Статьи

Податкова декларація з податку на додану вартість: порядок нарахування та сплати

Опубликовано: 08.10.2018

видео Податкова декларація з податку на додану вартість: порядок нарахування та сплати

Податкова система: ПДВ (податок на додану вартість)

Порядок заповнення і подання, а також форма декларації з податку на додану вартість затверджений наказом Міністерства фінансів України від 25.11.2011 р. № 1492 «Про затвердження форм і Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість», який набув чинності 10.01. 2012 р. На підставі зазначеного наказу таким, що втратив чинність, визнаний попередній Порядок заповнення та подання податкової звітності, що діяв з січня 2011 р.Подання податкової декларації з податку на додану вартість (надалі — декларація) передбачено ст. ст. 46, 203 Податкового кодексу України (надалі — ПКУ). Декларацію подає до органа Державної податкової служби особа, яка зареєстрована платником податку на додану вартість за звітний (податковий) період, що визначається відповідно до вимог ст. 202 ПКУ. Так,  звітним (податковим) періодом для подання декларації з ПДВ є один календарний місяць, а в деяких випадках, спеціально визначених ПКУ, календарний квартал.


ПДВ: проблемні питання нарахування і сплати

Вибрати квартальний податковий періо д з 1 квітня 2011 р. до 1 січня 2016 р. можуть платники податків, які мають право на застосування нульової ставки податку на прибуток згідно з п. п. б) п. 154.6 ст. 154 ПКУ. В цьому випадку така особа разом з декларацією за останній звітний (податковий) період календарного року подає до органа Державної податкової служби відповідну заяву. Квартальний податковий період починає застосовуватися з першого податкового періоду наступного календарного року до кінця наступного року або до втрати права на застосування ставки 0 відсотків податку на прибуток. Якщо заява не була подана, такий платник податків зобов'язаний з першого звітного (податкового) періоду наступного календарного року застосовувати місячний звітний (податковий) період, а також у разі втрати вищезазначеного права на застосування нульової ставки у цьому ж місяці самостійно перейти на місячний звітний (податковий) період.


Створення декларації з ПДВ на основі реєстру виданих та отриманих податкових накладних

Також встановлено особливості для осіб, які реєструються як платники податку в інший день, ніж перший день календарного місяця. У цьому випадку першим звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається від дня такої реєстрації та закінчується останнім днем першого повного календарного місяця. Крім того, якщо податкова реєстрація особи анулюється в інший день, ніж останній день календарного місяця, то останнім звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається з першого дня такого місяця і закінчується днем такого анулювання.

Строки подання декларації з ПДВ:

для місячного звітного (податкового) періоду — протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; для квартального звітного (податкового) періоду — протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

Детальний порядок заповнення податкової декларації, яка складається із вступної частини, службових полів, чотирьох розділів і обов'язкових додатків, визначений у розділі V Порядку. Крім того, Порядком передбачено особливості заповнення скороченої, спеціальної податкової декларації, порядок заповнення уточнювального розрахунку тощо.

Декларацію подають незалежно від того, чи здійснював такий платник податків господарську діяльність у звітному періоді за формою, встановленою на дату подання, особисто платником податку, поштою (рекомендованим листом з повідомленням про вручення не пізніше ніж за десять днів до закінчення граничного строку її подання) або в електронній формі (за умови реєстрації електронного підпису підзвітних осіб, не пізніше закінчення останнього дня граничного строку подання). У декларацію вносять дані податкового обліку платника окремо за кожний звітний (податковий) період без нарощуваного підсумку.

Декларація на паперовому носії заповнюється таким чином, щоб забезпечити збереження записів і вільне читання тексту (цифр) протягом установленого терміну зберігання звітності, у рядках, де відсутні дані для заповнення, має бути проставлений прочерк. Всі показники наводять у гривнях без копійок, з відповідним округленням за загальновстановленими правилами. Платник податку самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає в декларації. Таке податкове зобов'язання вважається узгодженим з дня подання декларації до органа Державної податкової служби і не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Обов'язкові реквізити декларації наведено в п. п. 48.3, 48.4 ст. 48 ПКУ. За відсутності одного з обов'язкових реквізитів податкова декларація вважається поданою, про що орган Державної податкової служби зобов'язаний письмово (із зазначенням причин відмови у прийнятті декларації) повідомити платника протягом п'яти робочих днів з дня отримання декларації поштою або протягом трьох робочих днів — у разі отримання податкової декларації особисто від платника.

Звертаємо увагу, що прийняття податкової декларації є обов'язком органа Державної податкової служби і законодавством встановлено пряму заборону відмовляти у прийнятті декларації з якихось причин, не визначених ст. 49 ПКУ.

Під час прийняття декларації «податкова» має право лише перевіряти наявність та правильність заповнення всіх обов'язкових реквізитів, а будь-які інші зазначені в декларації показники до прийняття перевірці не підлягають. За умови дотримання зазначених вимог посадова особа органа Державної податкової служби зобов'язана зареєструвати податкову декларацію датою її фактичного отримання.

Зареєстровані в органі Державної податкової служби декларації підлягають камеральній перевірці , що проводиться протягом 30 днів, наступних за граничним терміном отримання податкової декларації. Якщо за результатами перевірки виявлено порушення, складається Акт про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість . Акт про результати камеральної перевірки вручається або надсилається для підписання протягом трьох робочих днів платнику податку в порядку, визначеному ст. 42 ПКУ.

За наявності підстав, перелік яких визначено постановою КМУ від 27.12.2010 р. № 1238 і які свідчать про порушення норм податкового законодавства під час здійснення розрахунку суми бюджетного відшкодування, орган Державної податкової служби має право провести документальну позапланову виїзну перевірку платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування протягом 30 календарних днів, наступних за граничним терміном проведення камеральної перевірки.

Опубліковано на сайті: 04.04.2012

Автор: Юлія Божко, адвокат, партнер ЮК "Закон Перемоги"

Джерело: http://www.prostopravo.com.ua/

Видео дня

2-х летний малыш любит бросать. Смотрите, что случилось, когда родители купили ему баскетбольное кольцо!

Новости

Где купить автомобильный держатель для телефона

Аксессуары сейчас делают практически для всего. Человеку всегда были интересны вещи, которые доставляют ему удобство, а когда в придачу этот аксессуар дает безопасность, то эти вещи становятся хитами

Где покупать качественную фотобумагу
На современном отечественном рынке представлено широкое разнообразие фотобумаги. Даже несмотря на то, что сегодня для хранения фотографических изображений, по понятным причинам, все чаще используются

Заказать ручки с логотипом он-лайн
Вот почему многие люди задаются резонным вопросом – «Как правильно выбрать название фирмы по фен шуй? »: примеры ниже помогут вам разобраться и, возможно, сразу же разрешат вашу дилемму. Также из этой

Федеральное агентство по техническому регулированию
РОССИЙСКАЯ НАЦИОНАЛЬНАЯ СИСТЕМА Метрологию, стандартизацию и сертификацию следует рассмотривать и как инструменты технического регулирования. Техническое регулирование в России обусловлено ее желанием

Обращение депутата к избирателям
4 декабря нам предстоит сделать выбор, от которого во многом будет зависеть судьба России, республики, района и каждого из нас. Либо мы продолжим поступательное развитие промышленности, сельского хозяйства

Голосование на твц право голоса сегодня
Учитывая нынешнюю ситуацию, которая складывается в стране и в мире, создана современная программа "Право голоса". В ней будут принимать участие политические деятели и всевозможные представители власти.

Великие актеры не получившие оскар
С приходом осени на горизонте появляются первые номинанты нового сезона премии Оскар. Сейчас много шума вокруг фильмов "Дикий", "Судья", "Исчезнувшая" и ряда других фильмов, которые будут выпущены в

Возврат долга
Ни для кого не секрет, что в наше время просроченные задолженности не такая уж и редкость. Что делать в том случае, если человек или какая-либо компания отказывается выплачивать свой долг. Для того, что

День молодого избирателя
Все материалы, размещенные на сайте, созданы авторами сайта либо размещены пользователями сайта и представлены на сайте исключительно для ознакомления.

Голосование на твц право голоса
Российское ток-шоу «Право голоса» сняли с эфира из-за драки с политологом Томашем Мацейчуком из Польши, который во время записи передачи заявил, что жители России, в отличие, например, от

 
rss