Статьи

Гімалаї. Чим цікавий відпочинок в Гімалаях

Опубликовано: 29.09.2018

видео Гімалаї. Чим цікавий відпочинок в Гімалаях

Із Табуретом через Гімалаї
Краса і Здоров'я Туризм

Про те, що Гімалаї - найвищі гори в світі, відомо кожному школяреві, якщо він хоч трохи цікавиться географією - захоплюючою наукою, яка описує всі відомі особливості нашої Землі.Де знаходяться і погода на Гімалаях

Розташовані Гімалаї між Центральною та Південною Азією: вони відокремлюють тропіки від пустель, тому клімат по різні їх сторони абсолютно різний. У самих Гімалаях кліматичні умови різних районів теж сильно відрізняються.


Гималаи, знакомство

У західній частині перепади температури бувають різкими , зима досить холодна, а влітку температура піднімається вище 20°C. найбільша кількість опадів випадає в горах, і переважно взимку, у вигляді снігу: сніг на гірських перевалах тане тільки в кінці травня - Гімалаї на санскриті не даремно називаються «обителлю снігів». Проте кліматичні курорти знаходяться саме в західних Гімалаях, на висоті 2200 м над рівнем моря: наприклад, відомий гірськокліматичний курорт Шимла, де щороку відпочивають мільйони туристів. У цій місцевості багато прекрасних гірських видів і чистого снігу, є красиві водоспади і гірські річки з прозорою водою: можна сплавлятися по річках, купатися, кататися на лижах і ловити рибу.

В східних Гімалаях спекотно - до 45°C долина х, і волого - дощі йдуть часто, особливо з весни до осені. Південні схили Гімалаїв - це вологий і теплий район, та опадів там може випадати до 5500 мм в рік. Температура повітря в горах порівняно висока, навіть взимку вона опускається нижче нуля тільки на висотах понад 3000 м. Знизу вгору ландшафт змінюється: спочатку заболочені джунглі, потім тропічні ліси з пишною зеленню, далі - хвойні і листяні дерева, чагарники і трави.

На північних схилах гір клімат холодний : мало рослин і тварин, а плюсова температура буває тільки влітку, в денний час - вночі вона знову опускається нижче нуля. І ландшафт там відповідний - холодні пустелі і гірські степи.

Гімалаї простяглися з заходу на схід більш ніж на 2400 км, а їх ширина може досягати 350 км. Назва найвищої гори теж відомо всім - це Джомолунгма, або Еверест, як прийнято говорити в Європі - її висота 8848 м; крім неї, є ще 11 «восьмитисячників», і взагалі висота Гімалаїв в середньому - близько 6000 м.

Гімалаї також поділяються на Предгималаи, Малі і Великі, і у Великих Гімалаях багато альпійських льодовиків: їх загальна площа - більше 33 000 кв. км.

Найбільш повноводні і значущі річки Південної Азії починаються також в Гімалаях: це Ганг - священна річка індусів, і Інд, а також Брахмапутра, в Тибеті звана Цангпо.

Індія відокремлена Гімалаями від іншого материка практично повністю, і саме на її території розташовані найвищі гірські піки. Але здебільшого Гімалаї розташовані на території Непалу: навіть низовини в цій країні знаходяться вище рівня моря приблизно на 200 м, а на висоті близько 5000 м розташувалися гірські села.

Тибетське нагір'я теж знаходиться в Гімалаях: зараз це територія Китаю, і тип місцевості там унікальний - суха гірська рівнина, піднята на висоту понад 5000 м. За геологічними мірками, ця рівнина не так давно - коли Гімалаїв ще не було, була родючою, і виходила до берега моря, але потім це місце врізався шматок суші, на якому зараз знаходиться Індія. Плити зіткнулися, утворилися високі гори, і рівнина опинилася нагорі: зараз на ній розташована дивовижна країна, яка приваблює багатьох своїми таємницями - це Тибет .

Відпочинок в Гімалаях

Відпочинок в Гімалаях останнім часом популярний не тільки у тих, кого цікавить можливість хоча б на час знайти спокій у світі природи, пішовши від життя в густонаселених містах, але й у тих, хто любить екстремальні види спорту і розваги. Гімалаї вважають величним, романтичним і магічним місцем: у древніх текстах йдеться про чудеса, про землі обітованої, про Шамбалу, і ці оповіді досі не перестають хвилювати уяву, причому навіть закоренілі матеріалісти не можуть залишатися до них байдужими.

У місті Шимла - там же, де популярний курорт, є чимало цікавих пам'яток, але особливо приваблює туристів і паломників озеро Ревалсар, розташоване в навколишніх горах. З виникненням цього озера пов'язано кілька легенд.

За однією з них, в VIII столітті н.е. тут у печерах жив один з пророків буддизму, вчитель Падмасамбхава: коли його подругу, принцесу Мандараву, слуги місцевого царя кинули до в'язниці, а його самого спробували спалити, він викликав сильну зливу - саме так утворилося священне озеро. Після цього цар і його піддані стали буддистами, а Падмасамбхава пішов в Тибет, нести далі вчення Будди. Сьогодні навколо озера багато тибетських монастирів, але є й інші діючі храми індуїстів і сикхів.

Саме озеро дуже колоритне: в ньому живуть великі чорні карпи - серед них зустрічаються і золоті, і туристи, і ченці, і паломники постійно годують їх. Риби підпливають до самої поверхні озера - людей вони не бояться, бо ніхто тут їх не ловить і не їсть, - і хапають корм великими ротами. Покормиться люблять не тільки карпи, але і місцеві мавпи: їх тут багато, і вони дуже раді великій кількості відвідувачів, у яких випрошують і навіть прагнуть відібрати все, що їм здається смачним. Навколо озера пасуться коні, осли та інші тварини, а різнокольорові молитовні прапорці, розвішані паломниками, прикрашають цей священний водойму зі всіх сторін.

Відпочинок в Гімалаях часто залучає людей, що прагнуть до духовного розвитку, але для фізичного тіла тут знайдеться багато цікавого і корисного. Активний відпочинок передбачає багато: риболовлю в чистих водах озер і річок, скелелазіння та альпінізму, прогулянки на гірських велосипедах і конях, мотоциклах і автомобілях, сплави по гірських річках, екскурсії в джунглі і екологічні тури. Клімат і природа в Гімалаях дуже різноманітні, але і культурна спадщина тут зібрано таке, що ніякі інші гірські системи світу не зможуть з ним змагатися: Гімалаї називають ще і Обителлю Богів - адже в них перетинаються три найбільші культурні гілки - буддистська, індуїстська та ісламська.

Крім безлічі храмів і святилищ, можна відвідати і резиденції Далай-Лами, побувати в школах медитації і центрах йоги, ашрамах - духовних громадах, і навіть скористатися послугами місцевих SPA-центрів, де фізичне оздоровлення, засноване на стародавніх рецептах, поєднують з духовним.

І все-таки скажемо ще трохи про можливості для любителів екстремальних видів відпочинку. У найвищих горах є дикі лижні траси, але почати краще з індійських гірськолижних курортів. Вони теж знаходяться високо - наприклад, в Гульмарге перепади висот досить відчутні - від 2000 до 4000 м, але снігу тут дуже багато, і він завжди сухий, а ціни цілком доступні. На рівні сервісу це ніяк не відбивається, і приїхати сюди можуть люди з звичайним середнім доходом і невисоким рівнем спортивної підготовки - всі будуть почувати себе нормально. Для новачків тут прекрасні умови: можна скористатися послугами досвідчених інструкторів, і навіть узяти спорядження напрокат, а на схили підніматися з допомогою підйомників - вже через кілька днів рівень підготовки лижників-початківців підвищується.

У Непалі курорти не так зручні: можна сказати, що їх там взагалі немає, якщо судити з точки зору жителя західної країни, і тому кататися в Непал їдуть професіонали. Ніде на планеті немає більш високих вершин, і змагаються тут не між собою - в цих горах показують твердість духу силам природи. Однак маршрути прокладені цікаві: якщо вдасться піднятися наверх, види звідти відкриваються чудові, та й по дорозі є чим захоплюватися. Ліси в цьому районі Гімалаїв багаті: у них ростуть сосни і рододендрони - не чагарники, а справжні дерева, квітучі навесні червоними, рожевими і білими квітами. Цікаві для європейців і поселення шерпів - нащадків тибетців, які займаються землеробством та вирощуванням яків, величезних копитних тварин з довгою і кошлатою шерстю. Краще шерпів ніхто не вміє підніматися на гірські вершини з поклажею, тому їх часто наймають в якості досвідчених провідників.

Навесні і влітку в Гімалаях цікавіше, і погода цілком приємна: вище 30°C в курортних зонах температура рідко піднімається, а вечорами в горах прохолодно - до 15°C, але цю проблему легко вирішити за допомогою теплого одягу. Однак для любителів випробувати свої сили в екстремальних умовах зима приваблива: сиро, холодно, і дуже багато снігу.

Автор: Гатауліна Галина

Стаття захищена законом про авторські та суміжний права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на женский сайт www.inmoment.com.ua обов'язкова.

Повернутися на початок розділу Туризм і відпочинок

Повернутися до початку розділу Краса і Здоров'я

Новости

Где купить автомобильный держатель для телефона

Аксессуары сейчас делают практически для всего. Человеку всегда были интересны вещи, которые доставляют ему удобство, а когда в придачу этот аксессуар дает безопасность, то эти вещи становятся хитами

Где покупать качественную фотобумагу
На современном отечественном рынке представлено широкое разнообразие фотобумаги. Даже несмотря на то, что сегодня для хранения фотографических изображений, по понятным причинам, все чаще используются

Заказать ручки с логотипом он-лайн
Вот почему многие люди задаются резонным вопросом – «Как правильно выбрать название фирмы по фен шуй? »: примеры ниже помогут вам разобраться и, возможно, сразу же разрешат вашу дилемму. Также из этой

Федеральное агентство по техническому регулированию
РОССИЙСКАЯ НАЦИОНАЛЬНАЯ СИСТЕМА Метрологию, стандартизацию и сертификацию следует рассмотривать и как инструменты технического регулирования. Техническое регулирование в России обусловлено ее желанием

Обращение депутата к избирателям
4 декабря нам предстоит сделать выбор, от которого во многом будет зависеть судьба России, республики, района и каждого из нас. Либо мы продолжим поступательное развитие промышленности, сельского хозяйства

Голосование на твц право голоса сегодня
Учитывая нынешнюю ситуацию, которая складывается в стране и в мире, создана современная программа "Право голоса". В ней будут принимать участие политические деятели и всевозможные представители власти.

Великие актеры не получившие оскар
С приходом осени на горизонте появляются первые номинанты нового сезона премии Оскар. Сейчас много шума вокруг фильмов "Дикий", "Судья", "Исчезнувшая" и ряда других фильмов, которые будут выпущены в

Возврат долга
Ни для кого не секрет, что в наше время просроченные задолженности не такая уж и редкость. Что делать в том случае, если человек или какая-либо компания отказывается выплачивать свой долг. Для того, что

День молодого избирателя
Все материалы, размещенные на сайте, созданы авторами сайта либо размещены пользователями сайта и представлены на сайте исключительно для ознакомления.

Голосование на твц право голоса
Российское ток-шоу «Право голоса» сняли с эфира из-за драки с политологом Томашем Мацейчуком из Польши, который во время записи передачи заявил, что жители России, в отличие, например, от

 
rss