Статьи

Панкреатит симптоми і лікування захворювання

Опубликовано: 29.09.2018

видео Панкреатит симптоми і лікування захворювання

Корисно знати. Хвороби нирок: симптоми, лікування, профілактика

Панкреатит - патологія підшлункової залози запального характеру. Так можна коротко охарактеризувати цей стан, але щоб розібратися, що за хвороба панкреатит, доведеться згадати анатомію і функції підшлункової залози. Відомо, що чоловіки частіше страждають гострою формою захворювання, а жінки - хронічної.Особливості розвитку і завдання підшлункової залози

Підшлункова залоза починає формуватися у плода вже на п'ятому тижні вагітності. Це важливо знати жінкам дітородного віку. У такі ранні терміни вони допускають порушення дієти, паління, випивку алкоголю, ще не вирішивши, чи будуть зберігати вагітність. А коли схаменулися, дитину доводиться лікувати все життя. Маля народжується із залозою довжиною 5 см, до 16 років вона виростає до 15 см і максимально готова до роботи.


Що їсти, щоб уникнути панкреатиту

Основні функції залози:

вироблення цінного секрету з ферментами, без яких не засвоюються білки і жири; синтез гормону інсуліну, керуючого рівнем глюкози в крові, а значить і енергодобивающіх системою. Бо саме з глюкози організм отримує максимальну кількість кілокалорій, що забезпечують всі види діяльності інших органів і систем.

Що відбувається при порушенні нормальної роботи підшлункової залози?

Для панкреатиту характерна затримка власних ферментів, припинення виведення соку в дванадцятипалу кишку. Це призводить до «самопереваріванію» тканин. Набряк і збільшення розмірів розтягують капсулу, здавлюють групи клітин, що виробляють гормон-інсулін. Нестача інсуліну провокує розвиток вторинного цукрового діабету .

Захворювання протікає в гострій або хронічній формі. Виникає раптово або протікає тривало з періодами загострення. При хронічному панкреатиті всі зміни відбуваються на тлі старих рубців і значно обмеженою здатності до відновлення.

Причини збою нормальної роботи підшлункової залози

У дітей запалення підшлункової залози виникає рідко, головна причина: порушення розвитку будови підшлункової залози під час вагітності матері. Для дорослих спадкові зміни структури відіграють роль (муковісцидоз), але не є основними.

Головні причини

При всій вивченості панкреатиту, вчені відзначають, що близько 15% випадків не підходять ні під одну з перерахованих причин .

Різновиди панкреатиту, класифікація

Гострий панкреатит на підставі симптомів, клінічного перебігу та результатів обстеження поділяють за ступенем тяжкості на легкий, середній і важкий.

В легкого ступеня спостерігаються мінімальні порушення, симптоми швидко зникають на фоні лікування і дієти. Середня і важка мірою вимагають серйозного лікування і відновного періоду.

Гістологічні зміни в підшлунковій залозі лежать в основі іншої класифікації:

інтерстиціальний панкреатит - тканини набряклі, є застій в кровоносних судинах; геморагічний - виражений набряк, в судинах дрібні тромби, що викликають ділянки некрозу і крововиливу, запалення поширене на всю залозу; панкреонекроз - найбільш важка стадія хвороби, при якій наступають незворотні зміни в тканинах.

Клінічні прояви

Симптоми гострого панкреатиту проявляються раптово, простежується чіткий зв'язок з прийомом алкоголю і жирної їжі, травмою живота, приступом жовчної коліки, загостренням виразкової хвороби, вірусним гепатитом або важкими септичними станами. Найбільш характерні болі у верхній половині живота, що віддають в спину, лопатки, тривають кілька днів, не знімаються препаратами спазмолітичної дії .

При загостренні хронічного панкреатиту з'являються такі ж болі, як в гостру стадію. Але у алкоголіків хронічний процес може тривало протікати безсимптомно. При хронічному перебігу хвороби пацієнт помітно худне, незважаючи на гарне харчування.

Методи діагностики

Враховуючи перераховані симптоми лікар обов'язково при зверненні за медичною допомогою призначить:

загальний аналіз крові (характерний лейкоцитоз, зміна формули, прискорення ШОЕ); біохімічні печінкові проби (значно підвищені); характерні зміни в аналізі калу (надлишок жиру і неперетравлених білків); УЗД виявить збільшення розмірів підшлункової залози, тіні конкрементів при супутньої жовчнокам'яної хвороби.

Існують спеціальні проби, тестуючі алергію на клітини підшлункової залози.

Іноді вдаються до діагностичної лапароскопії, магнітно-резонансної томографії.

Лікування

Лікування гострого панкреатиту і загострень хронічного необхідно проводити в хірургічному відділенні стаціонару.

У перші дні застосовують на 2-3 дні голод і холодні компреси на епігастральній ділянці. З четвертого дня призначається дієта №5а (часте харчування рідким супом, протертими кашами, обмеження жирів, хліба, овочів). При ефективному лікуванні дієта розширюється до столу №5, який пацієнт повинен дотримуватися все життя.

Хворому внутрішньовенно вводяться ферментативні препарати з метою запобігання руйнування підшлункової залози, знімають інтоксикацію. Необхідні знеболюючі засоби.

Хірургічне лікування у важкій стадії передбачає видалення поджелудочковой залози, боротьбу з перитонітом.

Панкреатит завжди становить небезпеку своїм швидким розвитком і непередбачуваністю наслідків.

Новости

Где купить автомобильный держатель для телефона

Аксессуары сейчас делают практически для всего. Человеку всегда были интересны вещи, которые доставляют ему удобство, а когда в придачу этот аксессуар дает безопасность, то эти вещи становятся хитами

Федеральное агентство по техническому регулированию
РОССИЙСКАЯ НАЦИОНАЛЬНАЯ СИСТЕМА Метрологию, стандартизацию и сертификацию следует рассмотривать и как инструменты технического регулирования. Техническое регулирование в России обусловлено ее желанием

Великие актеры не получившие оскар
С приходом осени на горизонте появляются первые номинанты нового сезона премии Оскар. Сейчас много шума вокруг фильмов "Дикий", "Судья", "Исчезнувшая" и ряда других фильмов, которые будут выпущены в

Обращение депутата к избирателям
4 декабря нам предстоит сделать выбор, от которого во многом будет зависеть судьба России, республики, района и каждого из нас. Либо мы продолжим поступательное развитие промышленности, сельского хозяйства

Где покупать качественную фотобумагу
На современном отечественном рынке представлено широкое разнообразие фотобумаги. Даже несмотря на то, что сегодня для хранения фотографических изображений, по понятным причинам, все чаще используются

Голосование на твц право голоса сегодня
Учитывая нынешнюю ситуацию, которая складывается в стране и в мире, создана современная программа "Право голоса". В ней будут принимать участие политические деятели и всевозможные представители власти.

Великие актеры у которых нет оскара
В этой публикации мы подробно поговорим об исполнителях, не обласканных признанием профессионалов. Перед вами предстанут актеры, у которых нет «Оскара». У эпатажного любимца женщин, обладателя

Голосование на твц право голоса
Российское ток-шоу «Право голоса» сняли с эфира из-за драки с политологом Томашем Мацейчуком из Польши, который во время записи передачи заявил, что жители России, в отличие, например, от

Простор агентство недвижимости
Агентство недвижимости "Простор" было создано летом 2000-го года. Основой компании стал опытный коллектив сотрудников, работавших вместе на рынке недвижимости Москвы с 1998 года. Базовым направлением

День молодого избирателя
Все материалы, размещенные на сайте, созданы авторами сайта либо размещены пользователями сайта и представлены на сайте исключительно для ознакомления.

 
rss