Статьи

Небезпека кредитів та онлайн-позик. Чому кредит зробить вас біднішим?

Опубликовано: 06.11.2019
Перед тим, як взяти терміновий позику, загляньте на сайт мікрофінансової організації (МФО) та подивіться скани офіційних документів, зокрема ліцензії, виданої Центробанком Росії. Якщо всі документи в порядку, небезпека кредитів різко скорочуються практично до нуля. Крім того, ви ж не боїтеся залишати свої дані на інших сайтах? Наприклад, коли купуєте квиток на літак або поїзд, там теж потрібно вказувати паспортні дані. Більш того - там ви вводите дані картки, необхідні для того, щоб з неї зняли гроші. На сайті МФО вам буде досить залишити реквізити карти, необхідні для перекладу на неї коштів.

Електронний підпис при оформленні позики

Судячи з обговорень на форумах, це питання, яке більше хвилює потенційних неплатників, ніж сумлінних позичальників. Але обійти його стороною не можна, тому що цікавить він дуже багатьох. Коли ви оформляєте позику через інтернет, договір буде підписаний за допомогою електронного підпису. Здійснюється це так: вам буде висланий договір, вже підписаний з боку МФО, і повідомлення з електронним кодом на телефон. Ви читаєте договір (це, до речі, обов'язкова умова, якщо ви хочете себе убезпечити) і «підписуєте» його за допомогою цього унікального коду, вводячи його в спеціальне віконце. Деякі люди не сприймають такий висновок договору всерйоз, думаючи, що раз вони не підписували ніяких паперів, то і договору не існує. Насправді цей електронний документ є абсолютно законним і буде мати силу в суді, якщо раптом до цього дійде справа. Тому ставитися до нього потрібно дуже уважно, а саме - прочитати і зберегти собі на комп'ютер. З електронним договором пов'язані і побоювання, і бажання зшахраювати: Перші пов'язані з тим, що МФО буде порушувати умови договору, тому що електронна версія «не рахується». Наприклад, накручувати відсотки, що не були прописані в паперах. Друге полягає в тому, що деякі позичальники вирішують, що можуть не повертати гроші, тому що фізично ніяких документів не підписували. Обидва цих твердженнях в корені не вірні.

Якщо гроші не прийшли

Питання полягало в наступному: «Два роки тому я брав позику в інтернеті, гроші не прийшли, а тепер з мене вимагають 65 000 рублей Чи повинен я платити?» Юрист на це відповів, що немає і потрібно швидше звертатися в поліцію із заявою про вимагання . Із заявою поспішати не варто. На сайтах різних МФО, я помітила, що в розділах «Питання / Відповідь» або «Технічна підтримка» майже завжди є таке питання: «Позика схвалили, але гроші не прийшли». Значить, це досить типова ситуація. Мікрофінансові організації радять відразу дзвонити їм і повідомляти про проблему. Швидше за все гроші не прийшли не тому що це компанія-шахрай, а з технічних причин. Довести, що гроші не приходили елементарно, потрібна тільки виписка з банку і не один суд не «прішьyoт» вам цей борг. Якщо представники МФО турбують вас з цього питання, то поясніть нормальною мовою, що на рахунок гроші не надходили, а в разі продовження претензій, будете писати заяву в поліцію за фактом вимагання.

Величезні відсотки по позиках

Не будемо багато говорити про це, тому що це питання вже неодноразово піднімалося в статтях на сайті. Скажімо найголовніше. Ставка в МФО - це від 1% до 3% в день. Менший відсоток викликає підозри (якщо тільки ви не постійний клієнт цієї компанії, яким готові надати знижку), більший відсоток заборонений згідно із законом. Так, згідно із законом: 365-730% річних, якими лякають на форумах, затверджені Центробанком. Більш того, це навіть не максимально дозволений відсоток.