Статьи

Шлюбний контракт в Україні: порядок укладання, термін дії, розірвання

Опубликовано: 08.10.2018

видео Шлюбний контракт в Україні: порядок укладання, термін дії, розірвання

Про розірвання договору оренди та зобов'язання повернути майно

Сторони договору

Згідно зі ст. 92 Сімейного кодексу України (надалі — СКУ) шлюбний договір може бути укладений як між подружжям, так і між особами, які подали заяву про реєстрацію шлюбу.


П’ять юридичних помилок при купівлі квартири молодим сімейством в шлюбі - Юридична консультація

Для укладення шлюбного договору до реєстрації шлюбу, якщо його стороною є неповнолітній, необхідна письмова згода батьків чи піклувальника, засвідчена нотаріально.

Форма договору

Шлюбний договір має бути укладений у письмовій формі і засвідчений нотаріально. У разі недотримання умови про нотаріальне засвідчення такий шлюбний контракт вважається недійсним.


Про розірвання договору оренди, виселення з нерухомого майна

Зміст договору

Важливо пам'ятати, що шлюбний договір регулює лише майнові відносини між подружжям. Також можуть бути визначені майнові права і обов'язки подружжя як батьків.

Шлюбний договір не може регулювати особисті відносини подружжя, а також особисті відносини між ними і дітьми. Шлюбний договір не може зменшувати обсяг прав дитини, встановлені СКУ, а також ставити одного з подружжя в надзвичайно невигідне матеріальне становище.

Також за шлюбним договором не може передаватися у власність одному з подружжя нерухоме майно та інше майно, право на яке підлягає державній реєстрації.

Які умови можна включити в шлюбний договір:

шлюбний договір може визначати майно, що один із подружжя передає в користування на загальні потреби сім'ї; шлюбний договір може визначати правовий режим майна, отриманого подружжям як подарунок у зв'язку з реєстрацією шлюбу; подружжя можуть домовитися про те, що на майно, нажите у шлюбі, не поширюється режим спільної сумісної власності і вважати це майно спільною частковою власністю або особистою власністю кожного з них; шлюбний договір може встановлювати порядок поділу майна у разі розірвання шлюбу; шлюбний договір може встановлювати порядок користування спільним або особистим майном, зокрема в інтересах дітей та інших осіб; якщо після укладення шлюбу один з подружжя вселяється в житлове приміщення, що належить іншому з подружжя, сторони в шлюбному договорі можуть домовитися про порядок користування ним або, наприклад, про те, що у разі розірвання шлюбу той, хто вселився в приміщення, повинен звільнити його; сторони шлюбного договору можуть домовитися про надання коштів (виплати аліментів) одному з подружжя, незалежно від його працездатності та матеріального становища, а також можливість припинення права на аліменти у зв'язку з отриманням ним майнової компенсації тощо.

Які умови не можна включати в шлюбний договір:

умови, що регулюють особисті немайнові відносини між подружжям, між батьками і дітьми; обмеження дієздатності або правоздатності одного з подружжя (наприклад, не можна заборонити одному з подружжя працювати, отримувати освіту тощо); обмеження прав подружжя стосовно дітей (наприклад, не можна вказати, з ким із батьків дитина залишиться після розлучення); умови, які ставлять одного з подружжя у наперед скрутне становище (наприклад, не можна передбачити, що в разі розлучення все нажите майно переходить у власність одного з подружжя).

Термін дії договору

Шлюбний договір набуває чинності з моменту його нотаріального засвідчення, якщо він укладений між подружжям. Якщо контракт укладений до реєстрації шлюбу, то він набирає сили в день реєстрації шлюбу.

Шлюбний договір може бути безстроковим, тоді він припиняє дію після розірвання шлюбу. У шлюбному договорі може бути встановлений загальний строк його дії, а також терміни дії окремих прав і обов'язків. Також може бути встановлено його дію або дію окремих умов після припинення шлюбу.

Зміна умов договору

Одностороння зміна умов шлюбного договору не допускається. Шлюбний договір може бути змінений за взаємною згодою подружжя. Угода про зміну умов шлюбного договору укладається в такій самій формі, що й основний договір (тобто в письмовій) і підлягає нотаріальному засвідченню.

На вимогу одного з подружжя шлюбний договір може бути змінений за рішенням суду, якщо цього вимагають інтереси неповнолітніх або непрацездатних повнолітніх дітей, які є дуже вагомими.

Розірвання договору

Одностороннє розірвання шлюбного договору не допускається. Подружжя можуть відмовитися від договору за взаємною згодою. Тоді права та обов'язки за ним припиняються за вибором подружжя або з моменту його укладення, або з дня подання нотаріусу заяви про відмову від нього.

На вимогу одного з подружжя шлюбний договір може бути розірваний за рішенням суду за істотних  обставин, зокрема, в разі неможливості його виконання.

Визнання договору недійсним

За позовом одного з подружжя або іншої особи, чиї права і законні інтереси порушені, шлюбний договір може бути визнаний судом недійсним на підставах, передбачених ст. 203 ЦКУ .

Зокрема:

якщо зміст договору суперечить законодавству, інтересам держави і суспільства, його моральним засадам; договір укладено особою, яка не має необхідного обсягу цивільної дієздатності; волевиявлення сторони договору не було вільним і не відповідало його внутрішній волі; договір не був спрямований на реальне настання правових наслідків, передбачених ним; договір суперечить правам та інтересам малолітніх, неповнолітніх або непрацездатних дітей.

Видео дня

2-х летний малыш любит бросать. Смотрите, что случилось, когда родители купили ему баскетбольное кольцо!

Новости

Где купить автомобильный держатель для телефона

Аксессуары сейчас делают практически для всего. Человеку всегда были интересны вещи, которые доставляют ему удобство, а когда в придачу этот аксессуар дает безопасность, то эти вещи становятся хитами

Где покупать качественную фотобумагу
На современном отечественном рынке представлено широкое разнообразие фотобумаги. Даже несмотря на то, что сегодня для хранения фотографических изображений, по понятным причинам, все чаще используются

Заказать ручки с логотипом он-лайн
Вот почему многие люди задаются резонным вопросом – «Как правильно выбрать название фирмы по фен шуй? »: примеры ниже помогут вам разобраться и, возможно, сразу же разрешат вашу дилемму. Также из этой

Федеральное агентство по техническому регулированию
РОССИЙСКАЯ НАЦИОНАЛЬНАЯ СИСТЕМА Метрологию, стандартизацию и сертификацию следует рассмотривать и как инструменты технического регулирования. Техническое регулирование в России обусловлено ее желанием

Обращение депутата к избирателям
4 декабря нам предстоит сделать выбор, от которого во многом будет зависеть судьба России, республики, района и каждого из нас. Либо мы продолжим поступательное развитие промышленности, сельского хозяйства

Голосование на твц право голоса сегодня
Учитывая нынешнюю ситуацию, которая складывается в стране и в мире, создана современная программа "Право голоса". В ней будут принимать участие политические деятели и всевозможные представители власти.

Великие актеры не получившие оскар
С приходом осени на горизонте появляются первые номинанты нового сезона премии Оскар. Сейчас много шума вокруг фильмов "Дикий", "Судья", "Исчезнувшая" и ряда других фильмов, которые будут выпущены в

Возврат долга
Ни для кого не секрет, что в наше время просроченные задолженности не такая уж и редкость. Что делать в том случае, если человек или какая-либо компания отказывается выплачивать свой долг. Для того, что

День молодого избирателя
Все материалы, размещенные на сайте, созданы авторами сайта либо размещены пользователями сайта и представлены на сайте исключительно для ознакомления.

Голосование на твц право голоса
Российское ток-шоу «Право голоса» сняли с эфира из-за драки с политологом Томашем Мацейчуком из Польши, который во время записи передачи заявил, что жители России, в отличие, например, от

 
rss