Статьи

Правовий звичай: поняття, історичний аспект, значення |

Опубликовано: 29.09.2018

видео Правовий звичай: поняття, історичний аспект, значення |

Racism, School Desegregation Laws and the Civil Rights Movement in the United States

Під правовим звичаєм розуміють правило поведінки, що склалося в результаті регулярного повторення протягом тривалого проміжку часу і стало в результаті цього повторення стійкою нормою права. Звичайно ж, така норма обов’язково повинна бути санкціонована державою. Порушення правового звичаю не повинно залишатися безкарним, так як порядок у суспільстві не може бути створений, якщо люди не будуть сприймати дане джерело права як рівний іншим. Турбота про старих, повага і послух батькові сімейства, обов’язок захищати свій рід – ці та багато інших правові звичаї з’явилися задовго до появи закону.


Understanding the rise of China | Martin Jacques

Історичний аспект даного питання

Правовий звичай як джерело права використовувався ще в давнину. Вже давно відомий той факт, що він існує навіть довше закону. Кожен народ поступово накопичував і удосконалював свої правові звичаї, створюючи з них так зване звичаєве право.


3000+ Common English Words with British Pronunciation

Правовий звичай був основним способом регулювання людей у первіснообщинному і родовому ладі. Його порушники в той час завжди несли покарання. У деяких випадках допускалося вигнання або навіть страта.

У момент зародження державності, правовий звичай перетворюється на певну норму поведінки, дотримання якої гарантує нормальне життя не тільки суспільству, але і самому індивідууму. З часом дозволу і заборони, які містилися в правових звичаях, заміщаються нормами, здатними визначити суб’єктивні обов’язки кожного члена суспільства. Перші закони були створені саме зі звичаїв. Інший ненасильницький спосіб неможливий, так як люди в той час не стали б добровільно дотримуватися суперечать прийнятим ними звичаям правила.

Поступово відбувається систематизація правових звичаїв. Варто зауважити, що правовий звичай як форма права остаточно утвердився саме тоді, коли держава зробила висновки про те, що є необхідність в його санкціонуванні. Іншими словами, за порушення правового звичаю людина відповідала вже не просто перед суспільством, а перед державою, абсолютно незалежно від того, наскільки серйозним був його проступок. В якості прикладу можна навести такий правовий звичай, який стосувався виховання дітей: батьки завжди були відповідальні за те, що їх дитина сита і здорова, але з часом вони стали нести відповідальність за це не тільки перед собою, своїми дітьми і родичами, але і перед законом.

Правовий звичай і юридичні науки

Деякі провідні юристи нашого часу вважають, що правовий звичай підноситься над іншими джерелами права. Пояснюють вони це тим, що законодавча, а також судова влада у своїй діяльності керується саме тими нормами, які формувалися століттями.

В юридичному позитивізмі дане джерело права сприймається як щось, віджиле своє століття, як щось гідне уваги, але не настільки, щоб зводити його над законами та іншими нормативно-правовими актами.

В дійсності ж у наш час правові звичаї використовуються набагато рідше, ніж інші джерела права. Однак вони абсолютно незамінні в тих питаннях, які не здатне вирішити законодавство (прогалини в законодавстві).

Правові звичаї сьогодні

Сьогодні вони розуміються досить неоднозначно. Звичай – це те, під чим дуже часто в наш час мається на увазі правовий звичай. Звичай незамінне при здійсненні різних торгових угод і дрібних побутових угод, а також при інших подібних ситуаціях. Воно непогано спрощує наше життя, так як людям для вчинення якихось дій не доводиться шукати потрібні правові акти, звертатися за допомогою до когось – вони просто діють так, як звикли поступати вже давно.

До революції 17-го року всі відносини між селянами регулювалися саме правовими звичаями (звичаями). В якості прикладу можна навести те, як селяни здійснювали різні угоди, то як ділили власність між родичами чи вибирали подружжя для своїх дітей. У радянський час влада ставилися до даного джерела права негативно, проте він все одно існував. У сучасній Росії правової звичай погано розвинений, однак законодавство посилається саме на нього в деяких ситуаціях (наприклад, деякі аспекти підприємницької діяльності).

Новости

Где купить автомобильный держатель для телефона

Аксессуары сейчас делают практически для всего. Человеку всегда были интересны вещи, которые доставляют ему удобство, а когда в придачу этот аксессуар дает безопасность, то эти вещи становятся хитами

Подарки
Отправляясь за покупкой, помните, что суть подарка – это удовольствие, которое вы  получите, когда увидите радостное лицо вашего супруга, который, получив сюрприз, подумает: «Как она меня понимает и умеет

Федеральное агентство по техническому регулированию
РОССИЙСКАЯ НАЦИОНАЛЬНАЯ СИСТЕМА Метрологию, стандартизацию и сертификацию следует рассмотривать и как инструменты технического регулирования. Техническое регулирование в России обусловлено ее желанием

Великие актеры не получившие оскар
С приходом осени на горизонте появляются первые номинанты нового сезона премии Оскар. Сейчас много шума вокруг фильмов "Дикий", "Судья", "Исчезнувшая" и ряда других фильмов, которые будут выпущены в

Обращение депутата к избирателям
4 декабря нам предстоит сделать выбор, от которого во многом будет зависеть судьба России, республики, района и каждого из нас. Либо мы продолжим поступательное развитие промышленности, сельского хозяйства

Голосование на твц право голоса сегодня
Учитывая нынешнюю ситуацию, которая складывается в стране и в мире, создана современная программа "Право голоса". В ней будут принимать участие политические деятели и всевозможные представители власти.

Великие актеры у которых нет оскара
В этой публикации мы подробно поговорим об исполнителях, не обласканных признанием профессионалов. Перед вами предстанут актеры, у которых нет «Оскара». У эпатажного любимца женщин, обладателя

Простор агентство недвижимости
Агентство недвижимости "Простор" было создано летом 2000-го года. Основой компании стал опытный коллектив сотрудников, работавших вместе на рынке недвижимости Москвы с 1998 года. Базовым направлением

День молодого избирателя
Все материалы, размещенные на сайте, созданы авторами сайта либо размещены пользователями сайта и представлены на сайте исключительно для ознакомления.

Голосование на твц право голоса
Российское ток-шоу «Право голоса» сняли с эфира из-за драки с политологом Томашем Мацейчуком из Польши, который во время записи передачи заявил, что жители России, в отличие, например, от

 
rss