Статьи

Панкреатит, симптоми і лікування панкреатиту

Опубликовано: 29.09.2018

видео Панкреатит, симптоми і лікування панкреатиту

Панкреатит: лечение + диета. Эффективное лечение поджелудочной железы без лекарств или лекарствами.

Панкреатит, симптоми і лікування панкреатиту


БОЛИТЬ ПІДШЛУНКОВА залоза? ПРИЧИНИ. СИМПТОМИ. ДІАГНОСТИКА. ЛІКУВАННЯ ПАНКРЕАТИТУ

Панкреатит – це запалення підшлункової залози.По суті справи, при панкреатиті відбувається самоотруєння її тканин.

Підшлункова залоза – одна з найбільших в організмі. Вона виконує відразу декілька функцій, найбільш важливими з яких є:


Що їсти, щоб уникнути панкреатиту

регуляція рівня цукру в крові шляхом вироблення інсуліну і глюкагону;

участь у процесі перетравлення їжі в тонкому кишечнику – шляхом утворення панкреатичного соку.

Під панкреатитом звичайно розуміють порушення травної функції підшлункової залози, при якому надлишок ферментів накопичується в підшлунковій протоці. Панкреатичний сік починає діяти всередині самої залози, руйнуючи тканини – що призводить до порушення всіх її функцій. Пошкоджені клітини заміщаються сполучною тканиною, яка лише відновлює об’єм, але не може продукувати важливі гормони. Підвищене навантаження на решту залізисті клітини провокує запальний процес, що проявляється гострими симптомами.

Надлишок ферментів у підшлунковій залозі може виникнути в двох випадках: або їх утворюється дуже багато, або панкреатичний сік не може вийти в кишечник. До цього ведуть самі різні стани:

Алкогольна інтоксикація – причина панкреатиту в половині всіх зустрічаються випадків. Продукти обміну етанолу послаблюють клітини підшлункової, роблячи їх більш сприйнятливими до токсинів, а також викликають спазм сфінктера Одді – м’язового кільця навколо отвору на сосочку дванадцятипалої кишки, куди відкриваються жовчний і підшлунковий протоки. Спазм перекриває хід ферментам, провокуючи деструктивні зміни в залозі. Алкогольний панкреатит – це хронічне захворювання, симптоми якого проявляються вже на досить пізній стадії.

Закупорка протоки жовчним каменем – також найбільш часто зустрічається тип панкреатиту, характерний для жінок. Можливість такого розвитку обумовлена ??загальним для жовчного і підшлункового протоки отвором в кишечнику.

Спадкові порушення обміну речовин – наприклад, підвищена продукція амілази і ліпази, сімейна гіперліпідемія.

Інфекція, що проникла в підшлункову залозу з потоком крові – вона сама по собі провокує запалення, а також порушення продукції ферментів.

Прийом лікарських препаратів – естрогени, тетрациклін,, фуросемід, вітаміни А і Е у великих дозах.

Травми живота, хірургічне втручання, перитоніт – все це може порушити нормальну роботу підшлункової залози, спровокувати проникнення і розвиток інфекції в її тканинах.

Причини панкреатиту різноманітні – і від їх правильного визначення багато в чому залежить прогноз лікування. У ряді випадків панкреатит може спровокувати тривалий стрес, неправильне харчування – особливо, велика кількість жирної і багатої вуглеводами їжі, для розщеплення якої потрібні ферменти підшлункової. При такій постійній дієті підшлункового соку рефлекторно утворюється все більше – що незмінно веде до панкреатиту.

У більшості випадків захворювання починається з нападу гострого панкреатиту. Симптоми досить характерні та проявляються через кілька годин після прийому жирної їжі:

сильний біль у глибині живота, що віддає вліво і поширювана вгору

Діагностика панкреатиту гострої форми проводиться на основі даних огляду, пальпації – може бути виявлено збільшення і ущільнення підшлункової; а також за допомогою інструментальних методів – УЗД, ендоскопії, МРТ, КТ – і хірургічної лапароскопії.

Складніше може складуться справу з хронічним панкреатитом. Симптоми бувають змащені – це відраза до жирного, порушення апетиту, відрижка жовчю. Хронічний панкреатит в ряді випадків може розвиватися не як ускладнення гострого, а в якості самостійного захворювання на фоні якого-небудь руйнуючого процесу – наприклад, неправильної дієти або зловживанняалкоголем.

Лікування панкреатиту

Тактика лікування панкреатиту багато в чому індивідуальна для кожного випадку. Роль грає гострота прояви симптомів, супутні захворювання, особливості перебігу. Абсолютним показанням до операції є наявність гнійних утворень у підшлункової, що загрожує загальним сепсисом крові. По можливості застосовують малоінвазивне втручання.

У більшості випадків при лікуванні панкреатиту намагаються обійтися терапевтичними методами. Це пов’язано з тим, що операція далеко не завжди ефективна, до того ж, може спровокувати вторинну інфекцію або кровотеча. Одним з ефективних методів лікування панкреатиту в хронічної і гострої стадії є голодування, на тлі якого знижується вироблення ферментів, а значить і їх токсичну на клітини залози дію. При панкреатиті обов’язково дотримання дієти – прописують стіл № 5 з тривалими перервами між прийомами їжі.

Проводиться і симптоматична терапія – знеболення, ферментна підтримка кишечника. При наявності інфекції – внутрішньовенна антибіотикотерапія.

Без лікування панкреатит призводить до обширного ураження тканин підшлункової, переходу інфекції на прилеглі органи – патологічний процес поширюється на кишечник, шлунок, стравохід. Нагноєння під час гострого панкреатиту може стати причиною перитоніту – запалення черевної стінки. Це небезпечне для життя стан, що вимагає термінового хірургічного втручання.

Інше поширене ускладнення панкреатиту – це цукровий діабет. При отруєнні ферментним соком пошкоджуються і клітини підшлункової, що виробляють інсулін, що і провокує хворобу.

Tags: панкреатит

Новости

Где купить автомобильный держатель для телефона

Аксессуары сейчас делают практически для всего. Человеку всегда были интересны вещи, которые доставляют ему удобство, а когда в придачу этот аксессуар дает безопасность, то эти вещи становятся хитами

Kyivski.info
В русском доме красный («красивый») угол всегда устраивался в самом видном и почётном месте, по диагонали от входной двери, в дальнем углу комнаты, - так, чтобы иконы были первым, что видел входящий.

Zhytomyrski.info
Игрок сборной Украины невольно "отличился" во время церемония награждения его команды трофеем победителя Английской Премьер-лиги. На стадионе "Иттихад" (он же – "Сити оф Манчестер") состоялось

Vinnytsia.name
Всем привет друзья. Сегодня мы поговорим о том, что значит хороший сайт, а что значит, плохой сайт и как их можно различить. Если Ваш сайт хороший, то Вы с легкостью будете  получать на него бесплатные

Купить Авиабилеты на Самолет в Казахстан
Осуществить перелет на самолете без соответствующего документа — билета — невозможно, при этом любому пассажиру нужно точно знать, какое время будет указано в приобретенном билете —

Заклепочный инструмент
Сложно без заклепок обойтись и автомобилистам, в особенности владельцам ВАЗов. То там обшивку салона надо заклепать, то там прикрепить чего-то. В общем, заклепка это такая полезная штуковина, которая

Ломбард (СПб): получение займа легко и быстро.
Ломбард (СПб) работает только с совершеннолетними гражданами. При обращении в ломбард при себе достаточно иметь паспорт и вещь, которую вы оставите в ломбарде в качестве залога. Величина максимального

Ternopilski.info
  «Человеческое тело не сильно поменялось за последние несколько сотен лет, чего не скажешь про образ жизни», — рассказывает мне Джеймс Левин, доктор медицинских и философских наук, автор книги

Консультация по ВЭД Днепр
В наше время мы все чаще и чаще сотрудничаем с другими государствами для того, что бы сделать свой бизнес более эффективным, более качественным и более удобным. Но что же делать в том случае, если у вас

Интернет-магазин латексных матрасов и мебели
— толщина латекса должна быть не менее 2 см, лучше 3 см, еще лучше 4 см (редкость), 6 см латекса — то по богатому. — латексные листы должны быть листами, не резанными с блока, без каких

 
rss