щоправда, туристи все ж заїжджають в Пномпень на кілька днів, по дорозі на Сіануквіль - пляжний курорт з добре розвиненою інфраструктурою, теплим морем і зручними пляжами. Досить тут і паломників, які бажають відвідати буддійські храми.

У столиці варто відвідати всього кілька місць, і почати можна з королівського палацу. Хоча вхід в сам палац закритий, можна оглянути найближчі будівлі, Королівські сади і статуя Золотого Будди. Для любителів історії відкрито Національний музей, в якому зібрані багатющі колекції експонатів - починаючи з VI століття.

У містах зосереджено багато пам'ятки країни - мабуть, навіть їх більша частина.

Другим великим містом після столиці, є Баттамбанг , розташований в північній частині Камбоджі, і в ньому теж багато чого збереглося ще з колоніальних часів - наприклад, старий французський квартал. В околицях розташувалися та інші визначні пам'ятки: в основному це храми і храмові комплекси, але є також штучне озеро і родовища сапфірів - вони теж цікавлять туристів.

Крім того, в місті чимало ресторанів, ресторанчиків і кафе, де можна спробувати кухню багатьох азіатських країн - не тільки камбоджійську, але і тайський, китайський і китайсько-кхмерській, японську, європейську і навіть російську - в країнах Азії, де розвивається туризм, сервіс теж постійно розвивається і росте.

Про кліматі Камбоджі

Тепер трохи про прекрасне кліматі, так привертала любителів пляжного відпочинку. Клімат в Камбоджі тропічний мусонний: влітку, з травня до жовтня, повітря прогрівається до 26-32°C, а взимку температура нижче, до 22°C - для росіян цілком комфортно і те, і інше. Вологість взимку теж знижується, так що туроператори радять вирушати в Камбоджу з вересня по березень, але на пляжах і влітку можна відчувати себе чудово - дощі є, але вони не дуже турбують відпочиваючих.

Взагалі пляжний відпочинок в Камбоджі відрізняється від відпочинку в інших країнах: море тут дуже чисте, а підводний світ незайманий - дайвери поки ще рідко відвідують ці місця.

Історія, культура та природа Камбоджі

Культурну спадщину країни збереглося не повністю - особливо руйнівним був період «червоних кхмерів», але до наших днів все одно «дійшло» багато цінностей.

Ангкор важко було зруйнувати цей величезний храмовий комплекс в IX столітті був столицею кхмерської держави, а сьогодні його відвідує практично кожен приїхав в Камбоджу турист. Ангкор-Бат відомий більше, ніж інші споруди - всього їх близько сотні, і всі вони занесені ЮНЕСКО в список Всесвітньої спадщини. Саме храми є у Камбоджі основними визначними пам'ятками, але і в місцевій природі є дивовижні місця, вельми гідні уваги.

У Західній Камбоджі є озеро Тонлесап - найбільше прісне озеро Південно-Східної Азії. Воно досить розмите, і знамените тим, що дуже різко міняти свою площу, розливаючись на 16 тис. кв. км в сезон дощів, і зменшуючись до 2,5 тис. кв. км під час сухого сезону. Ця природна пам'ятка приваблює туристів своєю незвичністю: тут в біосферних заповідниках живе безліч видів болотних птахів і звірів. Біосферними називають ті заповідники, в яких тварини не тільки охороняються, але і досліджуються, і постійно проводиться моніторинг природного середовища.

В озері Тонлесап і сьогодні багато риби, а в колишні часи воно просто кишіло нею, і багато місцеві жителі досі заробляють на життя рибною ловлею. Люди тут майже все життя проводять на воді, і з дитинства вміють тримати весла: тут все плавуче - кафе і бари, ресторани і магазини, школи, лікарні, станції автозаправки і поліція.

Королівський балет - це те, без чого не обходиться відпочинок в Камбоджі. Цей балет незвичайний тим, що в ньому використовуються традиції середньовічного танцю, що відноситься до періоду ангкорской культури - раніше він називався сіамським балетом. Подання засновані на стародавніх індійських, тайських і яванських танцях; це мистецтво нерідко знаходилося на межі зникнення, але його зуміли зберегти, і зараз поряд з традиційними сюжетами в танець стали вносити сучасні елементи.

Відпочинок на курортах Камбоджі

Курорти Камбоджі не так розвинені, як в інших південно-азіатських країнах , але вони розвиваються, і до того ж відрізняються дивовижною природною чистотою. Наприклад, в Сиануквиле, крім чистої води, багатої рослинності і золотих пляжів, є сучасні комфортабельні готелі - з трьома, чотирма і п'ятьма зірками», а при бажанні можна зняти зручне бунгало.

Курорт Кеп був дуже популярний в 1-й половині минулого століття - тут відпочивали заможні французи і камбоджійці, але при кхмерах тут дуже багато було зруйновано і занедбане. Зараз можна бачити багато занедбаних і напівзруйнованих французьких вілл - джунглі наполовину поглинули їх, але деякі будівлі відмінно збереглися і використовуються.

Пляжі в Кепе не такі, як у Сиануквиле - на них багато чорних скель, але є і піщані - переважно на островах, до яких важко дістатися на невеликому катері. Там, на мілководді, можна знайти багато дивовижних тварин, рослин і коралів можна навіть самостійно полювання на крабів, а потім попросити їх приготувати прямо на березі.

Туристів тут поки не так багато, але Кеп відроджується, і незабаром знову стане відомим і процвітаючим курортом.

В даний час Камбоджу не можна назвати раєм для туристів, але вона дуже цікава і приваблива, а розповідати про неї можна довго - багато, хто там побував, кажуть, що ця країна «заворожує» мандрівника.

Автор: Гатауліна Галина

Стаття захищена законом про авторські та суміжний права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на женский сайт www.inmoment.com.ua обов'язкова.

Повернутися на початок розділу Туризм і відпочинок

Повернутися до початку розділу Краса і Здоров'я

Новости

Где купить автомобильный держатель для телефона

Аксессуары сейчас делают практически для всего. Человеку всегда были интересны вещи, которые доставляют ему удобство, а когда в придачу этот аксессуар дает безопасность, то эти вещи становятся хитами

Где покупать качественную фотобумагу
На современном отечественном рынке представлено широкое разнообразие фотобумаги. Даже несмотря на то, что сегодня для хранения фотографических изображений, по понятным причинам, все чаще используются

Заказать ручки с логотипом он-лайн
Вот почему многие люди задаются резонным вопросом – «Как правильно выбрать название фирмы по фен шуй? »: примеры ниже помогут вам разобраться и, возможно, сразу же разрешат вашу дилемму. Также из этой

Федеральное агентство по техническому регулированию
РОССИЙСКАЯ НАЦИОНАЛЬНАЯ СИСТЕМА Метрологию, стандартизацию и сертификацию следует рассмотривать и как инструменты технического регулирования. Техническое регулирование в России обусловлено ее желанием

Обращение депутата к избирателям
4 декабря нам предстоит сделать выбор, от которого во многом будет зависеть судьба России, республики, района и каждого из нас. Либо мы продолжим поступательное развитие промышленности, сельского хозяйства

Голосование на твц право голоса сегодня
Учитывая нынешнюю ситуацию, которая складывается в стране и в мире, создана современная программа "Право голоса". В ней будут принимать участие политические деятели и всевозможные представители власти.

Великие актеры не получившие оскар
С приходом осени на горизонте появляются первые номинанты нового сезона премии Оскар. Сейчас много шума вокруг фильмов "Дикий", "Судья", "Исчезнувшая" и ряда других фильмов, которые будут выпущены в

Возврат долга
Ни для кого не секрет, что в наше время просроченные задолженности не такая уж и редкость. Что делать в том случае, если человек или какая-либо компания отказывается выплачивать свой долг. Для того, что

День молодого избирателя
Все материалы, размещенные на сайте, созданы авторами сайта либо размещены пользователями сайта и представлены на сайте исключительно для ознакомления.

Голосование на твц право голоса
Российское ток-шоу «Право голоса» сняли с эфира из-за драки с политологом Томашем Мацейчуком из Польши, который во время записи передачи заявил, что жители России, в отличие, например, от

 
rss