Статьи

Селфі, еспресо та обійми: як Гройсман гуляв Луцьком (фото)

Опубликовано: 08.10.2018

Коли під час акредитації напередодні нам повідомили, що у програмі візиту Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, заплановані візит на завод "Мотор" та прогулянка Луцьком, я здивувалася.

З "Мотором" усе зрозуміло. Це передове підприємство, надійний тил у нелегкий час війни. Але… прогулянка Театральним майданом? Розумієте, доволі не часто особи першої величини в державі приїжджають прогулятися. Ось, наприклад, Генпрокурор Ігор Луценко нещодавно не те, що гуляти відмовився, а приїздив представляти нового прокурора Волинської області Віктора Швидкого геть нишком. Без преси, без оголошень, без розголосу.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: ВОЛИНЬ ОТРИМАЛА НОВОГО ПРОКУРОРА

Натомість прогулятися містом посадовцю такого рангу, як Прем'єр-міністр, хоч і пасує до іміджевих фото, однак потребує посилених заходів безпеки. Перевірити територію, оперативно реагувати на кожного і кожну, бути готовим до провокацій – це справді нелегка задача.

Але протягом майже годинної прогулянки прем'єра Театральним майданом та вулицею Лесі Українки жодних конфузів не помітила. Ба більше – увесь цей час я відчувала якийсь дисонанс. Адже звиклі в коментарях у соцмережах критикувати, ганити владу українці радо вистроювалися у черги для селфі, усміхалися та знімали урядовця на телефони. Здавалося, ніби це Олег Винник приїхав на Театральну площу, а не очільник уряду. Хоча ні, тут я дуже перебільшую. Емоцій для Винника все ж таки було би більше.

Отож, візит Прем'єр-міністра почався із заводу "Мотор". Тут урядовцю влаштували невелику екскурсію, було спілкування з колективом та журналістами. У супроводі двох нардепів – Сергія Мартиняка та Ігоря Лапіна, голови Волинської облдержадміністрації Олександра Савченка , виконувача обов'язків міського голови Григорія Пустовіта та, звісно, керівництва заводу, Гройсман обійшов кілька цехів, де якраз у той момент тривала робота, перекинувся словами з працівниками.

Нардепи Сергій Мартиняк та Ігор Лапін

Уже з вигляду прем'єра на заводі стало зрозуміло, що похід до народу таки буде. Адже, на відміну від колег, які одягнули сорочки та піджаки, він надав перевагу кежуал-стилю. Якраз для прогулянок Луцьком.

Під час підходу до преси урядовець сказав кілька слів про боротьбу з контрабандою на митниці, про осінню ціну на газ, про децентралізацію, а загалом резюмував, що приїхав на Волинь почути думку людей.

"Я хотів би почути думку людей про реальний стан справ, як вони бачать наше майбутнє і переконаний, що все те, що я почую, поїде зі мною в столицю для того, щоб це використовувати в роботі. В цілому скажу, що регіон є прекрасним, є багато напрямків, які у вас зростають", – сказав Володимир Гройсман під час візиту на завод.

Чи почув урядовець народ – не відомо, однак люди не відмовляли собі у можливості побазікати з прем'єром.

На Театральному майдані саме тривав виступ творчих колективів на сцені, що встановили до фестивалю "Поліське літо з фольклором". З появою прем'єра увага люду зосередилася на його особі. І навіть іноземці запитували: "Who is he?"

З собору вийшов на зустріч митрополит Михаїл. Підходили старші пані, жінка, дитину якої на руки взяв урядовець. Біля вуличної скрипальки Гройсман зупинився, аби послухати музиканта.

Митрополит Михаїл

"Її в консерваторію заберуть після цього", – сказав якийсь чоловік у натовпі.

Хтось бажав плідної роботи, хтось запитував про угоду Роттердам+. А для багатьох людей цікавинкою було зробити спільне фото, просто побачити медійне лице вживу.

Одна з жінок геть не стримала емоцій і палко обійняла прем'єра. Чи то від спеки, чи то від несподіванки, але здалося, що на щоках урядовця від такого прийому навіть з'явився рум'янець.

Отож, після обіймів з бабцею, тримання на руках дитини та дотику до класичної музики картинка набула безмежної милості. А потім, наче у звичному для себе кафе, Гройсман за два ковтки випив еспресо без молока в ресторації "Бравий Швейк". Та майже без зупинок рушив вулицею далі аж до перетину з вулицею Сенаторки Левчанівської, де на нього чекав чорний бус.

Каву уродовець випив в "Бравому Швейку"

Попрощавшись з публікою, Гройман поїхав. А люди – розійшлися.

***

Несподіваний візит здався мені несподівано теплим. Я можу помилятися, але, з огляду на буремні політично наступні рік-два, політики часто відвідуватимуть волинську землю. Цікаво, наскільки зміниться тоді температура прийому.

Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A

Надрукувати

Новости

Где купить автомобильный держатель для телефона

Аксессуары сейчас делают практически для всего. Человеку всегда были интересны вещи, которые доставляют ему удобство, а когда в придачу этот аксессуар дает безопасность, то эти вещи становятся хитами

Широкоформатная печать в Киеве и Днепре
В настоящее время все стараются сделать своим близким уникальный подарок, а не останавливаться на банальных подарках, которые многие потом просто убирают в полку, ни разу ими не пользуясь. Для создания

Федеральное агентство по техническому регулированию
РОССИЙСКАЯ НАЦИОНАЛЬНАЯ СИСТЕМА Метрологию, стандартизацию и сертификацию следует рассмотривать и как инструменты технического регулирования. Техническое регулирование в России обусловлено ее желанием

Великие актеры не получившие оскар
С приходом осени на горизонте появляются первые номинанты нового сезона премии Оскар. Сейчас много шума вокруг фильмов "Дикий", "Судья", "Исчезнувшая" и ряда других фильмов, которые будут выпущены в

Обращение депутата к избирателям
4 декабря нам предстоит сделать выбор, от которого во многом будет зависеть судьба России, республики, района и каждого из нас. Либо мы продолжим поступательное развитие промышленности, сельского хозяйства

Где покупать качественную фотобумагу
На современном отечественном рынке представлено широкое разнообразие фотобумаги. Даже несмотря на то, что сегодня для хранения фотографических изображений, по понятным причинам, все чаще используются

Голосование на твц право голоса сегодня
Учитывая нынешнюю ситуацию, которая складывается в стране и в мире, создана современная программа "Право голоса". В ней будут принимать участие политические деятели и всевозможные представители власти.

Великие актеры у которых нет оскара
В этой публикации мы подробно поговорим об исполнителях, не обласканных признанием профессионалов. Перед вами предстанут актеры, у которых нет «Оскара». У эпатажного любимца женщин, обладателя

Голосование на твц право голоса
Российское ток-шоу «Право голоса» сняли с эфира из-за драки с политологом Томашем Мацейчуком из Польши, который во время записи передачи заявил, что жители России, в отличие, например, от

Простор агентство недвижимости
Агентство недвижимости "Простор" было создано летом 2000-го года. Основой компании стал опытный коллектив сотрудников, работавших вместе на рынке недвижимости Москвы с 1998 года. Базовым направлением

 
rss