Статьи

Як вибрати пансіонат для людей похилого віку у Львові?

Опубликовано: 11.01.2020

Для того, щоб забезпечити по-справжньому комфортне життя вашого близького, важливо правильно вибирати пансіонат. Є не один спосіб ознайомлення з подібними закладами. Навіть заочно можна дізнатися дуже багато інформації. Обов'язково прочитайте поради як не вибрати пансіонат, наприклад, з байдужими доглядальницями. Ви можете вибрати гарний пансіонат для людей похилого віку у Львові тут https://rena-med.com.ua/.

Якому пансіонату віддати перевагу: державному чи приватному

У разі вибору приватного пансіонату для людей похилого віку, все зрозуміло: ви самі вибираєте той заклад, який відповідає наступним параметрам, важливим для вас:

  • відповідність очікуваним умовами проживання;
  • вартість послуг і проживання;
  • діагноз вашого родича і наявність необхідного йому догляду.

Причому, якщо мова йде про приватних будинках престарілих, під кожного клієнта тут можуть розписати індивідуальні умови проживання. І так, це не реально в держустановах такого типу. Програма для них найчастіше шаблонна, а умови проживання в рази нижче за рівнем комфорту, в порівнянні з приватними, що логічно, враховуючи різницю у фінансуванні.

Одна з найбільших проблем державних будинків для людей похилого віку - низький рівень оплати персоналу. Це призводить до того, що співробітники незадоволені місцем роботи і можуть зганяти свою злість на старих. Плюс до всього, казенна обстановка нагнітає умови перебування, і перетворює останні роки літніх людей в каторгу - немов останні роки вони не живуть, а доживають. Уявляєте, до якої серйозної депресії це може привести? А як це позначиться на погіршенні самопочуття?

Не дивлячись на все вищеописане, потрапити в подібну держустанова не так вже й просто. Для цього вам потрібно напрямок від соціальної служби, яке можна отримати, пройшовши не одну інстанцію і відстоявши не одну чергу. Про стос довідок ми промовчимо.

Як підсумок, можна сміливо зробити висновок, що тільки комерційний пансіонат зможе забезпечити необхідний рівень комфорту для вашого родича. Так ви забезпечите гідну старість з досить високим рівнем життя.Як вибрати пансіонат для людей похилого віку

Звертайте пильну увагу на придатність і зручність пансіонату для проживання людей похилого віку. Він обов'язково повинен бути призначений для людей з обмеженими можливостями - це ключовий показник. У ньому не повинно бути:

  1. Незручних крутих сходів. Уявіть, як важко людям похилого віку підійматися по подібних конструкцій.
  2. Туалетних кімнат далеко від житлових. Мало того, кожен санвузол повинен бути обладнаний душовою кабіною або піддоном. Плюс, обов'язково повинні бути спеціальний поручні, щоб триматися за них. Наявність ванних необов'язково, так як це досить проблематично для літніх людей.
  3. Спільної з житловими приміщеннями кухні. Також перевірте, щоб столи і стільці були максимально комфортні.
  4. Звичайних низьких ліжок. Ліжка повинні бути тільки високі, медичні. На звичайні низькі ліжка літня людина не сяде без сторонньої допомоги. Також, з них досить проблематично і вставати.

Обов'язково зверніть увагу на розташування пансіонату і його територію:

Місцезнаходження пансіонату має бути в досить чистому районі, без джерел екологічного забруднення навколишнього середовища. Безсумнівним плюсом буде близькість до міста і до вашого місця перебування. В іншому випадку, ваші візити будуть перетворюватися в борошно.

Територія повинна бути строго обгороджена і мати лісопаркову зону для прогулянки. Обов'язкова наявність альтанок і лавок. Достатня кількість освітлення: всі ліхтарі повинні працювати в темний час доби. Взимку важливо контролювати, щоб всі доріжки були очищені і посипані обмерзанню.

Зверніть увагу на персонал пансіонату для людей похилого віку. Це важливий момент - це саме ті люди, які будуть доглядати за вашим рідним людиною. Основні параметри: персоналу повинно бути достатньо (1 співробітник на 3-4 підопічних), персонал повинен володіти медичною освітою або навичками медичного догляду. Вкрай важливим є досвід роботи з людьми похилого віку. Щоб переконатися в правильності вибору, ви можете поспілкуватися з співробітниками, навести довідки про кваліфікованості персоналу і т.п.