Статьи

«Головна заповідь юриста, яка збереже вас від в'язниці і заощадить гроші!»

Опубликовано: 08.10.2018

“Кур’єр – це зручно, але не для вас.”

Іноді договір відправляють кур’єром з інструкцією відразу ж забрати підписаний екземпляр. Це зручно, але не для вас.

Запросіть кур’єра посидіти в переговорній або у вас на кухні, поки ви читатимете договір. У кур’єра є смартфон, в нім є соцмережі та ігри, тому кур’єр нудьгувати не буде, повірте.

Якщо кур’єр поспішає, відпускайте його з миром. Коли ви прочитаєте і підпишете (чи не підпишете) договір, викличте іншого кур’єра і відправте його за потрібною адресою. Ціна питання – 50-200 грн. Це дешевше, ніж підставлятися в договорі.

“Велике вам спасибі. Ні, я відправлю документи назад самостійно, ви можете не чекати. Якщо потрібно, давайте я подзвоню вашому керівникові і попереджу його”

У кафе або ресторані

Якщо ви зустрілися на нейтральній території, чесно скажіть, що повинні уважно прочитати договір перед його підписанням, на це піде стілько-то часу. І запитаєте, як вашому співрозмовникові буде зручніше.

Якщо він згоден чекати – спокійно читайте. Якщо він квапиться – запропонуєте перенести зустріч. Нічого страшного : ваша юридична безпека важливіша.

Не страшно, якщо раніше ви вже обмінювалися договорами і читали попередні версії на комп’ютері. Підписуєте ви саме цей варіант, тому ви у будь-якому випадку повинні його прочитати перед підписанням. Ваш дбайливий партнер міг в останню мить додати в договір яких-небудь несподіваних “дрібниць”.

“Василь Петрович, ви ж мене знаєте. Я нічого не підписую, не читаючи. Так, ось такий я жук. Давайте так: я все перевірю ще раз, підпишу і вам відправлю кур’єром”

На що дивитися в договорі?

Поки менеджер шарудить своїми справами, а кур’єр перегортає “FaceBook” на кухні, візьміть олівець і вивчайте документ. Ось що треба перевірити у будь-якому договорі:

Дякуємо! Тепер: 1) Натисніть »ОТРИМАТИ КУПОН« ; 2) Введіть ваше Ім'я та Email, щоб ми змогли надіслати вам КУПОН прямо на пошту! Якщо не приходить - перевірте папку "Спам"!

1) З ким підписуєте. Чи має право ця людина підписувати з вами договір? На якій підставі? Якщо ви підписуєте договір з менеджером за дорученням (довіреністю), попросіть показати вам це доручення. Немає доручення – немає договору.

“Дивіться, тут не стоїть номер доручення. Вашу компанію можуть оштрафувати за таке”

2) Предмет договору. Перевірте, чи співпадає обіцянка фірми з тим, що сказано в договорі. Наприклад, якщо ви в турагентстві, то в договорі не повинно бути “інформаційні послуги”. Якщо здаєте шини на зберігання в автомайстерню, то в договорі має бути “зберігання шин”, а не “консультаційні послуги зі зберігання шин”.

“Здається, тут помилка. У договорі сказано “інформаційні послуги”, а не “послуги з працевлаштування”

3) Відповідальність за невиконання. Перевірте, за що виконавець несе і не несе відповідальність. Найчастіше усі набиті шишки вашого партнера будуть сформульовані із словами “не несе відповідальності”. Наприклад, якщо турагентство одного разу обпеклося на невиданих туристам візах, то в договорі турагентство не нестиме відповідальність за видачу і отримання віз. Переконайтеся, що ви з цим згодні.

“Ой. Тут сказано, що ви не несете відповідальність за результат надання послуг. А як це працює”?

4) Строки.  Перевірте, чи співпадають строки договору зі строками, в які ви плануєте працювати або отримувати послуги. Не повинно бути так, що ви займаєтеся в школі англійської мови півроку, а строк дії договору – 1 місяць.

5) Штрафи і пені. Найнеприємніша частина. Перевірте, чи не повинні ви виплатити яку-небудь компенсацію, якщо затримаєте оплату або якось ще порушите договір. А що з іншого боку? Чи будуть вони якось вам компенсувати свої проколи і затримки?

“А поясніть цей момент зі штрафами, будь ласка”

6) Порядок врегулювання суперечок. Подивіться, в якому суді ви домовляєтеся врегулювати спори. Це цілком може виявитися суд десь на краю Луганської області чи Криму.

7) Мова. У договорі можуть бути фрази, які ви просто не розумієте. Ось просто не можете зібрати в речення. Якщо ви знайшли такі фрази в договорі, виділяйте їх олівцем і повертайте з позначкою “Не розумію”.

Попросіть юриста, який це складав, переписати договір людською мовою. Згідно із законом, договір складається у вільній формі – ніхто не зобов’язаний писати його на ламаному юридичному.

“Я ось тут не розумію, неначе не по-нашому написано. Можете пояснити”?

8) Копії. Договір завжди складається в двох екземплярах, якщо він укладений між двома сторонами. Якщо вам пропонують підписати тільки один екземпляр, це гарантована підстава.

Якщо щось пішло не так

Новости

Где купить автомобильный держатель для телефона

Аксессуары сейчас делают практически для всего. Человеку всегда были интересны вещи, которые доставляют ему удобство, а когда в придачу этот аксессуар дает безопасность, то эти вещи становятся хитами

Подарки
Отправляясь за покупкой, помните, что суть подарка – это удовольствие, которое вы  получите, когда увидите радостное лицо вашего супруга, который, получив сюрприз, подумает: «Как она меня понимает и умеет

Федеральное агентство по техническому регулированию
РОССИЙСКАЯ НАЦИОНАЛЬНАЯ СИСТЕМА Метрологию, стандартизацию и сертификацию следует рассмотривать и как инструменты технического регулирования. Техническое регулирование в России обусловлено ее желанием

Великие актеры не получившие оскар
С приходом осени на горизонте появляются первые номинанты нового сезона премии Оскар. Сейчас много шума вокруг фильмов "Дикий", "Судья", "Исчезнувшая" и ряда других фильмов, которые будут выпущены в

Обращение депутата к избирателям
4 декабря нам предстоит сделать выбор, от которого во многом будет зависеть судьба России, республики, района и каждого из нас. Либо мы продолжим поступательное развитие промышленности, сельского хозяйства

Голосование на твц право голоса сегодня
Учитывая нынешнюю ситуацию, которая складывается в стране и в мире, создана современная программа "Право голоса". В ней будут принимать участие политические деятели и всевозможные представители власти.

Великие актеры у которых нет оскара
В этой публикации мы подробно поговорим об исполнителях, не обласканных признанием профессионалов. Перед вами предстанут актеры, у которых нет «Оскара». У эпатажного любимца женщин, обладателя

Простор агентство недвижимости
Агентство недвижимости "Простор" было создано летом 2000-го года. Основой компании стал опытный коллектив сотрудников, работавших вместе на рынке недвижимости Москвы с 1998 года. Базовым направлением

День молодого избирателя
Все материалы, размещенные на сайте, созданы авторами сайта либо размещены пользователями сайта и представлены на сайте исключительно для ознакомления.

Голосование на твц право голоса
Российское ток-шоу «Право голоса» сняли с эфира из-за драки с политологом Томашем Мацейчуком из Польши, который во время записи передачи заявил, что жители России, в отличие, например, от

 
rss