Статьи

Панкреатит, симптоми і лікування панкреатиту

Опубликовано: 29.09.2018

видео Панкреатит, симптоми і лікування панкреатиту

Панкреатит: лечение + диета. Эффективное лечение поджелудочной железы без лекарств или лекарствами.

Панкреатит, симптоми і лікування панкреатиту


БОЛИТЬ ПІДШЛУНКОВА залоза? ПРИЧИНИ. СИМПТОМИ. ДІАГНОСТИКА. ЛІКУВАННЯ ПАНКРЕАТИТУ

Панкреатит – це запалення підшлункової залози.По суті справи, при панкреатиті відбувається самоотруєння її тканин.

Підшлункова залоза – одна з найбільших в організмі. Вона виконує відразу декілька функцій, найбільш важливими з яких є:


Що їсти, щоб уникнути панкреатиту

регуляція рівня цукру в крові шляхом вироблення інсуліну і глюкагону;

участь у процесі перетравлення їжі в тонкому кишечнику – шляхом утворення панкреатичного соку.

Під панкреатитом звичайно розуміють порушення травної функції підшлункової залози, при якому надлишок ферментів накопичується в підшлунковій протоці. Панкреатичний сік починає діяти всередині самої залози, руйнуючи тканини – що призводить до порушення всіх її функцій. Пошкоджені клітини заміщаються сполучною тканиною, яка лише відновлює об’єм, але не може продукувати важливі гормони. Підвищене навантаження на решту залізисті клітини провокує запальний процес, що проявляється гострими симптомами.

Надлишок ферментів у підшлунковій залозі може виникнути в двох випадках: або їх утворюється дуже багато, або панкреатичний сік не може вийти в кишечник. До цього ведуть самі різні стани:

Алкогольна інтоксикація – причина панкреатиту в половині всіх зустрічаються випадків. Продукти обміну етанолу послаблюють клітини підшлункової, роблячи їх більш сприйнятливими до токсинів, а також викликають спазм сфінктера Одді – м’язового кільця навколо отвору на сосочку дванадцятипалої кишки, куди відкриваються жовчний і підшлунковий протоки. Спазм перекриває хід ферментам, провокуючи деструктивні зміни в залозі. Алкогольний панкреатит – це хронічне захворювання, симптоми якого проявляються вже на досить пізній стадії.

Закупорка протоки жовчним каменем – також найбільш часто зустрічається тип панкреатиту, характерний для жінок. Можливість такого розвитку обумовлена ??загальним для жовчного і підшлункового протоки отвором в кишечнику.

Спадкові порушення обміну речовин – наприклад, підвищена продукція амілази і ліпази, сімейна гіперліпідемія.

Інфекція, що проникла в підшлункову залозу з потоком крові – вона сама по собі провокує запалення, а також порушення продукції ферментів.

Прийом лікарських препаратів – естрогени, тетрациклін,, фуросемід, вітаміни А і Е у великих дозах.

Травми живота, хірургічне втручання, перитоніт – все це може порушити нормальну роботу підшлункової залози, спровокувати проникнення і розвиток інфекції в її тканинах.

Причини панкреатиту різноманітні – і від їх правильного визначення багато в чому залежить прогноз лікування. У ряді випадків панкреатит може спровокувати тривалий стрес, неправильне харчування – особливо, велика кількість жирної і багатої вуглеводами їжі, для розщеплення якої потрібні ферменти підшлункової. При такій постійній дієті підшлункового соку рефлекторно утворюється все більше – що незмінно веде до панкреатиту.

У більшості випадків захворювання починається з нападу гострого панкреатиту. Симптоми досить характерні та проявляються через кілька годин після прийому жирної їжі:

сильний біль у глибині живота, що віддає вліво і поширювана вгору

Діагностика панкреатиту гострої форми проводиться на основі даних огляду, пальпації – може бути виявлено збільшення і ущільнення підшлункової; а також за допомогою інструментальних методів – УЗД, ендоскопії, МРТ, КТ – і хірургічної лапароскопії.

Складніше може складуться справу з хронічним панкреатитом. Симптоми бувають змащені – це відраза до жирного, порушення апетиту, відрижка жовчю. Хронічний панкреатит в ряді випадків може розвиватися не як ускладнення гострого, а в якості самостійного захворювання на фоні якого-небудь руйнуючого процесу – наприклад, неправильної дієти або зловживанняалкоголем.

Лікування панкреатиту

Тактика лікування панкреатиту багато в чому індивідуальна для кожного випадку. Роль грає гострота прояви симптомів, супутні захворювання, особливості перебігу. Абсолютним показанням до операції є наявність гнійних утворень у підшлункової, що загрожує загальним сепсисом крові. По можливості застосовують малоінвазивне втручання.

У більшості випадків при лікуванні панкреатиту намагаються обійтися терапевтичними методами. Це пов’язано з тим, що операція далеко не завжди ефективна, до того ж, може спровокувати вторинну інфекцію або кровотеча. Одним з ефективних методів лікування панкреатиту в хронічної і гострої стадії є голодування, на тлі якого знижується вироблення ферментів, а значить і їх токсичну на клітини залози дію. При панкреатиті обов’язково дотримання дієти – прописують стіл № 5 з тривалими перервами між прийомами їжі.

Проводиться і симптоматична терапія – знеболення, ферментна підтримка кишечника. При наявності інфекції – внутрішньовенна антибіотикотерапія.

Без лікування панкреатит призводить до обширного ураження тканин підшлункової, переходу інфекції на прилеглі органи – патологічний процес поширюється на кишечник, шлунок, стравохід. Нагноєння під час гострого панкреатиту може стати причиною перитоніту – запалення черевної стінки. Це небезпечне для життя стан, що вимагає термінового хірургічного втручання.

Інше поширене ускладнення панкреатиту – це цукровий діабет. При отруєнні ферментним соком пошкоджуються і клітини підшлункової, що виробляють інсулін, що і провокує хворобу.

Tags: панкреатит

Новости

Где купить автомобильный держатель для телефона

Аксессуары сейчас делают практически для всего. Человеку всегда были интересны вещи, которые доставляют ему удобство, а когда в придачу этот аксессуар дает безопасность, то эти вещи становятся хитами

Голосование на твц право голоса сегодня
Учитывая нынешнюю ситуацию, которая складывается в стране и в мире, создана современная программа "Право голоса". В ней будут принимать участие политические деятели и всевозможные представители власти.

Смартфоны Huawei P20 PRO купить по лучшей
И всё же смартфон весьма интересен. На фоне невзрачного P10 новая модель символизирует смелый ход Huawei и большой шаг вперёд в рамках серии. Но также велика вероятность, что устройство будет страдать

План сео продвижения
Мои понятия о seo оптимизации, это обзорная статья о том, что я « вобрал в себя» перечитав огромное количество информации на эту тему. Кто-то может не согласиться с моими выводами, но на то

Великие актеры не получившие оскар
С приходом осени на горизонте появляются первые номинанты нового сезона премии Оскар. Сейчас много шума вокруг фильмов "Дикий", "Судья", "Исчезнувшая" и ряда других фильмов, которые будут выпущены в

Обращение депутата к избирателям
4 декабря нам предстоит сделать выбор, от которого во многом будет зависеть судьба России, республики, района и каждого из нас. Либо мы продолжим поступательное развитие промышленности, сельского хозяйства

Федеральное агентство по техническому регулированию
РОССИЙСКАЯ НАЦИОНАЛЬНАЯ СИСТЕМА Метрологию, стандартизацию и сертификацию следует рассмотривать и как инструменты технического регулирования. Техническое регулирование в России обусловлено ее желанием

Великие актеры у которых нет оскара
В этой публикации мы подробно поговорим об исполнителях, не обласканных признанием профессионалов. Перед вами предстанут актеры, у которых нет «Оскара». У эпатажного любимца женщин, обладателя

Простор агентство недвижимости
Агентство недвижимости "Простор" было создано летом 2000-го года. Основой компании стал опытный коллектив сотрудников, работавших вместе на рынке недвижимости Москвы с 1998 года. Базовым направлением

Голосование на твц право голоса
Российское ток-шоу «Право голоса» сняли с эфира из-за драки с политологом Томашем Мацейчуком из Польши, который во время записи передачи заявил, что жители России, в отличие, например, от

 
rss