Статьи

Що таке заставна по іпотеці і як правильно оформити документ?

Опубликовано: 08.10.2018

Багатьох людей, які бажають оформити кредит на покупку житла, цікавить, що таке заставна по іпотеці?  Мало хто знає про існування заставної, а ще менше про її функції та призначення. Незнання, як правило, призводить до поширення чуток і домислів. Але, коли справа стосується кредитування, потрібно мати повну і достовірну інформацію, щоб приймати правильні рішення. Тому корисно буде дізнатися процес отримання заставної по іпотеці.

Що являє собою заставна?

Заставна по іпотеці – це іменний цінний папір, наявність якого дозволяє власнику мати право на присвоєння забезпеченого іпотекою майна. Висловлюючись простою мовою, заставна при необхідності допоможе банку підтвердити свої претензії на заставне майно, якщо клієнт буде не в змозі забезпечувати свій борг і знадобиться шукати інші шляхи повернення кредиту.

На сьогоднішній день наявність подібного документа не є обов’язковою умовою для отримання позики у вітчизняній конторі. Але в Європі заставна давно стала невід’ємним атрибутом іпотечного кредитування. Виходячи з цього, можна прогнозувати, що незабаром і в нашій країні кожен банк буде вимагати наявності даного документа.

Як оформити документ?

Оформлення заставної по іпотеці здійснюється разом з кредитним договором. При підписанні контракту потрібно звірити всі позиції, щоб між ними не було навіть найменших протиріч. При виникненні спірних ситуацій пріоритет матиме саме заставна, а не кредитний договір. Тому не можна ставити свій підпис, не переконавшись у повній відповідності обох документів.

Заставна виступає своєрідною гарантією для фінансової установи, що вона при будь-якому розкладі зможе повернути свої гроші. Іпотека відноситься до довгострокового кредитування, погашення якого триває кілька десятиліть. За цей період може статися що завгодно, тому мати на руках гарантію, яка значно знижує ризики, бажає будь-якої установи, яка видає кредит.

Реєстрація заставної по іпотеці повинна здійснюватися в державних органах не пізніше встановленого терміну з моменту її складання. В іншому випадку документ буде вважатися недійсним, і не матиме жодної юридичної сили. Тільки після того, як службовець внесе в базу дані про реєстрацію, заставна офіційно стає визнаним документом.

Будуть потрібні такі документи для заставної по іпотеці:

паспорт або будь-який інший документ, що засвідчує особу

папери, що підтверджують право власності на заставне майно. 

При оформленні дуже часто виникають різні труднощі, пов’язані з недосконалістю чинного законодавства. Щоб їх подолати і, врешті-решт, отримати бажаний документ доведеться докласти чимало зусиль.

Форма договору регламентована державою, так що на будь-якому ресурсі буде викладений один і той же зразок. Всі незрозумілі моменти, написані в документі, краще відразу уточнювати у компетентних співробітників, щоб потім не потрапити в неприємну ситуацію через неуважність. Ніхто не зможе подбати про позичальника краще, ніж він сам. А коли справа стосується такого серйозного заходу, як оформлення іпотеки, потрібно дотримуватися підвищену пильність, так як від цього буде залежати можливість забезпечення боргу.

Як повернути або продати заставну?

Повернення заставної здійснюється, коли клієнт повністю погасить всю свою заборгованість по іпотеці перед банком. За умовами договору на здійснення даної процедури фінансовій установі відводиться термін в один календарний місяць. Але на практиці зазвичай вистачає декількох днів. Хоча деякі клієнти стикалися з ситуацією, коли їм не могли повернути заставну за різними надуманими причинами. У цій ситуації потрібно сміливо звертатися до суду, так як подібні дії порушують законодавство і за них передбачена серйозна відповідальність.

 

В нашій державі дозволений продаж заставних. Багатьох позичальників лякає таке формулювання, але всі їхні страхи марні. Новий власник в односторонньому порядку не має права змінювати умови іпотечного договору. Для клієнта зміниться лише номер рахунку, на який потрібно буде щомісяця переводити гроші в рахунок забезпечення свого боргу. Всі інші умови залишаться колишніми і можуть бути змінені тільки за згодою двох сторін.

Заставна на квартиру по іпотеці на сьогоднішній день не входить до переліку обов’язкових вимог банку при оформленні кредитного договору. Це значно спрощує життя позичальникам, так як всі додаткові витрати часу і коштів на оформлення документа повністю лягали б на них. При цьому сам клієнт не отримує будь-яких вигод від наявності даного паперу. Хоча деякі фінансові установи готові в такому випадку знизити процентну ставку, але подібні ситуації поодинокі. 

Новости

Где купить автомобильный держатель для телефона

Аксессуары сейчас делают практически для всего. Человеку всегда были интересны вещи, которые доставляют ему удобство, а когда в придачу этот аксессуар дает безопасность, то эти вещи становятся хитами

Подарки
Отправляясь за покупкой, помните, что суть подарка – это удовольствие, которое вы  получите, когда увидите радостное лицо вашего супруга, который, получив сюрприз, подумает: «Как она меня понимает и умеет

Федеральное агентство по техническому регулированию
РОССИЙСКАЯ НАЦИОНАЛЬНАЯ СИСТЕМА Метрологию, стандартизацию и сертификацию следует рассмотривать и как инструменты технического регулирования. Техническое регулирование в России обусловлено ее желанием

Великие актеры не получившие оскар
С приходом осени на горизонте появляются первые номинанты нового сезона премии Оскар. Сейчас много шума вокруг фильмов "Дикий", "Судья", "Исчезнувшая" и ряда других фильмов, которые будут выпущены в

Обращение депутата к избирателям
4 декабря нам предстоит сделать выбор, от которого во многом будет зависеть судьба России, республики, района и каждого из нас. Либо мы продолжим поступательное развитие промышленности, сельского хозяйства

Голосование на твц право голоса сегодня
Учитывая нынешнюю ситуацию, которая складывается в стране и в мире, создана современная программа "Право голоса". В ней будут принимать участие политические деятели и всевозможные представители власти.

Великие актеры у которых нет оскара
В этой публикации мы подробно поговорим об исполнителях, не обласканных признанием профессионалов. Перед вами предстанут актеры, у которых нет «Оскара». У эпатажного любимца женщин, обладателя

Простор агентство недвижимости
Агентство недвижимости "Простор" было создано летом 2000-го года. Основой компании стал опытный коллектив сотрудников, работавших вместе на рынке недвижимости Москвы с 1998 года. Базовым направлением

День молодого избирателя
Все материалы, размещенные на сайте, созданы авторами сайта либо размещены пользователями сайта и представлены на сайте исключительно для ознакомления.

Голосование на твц право голоса
Российское ток-шоу «Право голоса» сняли с эфира из-за драки с политологом Томашем Мацейчуком из Польши, который во время записи передачи заявил, что жители России, в отличие, например, от

 
rss