Статьи

Гімалаї. Чим цікавий відпочинок в Гімалаях

Опубликовано: 29.09.2018

видео Гімалаї. Чим цікавий відпочинок в Гімалаях

Із Табуретом через Гімалаї
Краса і Здоров'я Туризм

Про те, що Гімалаї - найвищі гори в світі, відомо кожному школяреві, якщо він хоч трохи цікавиться географією - захоплюючою наукою, яка описує всі відомі особливості нашої Землі.Де знаходяться і погода на Гімалаях

Розташовані Гімалаї між Центральною та Південною Азією: вони відокремлюють тропіки від пустель, тому клімат по різні їх сторони абсолютно різний. У самих Гімалаях кліматичні умови різних районів теж сильно відрізняються.


Гималаи, знакомство

У західній частині перепади температури бувають різкими , зима досить холодна, а влітку температура піднімається вище 20°C. найбільша кількість опадів випадає в горах, і переважно взимку, у вигляді снігу: сніг на гірських перевалах тане тільки в кінці травня - Гімалаї на санскриті не даремно називаються «обителлю снігів». Проте кліматичні курорти знаходяться саме в західних Гімалаях, на висоті 2200 м над рівнем моря: наприклад, відомий гірськокліматичний курорт Шимла, де щороку відпочивають мільйони туристів. У цій місцевості багато прекрасних гірських видів і чистого снігу, є красиві водоспади і гірські річки з прозорою водою: можна сплавлятися по річках, купатися, кататися на лижах і ловити рибу.

В східних Гімалаях спекотно - до 45°C долина х, і волого - дощі йдуть часто, особливо з весни до осені. Південні схили Гімалаїв - це вологий і теплий район, та опадів там може випадати до 5500 мм в рік. Температура повітря в горах порівняно висока, навіть взимку вона опускається нижче нуля тільки на висотах понад 3000 м. Знизу вгору ландшафт змінюється: спочатку заболочені джунглі, потім тропічні ліси з пишною зеленню, далі - хвойні і листяні дерева, чагарники і трави.

На північних схилах гір клімат холодний : мало рослин і тварин, а плюсова температура буває тільки влітку, в денний час - вночі вона знову опускається нижче нуля. І ландшафт там відповідний - холодні пустелі і гірські степи.

Гімалаї простяглися з заходу на схід більш ніж на 2400 км, а їх ширина може досягати 350 км. Назва найвищої гори теж відомо всім - це Джомолунгма, або Еверест, як прийнято говорити в Європі - її висота 8848 м; крім неї, є ще 11 «восьмитисячників», і взагалі висота Гімалаїв в середньому - близько 6000 м.

Гімалаї також поділяються на Предгималаи, Малі і Великі, і у Великих Гімалаях багато альпійських льодовиків: їх загальна площа - більше 33 000 кв. км.

Найбільш повноводні і значущі річки Південної Азії починаються також в Гімалаях: це Ганг - священна річка індусів, і Інд, а також Брахмапутра, в Тибеті звана Цангпо.

Індія відокремлена Гімалаями від іншого материка практично повністю, і саме на її території розташовані найвищі гірські піки. Але здебільшого Гімалаї розташовані на території Непалу: навіть низовини в цій країні знаходяться вище рівня моря приблизно на 200 м, а на висоті близько 5000 м розташувалися гірські села.

Тибетське нагір'я теж знаходиться в Гімалаях: зараз це територія Китаю, і тип місцевості там унікальний - суха гірська рівнина, піднята на висоту понад 5000 м. За геологічними мірками, ця рівнина не так давно - коли Гімалаїв ще не було, була родючою, і виходила до берега моря, але потім це місце врізався шматок суші, на якому зараз знаходиться Індія. Плити зіткнулися, утворилися високі гори, і рівнина опинилася нагорі: зараз на ній розташована дивовижна країна, яка приваблює багатьох своїми таємницями - це Тибет .

Відпочинок в Гімалаях

Відпочинок в Гімалаях останнім часом популярний не тільки у тих, кого цікавить можливість хоча б на час знайти спокій у світі природи, пішовши від життя в густонаселених містах, але й у тих, хто любить екстремальні види спорту і розваги. Гімалаї вважають величним, романтичним і магічним місцем: у древніх текстах йдеться про чудеса, про землі обітованої, про Шамбалу, і ці оповіді досі не перестають хвилювати уяву, причому навіть закоренілі матеріалісти не можуть залишатися до них байдужими.

У місті Шимла - там же, де популярний курорт, є чимало цікавих пам'яток, але особливо приваблює туристів і паломників озеро Ревалсар, розташоване в навколишніх горах. З виникненням цього озера пов'язано кілька легенд.

За однією з них, в VIII столітті н.е. тут у печерах жив один з пророків буддизму, вчитель Падмасамбхава: коли його подругу, принцесу Мандараву, слуги місцевого царя кинули до в'язниці, а його самого спробували спалити, він викликав сильну зливу - саме так утворилося священне озеро. Після цього цар і його піддані стали буддистами, а Падмасамбхава пішов в Тибет, нести далі вчення Будди. Сьогодні навколо озера багато тибетських монастирів, але є й інші діючі храми індуїстів і сикхів.

Саме озеро дуже колоритне: в ньому живуть великі чорні карпи - серед них зустрічаються і золоті, і туристи, і ченці, і паломники постійно годують їх. Риби підпливають до самої поверхні озера - людей вони не бояться, бо ніхто тут їх не ловить і не їсть, - і хапають корм великими ротами. Покормиться люблять не тільки карпи, але і місцеві мавпи: їх тут багато, і вони дуже раді великій кількості відвідувачів, у яких випрошують і навіть прагнуть відібрати все, що їм здається смачним. Навколо озера пасуться коні, осли та інші тварини, а різнокольорові молитовні прапорці, розвішані паломниками, прикрашають цей священний водойму зі всіх сторін.

Відпочинок в Гімалаях часто залучає людей, що прагнуть до духовного розвитку, але для фізичного тіла тут знайдеться багато цікавого і корисного. Активний відпочинок передбачає багато: риболовлю в чистих водах озер і річок, скелелазіння та альпінізму, прогулянки на гірських велосипедах і конях, мотоциклах і автомобілях, сплави по гірських річках, екскурсії в джунглі і екологічні тури. Клімат і природа в Гімалаях дуже різноманітні, але і культурна спадщина тут зібрано таке, що ніякі інші гірські системи світу не зможуть з ним змагатися: Гімалаї називають ще і Обителлю Богів - адже в них перетинаються три найбільші культурні гілки - буддистська, індуїстська та ісламська.

Крім безлічі храмів і святилищ, можна відвідати і резиденції Далай-Лами, побувати в школах медитації і центрах йоги, ашрамах - духовних громадах, і навіть скористатися послугами місцевих SPA-центрів, де фізичне оздоровлення, засноване на стародавніх рецептах, поєднують з духовним.

І все-таки скажемо ще трохи про можливості для любителів екстремальних видів відпочинку. У найвищих горах є дикі лижні траси, але почати краще з індійських гірськолижних курортів. Вони теж знаходяться високо - наприклад, в Гульмарге перепади висот досить відчутні - від 2000 до 4000 м, але снігу тут дуже багато, і він завжди сухий, а ціни цілком доступні. На рівні сервісу це ніяк не відбивається, і приїхати сюди можуть люди з звичайним середнім доходом і невисоким рівнем спортивної підготовки - всі будуть почувати себе нормально. Для новачків тут прекрасні умови: можна скористатися послугами досвідчених інструкторів, і навіть узяти спорядження напрокат, а на схили підніматися з допомогою підйомників - вже через кілька днів рівень підготовки лижників-початківців підвищується.

У Непалі курорти не так зручні: можна сказати, що їх там взагалі немає, якщо судити з точки зору жителя західної країни, і тому кататися в Непал їдуть професіонали. Ніде на планеті немає більш високих вершин, і змагаються тут не між собою - в цих горах показують твердість духу силам природи. Однак маршрути прокладені цікаві: якщо вдасться піднятися наверх, види звідти відкриваються чудові, та й по дорозі є чим захоплюватися. Ліси в цьому районі Гімалаїв багаті: у них ростуть сосни і рододендрони - не чагарники, а справжні дерева, квітучі навесні червоними, рожевими і білими квітами. Цікаві для європейців і поселення шерпів - нащадків тибетців, які займаються землеробством та вирощуванням яків, величезних копитних тварин з довгою і кошлатою шерстю. Краще шерпів ніхто не вміє підніматися на гірські вершини з поклажею, тому їх часто наймають в якості досвідчених провідників.

Навесні і влітку в Гімалаях цікавіше, і погода цілком приємна: вище 30°C в курортних зонах температура рідко піднімається, а вечорами в горах прохолодно - до 15°C, але цю проблему легко вирішити за допомогою теплого одягу. Однак для любителів випробувати свої сили в екстремальних умовах зима приваблива: сиро, холодно, і дуже багато снігу.

Автор: Гатауліна Галина

Стаття захищена законом про авторські та суміжний права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на женский сайт www.inmoment.com.ua обов'язкова.

Повернутися на початок розділу Туризм і відпочинок

Повернутися до початку розділу Краса і Здоров'я

Новости

Где купить автомобильный держатель для телефона

Аксессуары сейчас делают практически для всего. Человеку всегда были интересны вещи, которые доставляют ему удобство, а когда в придачу этот аксессуар дает безопасность, то эти вещи становятся хитами

Отрезные круги и диски оптом
Все типы описаны в ГОСТе 24747-90. Тип и размеры круга выбираются, исходя из вида и конфигурации шлифуемых поверхностей, а также характеристики используемого оборудования или инструмента. Выбор диаметра

Купить страховку онлайн
Самая частая ошибка, из-за которой получаются проблемы с поиском профессии по душе – это неправильный выбор образования. Многие молодые люди отправляются в то или иное учебное заведение только потому,

Ternopil.one
Информационная составляющая в жизни современного человека важна. От того, насколько правильно мы умеем оценить достоверность предоставляемой информации и как умеем ее использовать, зависит успех в работе,

Купить яхту до 20 метров новую
Зайдя по трапику “на борт” вы стразу же попадаете в кокпит яхты. Кокпит нужен для размещения экипажа. Он бывает открытым, когда он не отгорожен от подпалубного пространства, и закрытым, изолированным

Сайты Житомира
В наше время очень важно пристально следить за событиями в стране и в мире. Мы живем в непростое время стремительных перемен, что требует от каждого готовности быстро и адекватно реагировать на события

Брак с инострацем в киеве юст групп
Ситуация такова, что на сегодняшний день они живут вместе, и вроде бы все устраивает. Однако, девушка, со своей стороны мечтает о свадьбе. А молодой человек не уверен, что настало время для официального

Купить подшипники в Украине
ABEC (Annular Bearing Engineering Committee) — аббревиатура, расшифровка которой очень прозаична: “Комитет по разработке подшипников”. Этот комитет является частью Американской ассоциации производителей

Сайты Тернополя
Исходя из этих критериев, можно легко преподнести себя в том или ином деле. Хороший доход может быть на любой работе. Но хороших друзей на рабочем месте выбрать сложно. В такой ситуации больше побеждает

Frankivsk.one
Когда как не накануне Нового года хочется изменить свою жизнь к лучшему? Ведь так хочется наконец-то похудеть, начать хорошо зарабатывать, больше проводить времени с родными, заниматься тем, к чему лежит

 
rss