Статьи

Як підсумувати числа

Опубликовано: 08.10.2018

видео Як підсумувати числа

Ляшко: Коли я стану президентом, у мене всі сусіди будуть «шовкові»

Додавання - один з небагатьох навичок, які ми вивчали в школі, і він дійсно знадобився нам у житті. На щастя, навчитися складанню не так вже й важко. Є кілька правил складання, залежно від видів чисел, які ви додаєте, але wikiHow зробить все за вас. Просто перейдіть до першого пункту!Кроки

Метод 1 з 5: Додавання невеликих чисел

1

Для початку засвойте принцип складання. Візьміть жменю бобів (або інших дрібних предметів). Складіть боби в купку, одночасно ведучи рахунок (1, 2, 3 та ін.) Після того, як купка виросте, зупиніться. Скільки штук ви туди поклали? Запишіть це число. Тепер виконайте теж саме, але складайте боби вже в іншу купку. Потім змішайте обидві купки один з одним. Скільки у вас тепер? Ви можете підрахувати боби один за іншим і дізнатися! Це і є додавання! Наприклад, уявімо, що в першій купці було 5 бобів. У другій - 3 бобу. Коли ви змішали купки і підрахували всі боби, у вас виявилося 8! Так вийшло, тому що 5 + 3 дорівнює 8.


Антон Нестеров. Про ведение бизнеса в США. Как обойти крупнейших игроков рынка | Big Money #33

2

Вивчайте числові пари. Так як більшість людей вважає за допомогою десяткових множин і чисел, що діляться на десять, ви можете використовувати більш легкий метод - вивчити числові пари, що дають в сумі десять. Наприклад: 1 + 9, 2 + 8, 3 + 7, 4 + 6 і 5 + 5.


Лозовий вимагає арештувати Медведчука і обміняти на українських політв'язнів

3

Складіть числові пари самостійно. Складіть якомога більше числових пар для того, щоб отримати десяткові множини. Припустимо, що вам потрібно скласти ряд таких чисел, як 2, 16, 9, 3, 5, 18. Ви можете скласти 18 і 2 та отримати 20. 4 підходить до 6, так що відніміть 4 від 5, додайте до 16, і у вас вийде 20. У вас залишиться одиниця від 5, яку ви можете додати до 9 для того, щоб отримати 10.

4

Складіть інші числа. Підрахуйте залишилися числа за допомогою пальців або в розумі, починаючи з десяткових множин, які ви вже знаєте. У попередньому прикладі після підрахованих 50 у вас залишилося всього 3. Це дуже легко підрахувати в умі!

5

Вдруге перевірте результат на пальцях! По можливості ви завжди можете перевірити відповідь за допомогою пальців або іншого методу.

Метод 2 з 5: Додавання великих чисел

1

Вивчіть розташування чисел. Коли ви пишете числа, то кожне число в ланцюжку має свої вид або назва. Якщо ви зрозумієте, як правильно вибудовувати числа в ряд, то вам буде легше їх складати. Наприклад: 2, якщо вона сама по собі, повинна знаходитися на місці «одиниць». У 20 двійка повинна знаходитися на місці «десятих». У 200 двійка - на місці «сотих». Отже, в номері 365 п`ятірка буде знаходитися на місці одиниць, шістка - на місці десятих, а 3 - сотих.

2

Розташуйте числа по ланцюжку. Розташуйте числа в ряд так, щоб кожне ціле число, яке ви додаєте, знаходилося зверху наступного. За допомогою «розрядів після десяткової» ви зможете розташувати числа по ланцюжку так, щоб кожне наступне число розташовувалося над попереднім. Залиште місце ліворуч, якщо якесь з чисел менше за інших. Наприклад, при додаванні 16, 4 і 342 вони повинні розташовуватися так:

3

Складіть числа у першому стовпчику. Почніть складати числа, розташовані в крайньому стовпці праворуч. Як тільки ви обчисліть суму (скільки у вас вийшло після додавання чисел), запишіть це число під цифрами, які ви додавали, внизу стовпчика, де стоять поодинокі прості числа. У нашому прикладі, наведеному вище, склавши 2, 6 і 4, ми отримаємо 12. Запишіть останню цифру 12 - 2 знизу крайнього правого стовпчика.

4

Тримайте в розумі десятки. Якщо у вас залишилося число, яке слід вписати в стовпчик десятих, запишіть його зверху наступного стовпчика (ліворуч). У цьому прикладі у нас є число, яке слід вписати в стовпчик десятих, так що запишіть 1 з 12 зверху стовпця, розташованого посередині, тобто над 4 з 342.

5

Підрахуйте числа в наступному стовпці. Переходьте до наступного колонку і складіть всі числа, включаючи також ті, які ви тримали в розумі після попереднього кроку. Запишіть отримане число внизу стовпчика, тримаючи в розумі десятки, як у попередньому дії. У цьому прикладі ми маємо 1 з 12, плюс 4 від 342 і 1 від 16. У сумі буде 6.

6

Підрахуйте, скільки у вас вийде у відповіді. Повторюйте ці дії, рухаючись справа наліво від стовпчика до колонку, поки не підрахуєте числа в кожній ланцюжку. Число, яке з`явиться внизу і буде відповіддю. У даному прикладі у відповіді вийшло 362.

Метод 3 з 5: Складання десяткових дробів

1

Розташуйте по ланцюжку числа з десятковими дробами. Якщо перед вами стоїть число з десятковим дробом (наприклад, 24.5), вам слід бути трохи обережними при додаванні подібних чисел стовпчиком. Тонкість полягає в тому, що потрібно розташувати по ланцюжку всі числа, що містять десяткові дроби. Десяткові дроби повинні стояти в своєму власному столбіке.Напрімер:

2

Додайте десяткову дріб, якщо вона не міститься в числі. Якщо в числі немає десяткової коми, поставте її і впишіть нулі праворуч від неї для того, щоб зберегти стовпці. У наведеному вище прикладі після 15 не стояло нуль, він був доданий для того, щоб було легше розрізнити стовпці.

3

Складіть інші числа в звичайному порядку. Як тільки ви розташували цифри по ланцюжку, почніть додавати їх як звичайно. Відповідь у цьому прикладі буде дорівнює 150.5.

Метод 4 з 5: Додавання дробів

1

Знайдіть спільний знаменник. Знаменник - це число, що стоїть під знаком звичайного дробу. Вам потрібно знайти спільний знаменник для того, щоб скласти дробу. Це робиться за допомогою множення (або поділу) обох чисел дробів - верхнього і нижнього до тих пір, поки нижні числа обох дробів НЕ будуть рівні. Наприклад, уявімо, що ви вирішили скласти 1/8 і 3/4: Вам необхідно зрівняти 8 і 4. Як можна перетворити 4 в 8, запитаєте ви? Помноживши на 2! Помножите на два 3 і 4 з дробу 3/4. Тоді у вас вийде 6/8.

2

Складіть числители. Чисельник - це число, що стоїть над знаком звичайного дробу. Тепер, коли у вас є 1/8 і 6/8, складіть 1 і 6 для того, щоб отримати 7.

3

Дізнайтеся відповідь. Візьміть отримані числители і запишіть їх над знаменником. Знаменник залиште без змін. Це означає, що сума дробів дорівнює 7/8.

4

Спростите дріб. Якщо ви хочете, щоб дріб читалася простіше, вам доведеться поділити або помножити її чисельник і знаменник на одне і те ж число. У нашому прикладі нам не потрібно її спрощувати. Це число отже досить невелике. Але якщо ваша дріб, припустимо, дорівнює 3/6, ви можете скоротити її. Для цього вам потрібно знайти найменше число, на яке діляться і чисельник, і знаменник. У даному прикладі це 3. Поділяємо кожне число на 3 для того, щоб отримати скорочену дріб, в даному випадку це 1/2.

Метод 5 з 5: Хитромудрі прийоми додавання

1

Намагайтеся оперувати більш легкими числами. Якщо вам довелося працювати всього з декількома числами, які не дуже ув`язуються з 10-ми, ви можете додати до них або відняти певні числа для того, щоб вам було легше підрахувати їх в думці. Наприклад, уявімо, що вам потрібно провести наступну дію: 19 + 30. Було б набагато легше додати 20 + 30, чи не так? Тому додайте 1 до 19! І тоді все, що вам буде потрібно зробити, - це відняти ту цифру, яку ви додали для того щоб отримати остаточну суму. Отже, 19 + 1 + 30 = 50 і 50 - 1 = 49.

2

Розбийте числа на безлічі або круглі цифри. Подібно складання числових пар, яке обговорювалося в першому пункті, постарайтеся знайти групи чисел, в результаті складання яких можна отримати 5 або 10 (або 50, 100, 500, 1000 і т.д.) Складіть ці групи для полегшення вашого завдання. Приміром, якщо 7 + 1 + 2 = 10 і 2 + 3 = 5, то при додаванні 1 + 2 + 2 + 3 + 7 в сумі ви отримаєте 15.

3

Додавайте їх по частинах. Розділіть на частини одиниці і десятки для того, щоб вам було легше працювати з цифрами, склавши спочатку десятки, а вже потім одиниці. Деяким легше скласти, наприклад, 40 + 30 + 10, а потім 2 + 5 + 7 замість 42 + 35 + 17.

4

Використовуйте форми цифр. Якщо ви хочете швидко скласти цифри в розумі, не вдаючись до стовпців і групам чисел, то можете використовувати форми цифр для підрахунку, замість того, щоб покладатися на свої пальці. Найкраще це працює, якщо у вас вже є кілька чисел, які потрібно скласти. Наприклад: У цифрі 2 є дві кінцеві вершини. Цим вона схожа з цифрою 3. Числа 4 і 5 містять відповідні числа на кінці своїх вершин і з`єднань, а криву дугу цифри 5 можна розглядати, як з`єднання. У деяких числах, таких як 6, 7, 8 і 9, це не так помітно. Криву чисел 6 і 9 можна розкласти на три точки (верхню, середню і нижню), тобто в 6 їх буде дві, а в 9 - три. Кожна сторона окружності дуги в цифрі 8 може вважатися за 1 (4 у сумі), дану цифру слід помножити на два, щоб отримати 8. 7 можна розкласти на 3 точки з верхньої короткої сторони і на 4 - з довгої сторони.

Поради

Якщо все настільки погано, що вам стає складно безпомилково порахувати числа на папері (наприклад, 22 + 47), тоді вам доведеться навчитися більш складним способам складання. Якщо приклад не складний, і ви впевнені, що відповідь буде в межах 10 (як у випадку з прикладом 2 + 5), ви зможете обійтися без олівця й паперу, зробивши розрахунки на пальцях. Як тільки дитина освоїться з даною методикою, ви можете пояснити йому, що необов`язково рахувати з одиниці, досить почати з числа, даного в прикладі. Наприклад, 8 + 2. Просто візьміть два числа і почніть відлік з подальшою цифри ... 8 ... 9, 10. Цей метод також дозволить вам проводити операції з двома числами більше 10 за допомогою пальців, до тих пір, поки число, яке слід додати, чи не стане менше або рівним 10.

Попередження

Не користуйтеся калькулятором під час навчання. Його можна використовувати для того, щоб перевірити відповіді, але не варто піддаватися спокусі скористатися калькулятором - вирішуйте приклади самостійно. Якщо ви будете залежні від калькулятора, то ви ризикуєте потрапити в таку незручну ситуацію, де вам буде потрібно додати числа, а під рукою не виявиться калькулятора (наприклад, під час походу по магазинах ви хочете дізнатися, чи вистачить у вас грошей на якісь небудь речі ... або туфлі ... або інструменти).

Новости

Где купить автомобильный держатель для телефона

Аксессуары сейчас делают практически для всего. Человеку всегда были интересны вещи, которые доставляют ему удобство, а когда в придачу этот аксессуар дает безопасность, то эти вещи становятся хитами

Сайт о казино онлайн
Разговор не про деятельность, которая может развиваться в одном направлении, не про игру, которая из развлечения превратилась в серьезный вид спорта, при этом долгие годы испытывая преобразования и уступая

Женская обувь
Ежегодно мода на обувь диктует новые тенденции: то шпилька актуально, то длинный нос, то круглый, то батильоны, то ботфорты. И все пытаются угнаться за новыми веяниями. Но нельзя забывать, что, самое

Цветы с доставкой
Любители комнатных растений чаще руководствуются внешней красотой того или иного цветка, выбирая растения для дома. Безусловно, красивый цветок способен радовать глаз, одним своим видом улучшая настроение

Отдых трускавец
1. ОБЩИЕ СВЕДЕНИЯ О КУРОРТЕ ТРУСКАВЕЦ 2. МИНЕРАЛЬНАЯ ВОДЫ И СОЛЬ «БАРБАРА 3. ПОКАЗАНИЯ ДЛЯ ЛЕЧЕНИЯ В ТРУСКАВЦЕ 4. Лечебные МЕТОДИКИ, применяемые на курорте 5. САНАТОРИИ и лечебницы ТРУСКАВЦА

Термозвукоизол
Не каждый человек может похвастаться глубокими знаниями в области акустики, а ведь без них трудно разобраться в некоторых звуковых явлениях. Противоречия и странности так и остаются непонятыми простыми

Комплектующие к мебели
В наше удивительное время все мы сегодня получили прекрасную возможность обустраивать интерьеры своих помещений удобно и со вкусом. Но все же, иногда возникают вопросы, которые осложняют данный созидательный

Шуманет
В наше время проблема проникновения шумов в многоквартирные дома стала еще более актуальной. И хотя в строительстве все больше используются новые материалы, этот вопрос все равно остается открытым. Поэтому

Стопзвук
Разного рода вопросы звукоизоляции, особенно в жилых домах, хозяева жилья решают уже после окончания основных работ. Технология возведения не предусматривает специального решения данного вопроса, поскольку

Великие актеры не получившие оскар
С приходом осени на горизонте появляются первые номинанты нового сезона премии Оскар. Сейчас много шума вокруг фильмов "Дикий", "Судья", "Исчезнувшая" и ряда других фильмов, которые будут выпущены в

 
rss