Статьи

ВНЖ в Польщі на підставі роботи або навчання

Опубликовано: 21.10.2018

Оновлено:

Опубліковано:

Повернутися до списку всіх статей

Оновлено:

Опубліковано:

ВНЖ в Польше: коротко и по существу

Гроші в банку — не є стабільним і регулярним доходом; Статус студента — підтверджуєш документально; Студентам зараховується тільки 50% часу перебування в РП. Живеш по ВНЖ 2 роки — зараховують рік; подати по роботі — платиш 440 PLN; подати по навчанню — платиш 340 PLN; Перше ВНЖ для студента — максимум на 15 місяців.

(Актуалізовано 5 вересня 2018)

Що таке Karta Pobytu

„Karta pobytu”  — документ, що посвідчує особу іноземця на території Польщі, а також легальність його перебування.

З таким документом можна багаторазово перетинати кордон Польщі , купувати нерухомість, перетинати кордони країн Шенгенської угоди (перебуваючи в них не більше 90 днів в півріччі), а також подаватися на отримання віз до країн, які не входять до зони Шенгену.

Зміни в законі про іноземців

Три роки тому, 1 травня 2014 році, увійшла в силу нова редакція Закону про Іноземців , яка внесла зміни в правила отримання іноземцями дозволу на тимчасове перебування —  Zezwolenie na pobyt czasowy .

У той же час скасувавши поняття «Дозвіл на проживання на визначений термін» — Zezwolenie na zamieszkanie na czas oznaczony.

Якщо цікавить порядок отримання ПМЖ, ми писали про це в статті —  «Отримання ПМЖ в Польщі»

Які вимоги потрібно виконати

по роботі: мати стабільне та регулярне джерело доходу ; * для студентів: мати кошти на своє утримання; мати в Польщі медичну страховку; бути забезпеченим житлом у Польщі; мати дійсний паспорт; погодитися дати відбитки пальців.

Пам’ятайте, що податися на тимчасову посвідку на проживання (ВНЖ) можна аж до останнього дня легального перебування (наприклад: терміну дії поточної візи). Подати документи, можна як особисто, так і поштою.

За польським законодавством, ви можете податися на «Карту Побуту» поштою, але ви все одно зобов’язані будете з’явитися до інспектора з оригіналами документів.

Які документи слід приготувати

4 фотографії 35 х 45 мм; заява, заповнена, виключно польською мовою; підтвердження сплати гербового збору; по роботі: підтвердження факту наявності постійного і стабільного джерела доходу; для студентів: підтвердження наявності коштів на своє утримання; для студентів: підтвердження наявності статусу студента; підтвердження факту проживання в Польщі, напр. надавши договір оренди житла; підтвердження наявності страхування.

Вас можуть попросити надати також додаткові документи, які можна донести протягом 7 днів. Тут все залежить від вашої ситуації і самого інспектора, який буде займатися вашою справою.

Пам’ятайте, що при подачі документів на підставі працевлаштування, частина заяви повинна бути заповнена вашим працедавцем.

Стабільний і регулярний дохід

Пример:   Наталія при подачі документів на карту тимчасового перебування не надала дані про стабільний регулярний дохід, але надавши підтвердження, що на її особистому рахунку в банку лежить 10 000 доларів. Чи буде заява Наталії розглядатися?

НІ! Сума грошей, яку можна внести на банківський рахунок, а потім зняти з нього – не є стабільним і регулярним джерелом доходу.

Мотивація відмови: Дохід повинен бути стабільним і регулярним. Сьогодні ці гроші є, а завтра ви їх витратите на нерухомість або машину, і вам не буде за що себе утримувати в цій країні.

Яка сума достатня: Мінімальна сума, яка повинна у вас залишитися після сплати вартості оренди житла і страхування, повинна становити як мінімум 634 PLN , якщо ви самостійно ведете господарство і 514 PLN для сімей.

1 жовтня 2018 року змінюється вимога по доходу, необхідного для підтвердження. Для тих хто веде господарство самостійно вона збільшиться до 701 PLN , а для сімей –   528 PLN.

ВНЖ і Робота

Коли подають на «Карту Побуту» по роботі в рамках однієї процедури, до вищевказаних документів додається ще інформація від старости („opinia starosty”), т.зв. «тест ринку». Своєрідний рапорт, що на ваше робоче місце не знайшлося фахівця серед польських громадян.

Ця вимога не стосується осіб, які більше 3-х місяців працювали з польським працедавцем і продовжують співпрацю. Тобто осіб, які співпрацюють з польською фірмою, на підставі:

oświadczenie o zamiarze powierzenia pracy — т.зв. «р обоче запрошення »; 

zezwolenie na pracę — дозвіл на роботу;

ВНЖ на підставі навчання в Польщі

Якщо ви вчитеся в Польщі, то можна подавати на посвідку на підставі навчання. Щоб отримати карту на цій підставі, доведеться надати інформацію про те, що у вас є статус студента в зазначеному університеті і підтвердити факт, що ви — повністю забезпечені фінансово і здатні оплатити як своє навчання, так і утримання.

Традиційно перший дозвіл на тимчасове перебування дають студентам на 15 місяців, звичайно ж з можливістю його продовження.

Відповідно до польського законодавства, стаж іноземців, які проживають по «Карті Побуту» на підставі навчання зменшується в 2 рази.

Як рахувати стаж перебування

Перебуваючи в РП по візі або ВНЖ на підставі навчання у вузі (денна форма), «стаж перебування в Польщі» буде зменшено в 2 рази. Якщо ви 3 роки прожили з картою на підставі навчання, то зараховуватися будуть тільки 1,5 року. У разі ж роботи, стаж буде рахуватися 1:1.

Вартість отримання ВНЖ

У момент подачі заяви, на рахунок органу, який буде розглядати клопотання, потрібно буде внести оплату (гербовий збір) в розмірі 440 PLN, якщо подати з працевлаштування і 340 PLN за інших обставин.

Після отримання позитивного рішення — т.зв. decyzji, ви доплатите ще 50 PLN за виготовлення самої посвідки—картки. У разі відмови можна просити повернути сплачений збір і його повертають.

Терміни отримання карти

Приготуйтеся, що отримання карти – процес досить тривалий, тому що мінімальний термін розгляду заявки – 45 днів, але це тільки за законом, на практиці термін розгляду може затягнутися і до 3-х місяців і більше, в залежності від воєводства.

До цього терміну слід додати близько 2 тижнів очікування виготовлення самого документа – «карти побуту».

Не варто переживати, навіть, якщо закінчиться віза – ви будете перебувати в Польщі легально , навіть якщо ви подали заявку в останній день дії візи.

Поки клопотання буде розглядатися, в закордонний паспорт поставлять спеціальний штамп, який буде підтвердженням вашого легального перебування в Польщі.

З отриманим штампом, поки ви не отримали ВНЖ, ви не маєте права перетинати кордон країн Шенген, але є можливість повернутися додому, до країни походження. Але, щоб приїхати знову в Польщу доведеться отримувати візу.

Поки очікуєте рішення воєводського управління з надання вам ВНЖ – ви перебуваєте в Польщі легально, навіть якщо віза закінчилася.

На скільки дають ВНЖ в Польщі

Максимальний термін, на який дають тимчасовий вид на проживання становить 3 роки, але те, наскільки вам фактично дадуть першу і наступні карти залежить від двох чинників:

чи маєте підтверджену необхідність в перебуванні на території Польщі і на який термін;

особистого рішення інспектора, який веде вашу справу.

Пам’ятайте, що в законі вказані вимоги, які дають вам право подаватися на ВНЖ, але як і у випадку з перетином польського кордону, коли прикордонники приймають рішення – впустити вас чи ні, позитивне або негативне рішення по карті приймає інспектор.

Якщо маєте Карту Поляка або польське походження — дізнайтеся, як отримати ПМЖ в статті —  «Отримання ПМЖ в Польщі» .

 

Новости

Где купить автомобильный держатель для телефона

Аксессуары сейчас делают практически для всего. Человеку всегда были интересны вещи, которые доставляют ему удобство, а когда в придачу этот аксессуар дает безопасность, то эти вещи становятся хитами

Смартфоны Huawei P20 PRO купить по лучшей
И всё же смартфон весьма интересен. На фоне невзрачного P10 новая модель символизирует смелый ход Huawei и большой шаг вперёд в рамках серии. Но также велика вероятность, что устройство будет страдать

План сео продвижения
Мои понятия о seo оптимизации, это обзорная статья о том, что я « вобрал в себя» перечитав огромное количество информации на эту тему. Кто-то может не согласиться с моими выводами, но на то

Проверить сайт на seo ошибки
Оптимизаторы, занимающиеся продвижением сайтов, постоянно говорят своим клиентам о необходимости писать SEO статьи для заполнения их страниц. Мол, только таким образом можно охватить все необходимые запросы,

Актуальное seo как работают ссылки сегодня
Этот вопрос, на первый взгляд, не имеет отношения к вопросу о том, как работает поисковая система. Но все же мы его разберем, чтобы не оставлять темных пятен. Схема выше весьма проста к пониманию, поэтому

Рюкзак роллтоп
На самое дно укладываются объёмные и лёгкие вещи. Чаще всего это спальный мешок. Затем следует уложить рюкзак на пол, лямками вниз и проложить стенку, которая будет непосредственно прилегать к спине

Обращение депутата к избирателям
4 декабря нам предстоит сделать выбор, от которого во многом будет зависеть судьба России, республики, района и каждого из нас. Либо мы продолжим поступательное развитие промышленности, сельского хозяйства

Голосование на твц право голоса сегодня
Учитывая нынешнюю ситуацию, которая складывается в стране и в мире, создана современная программа "Право голоса". В ней будут принимать участие политические деятели и всевозможные представители власти.

Великие актеры не получившие оскар
С приходом осени на горизонте появляются первые номинанты нового сезона премии Оскар. Сейчас много шума вокруг фильмов "Дикий", "Судья", "Исчезнувшая" и ряда других фильмов, которые будут выпущены в

Федеральное агентство по техническому регулированию
РОССИЙСКАЯ НАЦИОНАЛЬНАЯ СИСТЕМА Метрологию, стандартизацию и сертификацию следует рассмотривать и как инструменты технического регулирования. Техническое регулирование в России обусловлено ее желанием

 
rss