Статьи

Тройгород - чудові практично невіддільні другн від одного Гданськ-Сопот-Гдиня » Жіночий світ

Опубликовано: 29.09.2018

Сувора краса Балтійського узбережжя завжди притягувала певну загадкою. Гордовито дивляться на нас з берега готичні шпилі католицьких соборів - костьолів і доглянуті сільські будиночки, це опис повністю відповідає Гданською затокою. Уздовж узбережжя затоки розташувався тройгород.

Саме так, називають поляки чудові міста, які практично невіддільні один від одного: Гданськ-Сопот-Гдиня. Кожен з цих міст має свою історію становлення. "Старшим братом" є місто Гданськ. Красиве місто з 1000-річною історією. "Середній брат" - Сопот, споконвічно вважається містом розваг, "молодша сестриця" Гдиня - красива і господарська. Ось так, коротко можна сказати про цих чудових містах.

Гданськ

Починається нашу подорож з міста Гданська. У 1997 році Гданськ відзначив своє тисячоліття. Постійно проживають у Гданську приблизно 800 тисяч осіб. Найпопулярніші місця Гданська, які відвідує кожен прибулий до міста турист - вулиці ДлугіТарг і Длуги. За ним тягнеться стара королівська дорога, по якій через Золоті Ворота в'їжджали в місто королі. Вражаючі види будинків, такі будували Гданську купці в 17 столітті. Правда, тоді місто називалося інакше й ставився до Східної Пруссії. Гданськ був сильно, практично повністю зруйнований в період Великої вітчизняної війни, тим більше робить честі гданських архітекторам і будівельникам, які по стародавнім фотографіям повернули старому місту колишній вигляд. За фасадами "старовинних" будівель приховані цілком сучасні квартири гданчан. Вартість 1 квадратного метра житла в цьому районі перевищує 2,5 тисячі євро.

На перехресті вулиць Длуги і Длуги Тарга розташувалася, зведена наприкінці 16-го століття, Ратуша старого міста. Побудована Ратуша була за задумом архітектора Антонія Ван Оббергена в стилі нідерландського "зодчества". Ратуша височить над містом на 81 метр, звідси відкривається прекрасний вид на місто. Сьогодні в ратуші розташовуються музей, Центр Культури, затишний ресторанчик і кафе.

Якщо пройти трохи далі по вулиці ДлугіТарг на шляху у вас "встане" Золотий будинок, побудований ще на початку 17 століття будівля прекрасно збереглося. Названий будинок золотим не просто так, за проектом Абрахама Ван Ден Блоці, кам'яний будинок був покритий тонким шаром золота. Сьогодні тут "живе" Морський Інститут.

Трохи далі ми бачимо Двір Артуса - названого так на честь ідеального монарха - Короля Артура. Вперше він був побудований в 1350 році, після спопеляючого пожежі в 1476 році Двір Артуса збудували знову, але вже в готичному стилі. Сучасний Двір придбав свої риси ще в 16 столітті і зберіг їх до цього дня. У 1742 році тут знаходилася біржа. За час війни Двір Артуса був повністю знищений, але після війни був відновлений і радує нас своїми чудовими формами.

Один з найстаріших фонтанів Гданська - "фонтан Нептуна", споруджений ще в 1633 році, за проектом Абрахама Ван Ден Блоці. Через Зелені Ворота, які завершують нашу прогулянку по вулиці ДлугіТарг.

Особливе місце в історії міста займають костьоли. Костел Пресвятої Діви Марії є найбільшим серед подібних будівель в Європі. У залах якого одночасно може перебувати 20 тисяч осіб. Особлива гордість костелу - 14-метрові астрономічний годинник і Великий Вівтар Ферберів, створені ще в 15-му столітті вони досі вражають своєю грандіозністю.

Костел Святої Бригіди , закладений в 1374 році, примітний тим, що тут знаходиться один з найкрасивіших вівтарів, висота якого близько 11 метрів, створений він з бурштину.

Костел Святого Войцеха, перші будови якого дотувати 12-м століттям, і самої дивовижне те, що це костел війна нібито обійшла стороною.

Одне з найкрасивіших місць знаходиться в Оліві, Це місце знаходиться на межі між містами Сопот і Гданськ. Це обитель найстарішого абатства цістерсов. За легендою в цих місцях один з селян підібрав і виходив, пораненого князя Субіслава I. У сні князь побачив ангела з оливковою гілкою в руці. Після чого, Субіслав вирішив заснувати в цьому місці костел, який був названий Олива. Кафедральна базиліка заснована в 1178 році. Красиве граціозне споруда, навколо якого ченцями закладено парк. У костелі є 23 вівтаря, але мабуть, головне на що приїжджають сюди подивитися туристи - це орган 17 століття, чарівне звучання якому надають 8000 труб. Орган прикрашають рухомі фігури біблійних сюжетів і янголята. Ще один цікавий факт, орган не дозволено фотографувати, але, навіть якщо вам вдалося потайки закарбувати цю красу, не спокушайтеся, фото все одно не вийде, на плівкових фотоапаратах вона просто засвічена, на цифрових виходить світловий розмитий спектр. Ось такі от дива.

Про Гданську можна говорити годинами, чудовий місто, яке просто потрібно відвідати, вас вразять пішохідні бульвари і затишні кафе зі знаменитими польськими вафлями, до речі, тут цілком можна пообідати в ресторанчику за якихось 25 злотих (приблизно 250 рублів).

Сопот

Наступним пунктом нашого подорож стане Сопот. Місто є одним з популярних морських курортів. Якщо порівнювати, то при відвідуванні Тройгорода краще зупинитися в готелі саме тут, в порівнянні з Гданськом і Гдинею, в Сопоті найдешевші готелі. Красиві піщані пляжі, але головне - це мовляв, який йде у море більш ніж на 500 метрів. Сопот - місто розваг, ресторани, маленькі затишні бутіки, аквапарк. Недалеко від молу, якщо спуститися вниз по вулиці стоїть ще одна визначна пам'ятка Сопота - "П'яний будинок". Усі вікна та двері перекошені, та й сам будинок начебто зігнувся, хоча всередині все стіни рівні. Крім того, в Сопот в серпні з'їжджається тисячі гостей на Міжнародний пісенний фестиваль, який вперше відбувся тут в 1961 році. До речі, сюди в 1978 році приїжджала Алла Пугачова. Екскурсоводи до цих пір показують готель де зупинялася зірка і вікна її номеру.

Гдиня

Гдиня - мабуть, самий спокійний місто з трьох. У 20-х роках минулого століття в рибальському селі розпочалося грандіозне будівництво порту, який став "вікном" Польщі в простори Балтики. Сучасна Гдиня це портовий комплекс, сюди заходять риболовецькі, торгові і пасажирські судна. При цьому Гдиня вважається споконвічно польським містом.

Тройгород варта того, щоб його побачили. Це гарне місце з такою різноманітною культурою та історією, привітними жителями і безліччю пам'яток.

Таша Ташірева

для жіночого журналу. Ru

При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий онлайн журнал. ru обов'язкове

Новости

Где купить автомобильный держатель для телефона

Аксессуары сейчас делают практически для всего. Человеку всегда были интересны вещи, которые доставляют ему удобство, а когда в придачу этот аксессуар дает безопасность, то эти вещи становятся хитами

Лидер бъюти-индустрии
Наличие большого предложения разного рода материалов для швейного производства позволяет расширить предложение на рынке одежды. Конечно, для того чтобы предложить потребителю качественную одежду и прочие

Сайт о казино онлайн
Разговор не про деятельность, которая может развиваться в одном направлении, не про игру, которая из развлечения превратилась в серьезный вид спорта, при этом долгие годы испытывая преобразования и уступая

Женская обувь
Ежегодно мода на обувь диктует новые тенденции: то шпилька актуально, то длинный нос, то круглый, то батильоны, то ботфорты. И все пытаются угнаться за новыми веяниями. Но нельзя забывать, что, самое

Цветы с доставкой
Любители комнатных растений чаще руководствуются внешней красотой того или иного цветка, выбирая растения для дома. Безусловно, красивый цветок способен радовать глаз, одним своим видом улучшая настроение

Отдых трускавец
1. ОБЩИЕ СВЕДЕНИЯ О КУРОРТЕ ТРУСКАВЕЦ 2. МИНЕРАЛЬНАЯ ВОДЫ И СОЛЬ «БАРБАРА 3. ПОКАЗАНИЯ ДЛЯ ЛЕЧЕНИЯ В ТРУСКАВЦЕ 4. Лечебные МЕТОДИКИ, применяемые на курорте 5. САНАТОРИИ и лечебницы ТРУСКАВЦА

Термозвукоизол
Не каждый человек может похвастаться глубокими знаниями в области акустики, а ведь без них трудно разобраться в некоторых звуковых явлениях. Противоречия и странности так и остаются непонятыми простыми

Комплектующие к мебели
В наше удивительное время все мы сегодня получили прекрасную возможность обустраивать интерьеры своих помещений удобно и со вкусом. Но все же, иногда возникают вопросы, которые осложняют данный созидательный

Шуманет
В наше время проблема проникновения шумов в многоквартирные дома стала еще более актуальной. И хотя в строительстве все больше используются новые материалы, этот вопрос все равно остается открытым. Поэтому

Стопзвук
Разного рода вопросы звукоизоляции, особенно в жилых домах, хозяева жилья решают уже после окончания основных работ. Технология возведения не предусматривает специального решения данного вопроса, поскольку

 
rss