Статьи

Рішення суду про визнання права власності.

Опубликовано: 01.09.2018

Рішення суду про визнання права власності.

.

РІШЕННЯ

ІМ'ЯМ УКРАЇНИ

23 січня 2007 року

Дністровський районний суд м. Донецька в складі:

Головуючого – судді

при секретарі

розглянув у відкритому судовому засіданні у місті Донецьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Донецької міської ради, «про визнання права власності»

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до Донецької міської Ради в якому просить визнати за ним право власності на квартиру АДРЕСА_1 в м. Донецьку, загальною площею 64,2 кв.м., яка складається з трьох житлових кімнат площею 35,0 кв. м., підсобних приміщень: кухні 6,0 кв. м., санвузла 2,8 кв. м., коридору 9,9 кв. м., вбудованої шафи 0,9:0,6 кв. м., та веранди 9,0 кв. м.

При цьому позивач вказує, що йому на підставі договору дарування, посвідченого приватним нотаріусом Донецького міського нотаріального округу Донецької області від 12 січня 2001 року належить зазначена квартира. Право власності на зазначену квартиру зареєстроване в КП «ДМБТІ і РОН». Відповідно до договору дарування та технічного паспорту вказана квартира складається з трьох жилих кімнат житловою площею 35 кв. м., та загальною площею 55,2 кв. м.

Позивач вказав, що під час використання квартирою за призначенням, з метою поліпшення житлових умов ним за власні кошти була прибудована веранда, площею 9,0 кв. м., після чого загальна площа квартири стала складати 64,2 кв. м. Будівельна готовність веранди 100%, але, як зазначив позивач, вона не введена в експлуатацію, що створює ситуацію правової невизначеності щодо цього нерухомого майна.

Згідно з технічним висновком про можливість збереження веранди, технічний стан веранди та квартири задовільний, тобто можливе збереження проведеної реконструкції квартири.

Позивач просить суд задовольнити його позовні вимоги, та визнати за ним право власності на квартиру.

У судовому засіданні позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі, посилаючись на зазначені у позові обставини.

Представник відповідача Донецької міської Ради у судове засідання з’явився, позовні вимоги не визнав.

Вислухавши позивача, представника відповідача Донецької міської ради і дослідивши матеріали справи, суд вважає що даний позов підлягає задоволенню по наступних підставах:

Данні правовідносини регулюються цивільним законодавством України.

Згідно договору дарування квартири від 12 січня 2001 року ОСОБА_1 належить трьохкімнатна квартира АДРЕСА_1 в місті Донецька, яка складається із житлової площі 35,0 кв. м. і загальної площі 55,2 кв. м., яка зареєстрована в електронному Реєстрі прав власності на нерухоме майно 15 січня 2007 року.

Відповідно до ст. 383 ЦК України власник квартири може на свій розсуд здійснювати ремонт і зміни у квартирі, наданій йому для використання як єдиного цілого, за умови, що ці зміни не призведуть порушень прав власників інших квартир у багатоквартирному житловому будинку та не порушать санітарно-технічних вимог і правил експлуатації будинку.

Згідно технічного висновку від 2007 року виконаного художньо - інжиніринговим центром «Урал - Проект» (державна ліцензія № 1122222) про можливість збереження веранди, технічний стан веранди та квартири № 3 будинку 4 по вул. Берегова в м. Донецьку задовільний. Технічно можливо збереження виконаної прибудови балкону до квартири. При дослідженні не виявлено порушень конструктивних елементів квартири та будови в цілому (на місті пристрою балкону).

Згідно до ст. 319 ЦК України власник має право вчиняти щодо свого майна будь які дії, які не суперечать закону.

Відповідно до ст. 331 ЦК України право власності на нову річ, яка виготовлена (створена) особою, набувається нею, якщо інше не встановлено договором або законом та виникає з моменту завершення будівництва.

Таким чином, суд приходить до висновку про те, що реконструкція позивачем належною йому квартири № 4 по вул. Берегова, 3 в місті Донецьку та прибудова балкону не порушує права власників інших квартир, так само як і не порушує і санітарно-технічних вимог і правил експлуатації будинку, тому необхідно визнати за позивачем право власності на квартиру, загальною площею 64,2 кв. м., яка складається з трьох житлових кімнат площею 35,0 кв. м., житлової кімнати площею 20,0 кв. м., підсобних приміщень: кухні 6,0 кв. м., санвузла 2,8 кв. м., коридору 9,9 кв. м., вбудованої шафи 0,9:0,6 кв. м., веранди 9,0 кв. м.

Суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст.ст.318, 319, 328, 376, 379, 383, 392 ЦК України, ст.ст. 213, 215,218, 223 ЦПК України , суд –

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Донецької міської ради про визнання права власності - задовольнити.

Визнати право власності на квартиру АДРЕСА_1 м. Донецьку, загальною площею 64,2 кв. м., яка складається з трьох житлових кімнат площею 35,0 кв. м., житлової кімнати площею 20,0 кв. м., підсобних приміщень: кухні 6,0 кв. м., санвузла 2,8 кв. м., коридору 9,9 кв. м., вбудованої шафи 0,9:0,6 кв. м., веранди 9,0 кв. м. за ОСОБА_1.

Копію рішення направити до Комунального підприємства «Донецьке бюро технічної інвентаризації та реєстрації об’єктів нерухомості» для виконання.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 - денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею Ії копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

Новости

Где купить автомобильный держатель для телефона

Аксессуары сейчас делают практически для всего. Человеку всегда были интересны вещи, которые доставляют ему удобство, а когда в придачу этот аксессуар дает безопасность, то эти вещи становятся хитами

Великие актеры не получившие оскар
С приходом осени на горизонте появляются первые номинанты нового сезона премии Оскар. Сейчас много шума вокруг фильмов "Дикий", "Судья", "Исчезнувшая" и ряда других фильмов, которые будут выпущены в

Отрезные круги и диски оптом
Все типы описаны в ГОСТе 24747-90. Тип и размеры круга выбираются, исходя из вида и конфигурации шлифуемых поверхностей, а также характеристики используемого оборудования или инструмента. Выбор диаметра

Купить страховку онлайн
Самая частая ошибка, из-за которой получаются проблемы с поиском профессии по душе – это неправильный выбор образования. Многие молодые люди отправляются в то или иное учебное заведение только потому,

Донецкое агентство новостей
архив Тысячи жертв, десятки тысяч разрушенных судеб – война в Донбассе изменила жизнь миллионов, многие потеряли кров и вынуждены были покинуть родную землю. В этих условиях общественные организации

Ternopil.one
Информационная составляющая в жизни современного человека важна. От того, насколько правильно мы умеем оценить достоверность предоставляемой информации и как умеем ее использовать, зависит успех в работе,

Великие актеры у которых нет оскара
В этой публикации мы подробно поговорим об исполнителях, не обласканных признанием профессионалов. Перед вами предстанут актеры, у которых нет «Оскара». У эпатажного любимца женщин, обладателя

Обращение депутата к избирателям
4 декабря нам предстоит сделать выбор, от которого во многом будет зависеть судьба России, республики, района и каждого из нас. Либо мы продолжим поступательное развитие промышленности, сельского хозяйства

Голосование на твц право голоса сегодня
Учитывая нынешнюю ситуацию, которая складывается в стране и в мире, создана современная программа "Право голоса". В ней будут принимать участие политические деятели и всевозможные представители власти.

Купить яхту до 20 метров новую
Зайдя по трапику “на борт” вы стразу же попадаете в кокпит яхты. Кокпит нужен для размещения экипажа. Он бывает открытым, когда он не отгорожен от подпалубного пространства, и закрытым, изолированным

 
rss